Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

quote:
Originally posted by siminoc

mai "produc" doar un mesaj in seara asta! ca ma doare popoul si ma "vaneaza" un tantar!
am fost la dr vineri! si, nenorocire, bebelina nu s-a intors. asa ca pot sa vreau io nastere naturala mult si bine, ca daca ramane cu prezentatie pelvina (adica cu ) ma paste o cezariana de toata frumusetea! va dati seama ce incantata sunt!
SIMINOC ,NICI LA MINE NU S-A INTORS BEBE,M-AI FAC UN ECHO LA INCEPUTUL LUNII IULIE,SI DACA NU ,MA PASTE ACELASI LUCRU CA SI PE TINE,DAR O SA MAI FAC UNUL SI INAINTE DE A MA INTERNA,CA SA FIU SIGURA CA NU MA DUC LA TAIAT DEGEABA.

exista si o veste buna: colul e lung si inchis. asa ca sunt sanse sa mai stea doua-trei sapt in burtica!
incerc sa vad partea buna a lucrurilor: bebelina e bine, io sunt bine, am avut o sarcina, pana acu', pt care tr sa mutumesc lui DD in fiecare zi din restul vietii mele! asa ca de acu', D-zeu cu mila, cum o fi sa fie cu nasterea! m-am gandit ca bebelina vrea sa fie din prima zi a vietii sale o d-na si sa vina pe lume fara nici un efort fizic, sau n-are chef de stat in cap atat si va face intoarcerea inainte de nastere!
oricum, e o incapatanata, ceea ce este o trasatura de familie!
noapte buna dragelor, pe maine!

Simona+36 mamica de Miruna

MAI AVEM 4 SAPTAMANI PANA LA MAREA INTALNIRE!!!

poze cu burtica si fara



oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 35+
poze Iosua


MAI E UN PIC,UN PIC


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Fetelor,voi a-ti mai facut control pe masa acum in ultimele saptamani?ca eu am trimitere,dar nu vreau sa ma duc...
si voiam sa va intreb daca vreti sa va povestesc despre nasterea lui Iosua?stiu ca am mai povestit cate ceva,dar pe scurt,mai pe la inceputul odiseeei...

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 35+
poze Iosua


MAI E UN PIC,UN PIC


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



Gabi daca poti sa te gandesti la alternative pentru zid, inseamna ca ti-e un picut mai bine.

Lia felicitari pentru plimbarica, stiu ca pt tine este o victorie.

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

karligutza, am visat aseara ca ai nascut! O fetita frumoasa foc! Sa fie intr-un ceas bun.

Cat despre zid...il vreau!!! Pana la urma "cat e halatul? halatul!!!!"

Pai sa vedeti ce mi se intampla. Vin si eu ca omul relaxata ca am terminat cu ultimul examen (mai e disertatia, dar am spus pas pana in februarie) si in autobuz o cucoana ma ia la intrebari: cate luni am? cum ma simt? Totul ok, pana aici. Si unde nu se apuca "madama" sa-mi povesteasca cum fata ei a pierdut sarcina la ea acasa, in wc...Da' cu lux de amanunte, de am zis ca sar pe geam, nu alta. Doamne, cata lume dusa cu presul, pe bune...



Oana 34+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Salutam si noi burticile matinale. De fapt si pe cele care mai dorm sau care lucreaza. Pe toate, nu nominalizez.

Oana 34+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Buna gravidutzele,

Sapt.asta intru in 34 saptamani si ma misk ca un elefant deja.
Noroc ca ma mai antreneaza Ken,ma mai tine in priza,ca de nu as dormi toataaaaa ziulika.

Am o cafea fara cofeina,veniti la noi ?

Samurai-lady 33 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Da , Simo,mi-e un pic mai bine ...sau m-am obisnuit eu cu situatia .

Faza nasoala e ca la mine iar nu merge liftul ...Si nu pot iesi afara cu copiii .Dar tot trebuie sa ajung pina la spital sa il vada neonatologul pe Bogdanel

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Lasa, Gabi ca acusi va mutati la casa si o sa stea iedutii numai in curte. Mult a fost, putin mai este.

Samurai-lady, nu esti singura care se misca ca un elefant. Spunea candva Lia ca am ajuns in statdiul in care mai bine ne-am rostogoli

Maine merg sa-mi fac un control, de fapt o analiza a secretiilor vaginale. La urocultura a iesit negativ.

Oana 34+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata si de la noi,

Simo, , sunt ok, lenea e mare insa . Nasol ca te-ai captusit cu injectii, ai grija de tine si stai cumintica la pat.

Ioana, daca-mi urezi asa frumos e musai sa plec, nu-i asa? E-he, lui sotu nici nu i-am pomenit geniala mea idee, inca mai rumeg.
Ce inseamna analiza aceea? Bafta, sunt sigura ca totul e bine.

Eu ma simt extrem de neconfortabil zilele astea, ieri am avut dureri toata ziua, erau si de la contractii dar si de la miscarile bebelinei, s-a proptit in coastele mele, plus ca parca mi se dezintegreaza bazinul si osul pubian. Si dorm tare prost, of, of.

Va pup pe toate si va doresc o sapt excelenta,

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Buna fetelor!
Chiar daca in ultima saptamana nu m-am mai ingrasat deloc, imi tot creste burtica; in dimineata asta abia mi-a tras rochia pe mine. Dar alte haine nu-mi mai cumpar.
Si eu la viata mea am avut tot felul de experiente cu stomatologii, scos nervul pe viu sau pilit dintele viu pentru lucrare.Mama mea zicea ca daca am suportat acolo o sa suport si nasterea...
Nici eu nu mai citesc povesti despre nastere pentru ca fiecare cu perceptia ei. O prietena buna l-a speriat pe barbatu-mio in weekend cand i-a povestit cum a nascut ea; cum s-a apucat de plans inainte de merge la spital- nu mai vroia sa nasca- ca a dus-o sotul pe sus.
Eu asta imi tot doresc de vreo 5 ani, sa am copilul meu in brate, asa ca abia astept sa vina momentul.

Mioara 37+ Doru Andrei

Mergi la inceput