MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neataaaaa ... mai pe la pranz .

Eu is cam lenesa dimineata ... ca stau seara pana tarziu (nu am somn), in schimb recuperez dimineata.

mirela - felicitari pt. fetita !!!

Tot citind pe-aici si auzind diverse despre schimbarea sexului ... acum ma bucur ca nu mi-a spus nimic pana in momentul de fata. Sunt fff curioasa ce e, nu am preferinte insa, dar prefer atunci cand mi-a spus un "verdict" sa fie ala, sa nu schimbe dupa o luna. Deci, pana la eco morfologica (2 iulie) cand voi avea cam 20 sapt. mai astept si atunci rezultatul va fi ceva mai sigur ... doar daca dra. sau domnisorul nu va fi pudic si va vrea sa-i arate si mamei putica .


Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

fetelor dar va mai asteptam pe aici,suntem putine in momentul de fata..si eu stiu ca suntem mai multe!!!



INCET, INCET, REDEVIN FEMEIA PLINA DE VIATA!
E USOR SA CAZI.... DAR E ASA DE GREU SA TE RIDICI...
STEFANIA14+
foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Petronela sarumina,dar stai ca zic si eu cum a zis sotul meu pina iese afara poate se mai schimba,ceea ce ce sper sa nu se intimple.Nici eu nu am preferinte important ca este sanatos(a)

Mirela 15+ SARA-MARIA
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Buna fetelor!

Mikuta deci Matteo al tau s-a transformat in Sara Maria intre timp:)......sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!....vad ca si la fetite avem aceleasi gusturi in ceea ce priveste numele...ma bucur sa aud ca ceea ce ai simtit tu nu sint contractii!
Slimatei iubita daca PC-ul ar fi atit de daunator cum spun unii,pai am fi o planeta de persoane radiate:)...sint extrem de multe fete gravide care stau in fata calculatorului toata ziua si n-au nicio problema...asa ca stai linistita din pct asta de vedere
Petro hai ca pina in Iulie mai e putin si poate afli si tu daca bebe are puta sau pasarica....dupa aia mai are ceva timp sa se transforme :))...
Roxali tin pumnii sa vii cu vesti super de la morfologica


Picca 27 + Matteo







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

mamii multumim pt informatii!
La ce tampoane de la Chicco de te referi?...mie mi-a zis ostetrica sa imi iau tampoane din alea lungi,de noapte...

Picca 27 + cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

Pupici fetelor si buna dimineatza


piccaflor dupa ce nashti nu se folosesc tampoane normale..ci se foloseshte vata pentru k aerul sa poata sa circule si sa iti respire pasaroiu sa se vindece epiziotomia ( dak e cazul).Deci tampoanele de vata se gasesc la chicco nu prea se merita k pretz dar... eu amales optiunea asta k sunt mai lenesha de fel si si.asha nu mi.am pus vata niciodata!Dar ti le poti face si singura in spital cu tifon!Banuiesc k dak se face cezariana tampoanele de vata cad..si se folosesc tampoane normale..(habar nu am)
Pupici fetelor si buna dimineatza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

BUNA DIMINEATA,ce fac fetele?
Mamii dar la spital nasti daca nu te superi?ptr ca cumetrei mele care a nascut la San Giovani iau trebuit tampoane de alea de noapte,acum cred ca depinde si de spital nu?

Mirela 15+ SARA-MARIA
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

si eu tot la san giovani am vrut s anasc dar am auzit k e nashpa spitalu si nici nu mi,a placut prea mult cum sta situatia acolo!
Acu fiekre depinde de cine da...
Eu nasc la Santo Spirito ala de langa vatican dak il shtii.... si depinde ..poti folosi si tampoane normale dar aerul nu trece asa bine prin cele normale si deaia e mai bine vata...acu fiekre..alege ce vrea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

mamii scuza-ma ca te importunez cu atitea intrebari dar ce ai auzit de San Giovani ca dr mea acolo lucreaza si deci acolo o sa si nasc, si lasind toate astea tu ce faci?cum te simti?

Mirela 15+ SARA-MARIA
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

mikuta depinde de cine dai sincer...asta e pestetot nu numai la san giovani sau la un spital anume... exista doctori si doctori ... eu am fost de 3 ori la san giovani si nu mi.a placut! tu dak vei nashte cu doctora ta o sa iti fie bine!sunt cazuri si cazuri!Mie personal mi.a placut mai mult santo spirito arata super spitalul acu despre personal sper sa fie ok!........
In rest eu sunt bine tot in formula 2 in 1 si am emotii cred k e normal oricum
Pupici fetelor

Mergi la inceput