MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005
... mi-a zis ca orice antiinflamator (parca asta e denumirea generica, nu?) de tipul moment, aulin ... etc.
Petronela
puiutul mult dorit !!!!


petro,bine ai revenit chiar, te asteptam! ai luat aulin??? toti zic ca e periculos pt. bb pe mine ma lasat doar cu tachipirina!(paracetamolul de la noi)

STEFANIA14+
http://new.photos.yahoo.com/slimatei/album/576460762404531393 br / foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neataaaaaaaaa !!!!!!

stef - nu, n-am luat aulin ... vezi ca am scris pe pag. precedenta ... si mie mi s-a parut ciudat aulin in sarcina. Eu intrebasem preventiv, ce as putea luat pt. dureri de cap. Pana acum au fost insa suportabile, nu am luat nimic.

Unde sunt celelalte mamici, burtici vorbarete??

Ma duc sa pregatesc masa ... revin !!!!

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Am uitat sa va zic Buna dimineata! la toate fetele si bine v-am gasit pe toate
eu un pic am mai scapat de depresie si vad ca-mi merge mai bine sper sa nu mai cad inca o data...


STEFANIA14+
http://new.photos.yahoo.com/slimatei/album/576460762404531393 br / foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Buna la burtici si bebici!

Ce zapusala eeeee.....nici nu se poate respira.....

Cristhina pt putin iubita ....sper sa nu fie vorba de niciun diabet gestational...mai ales ca la primul prelievo ai avut glicemia 72 parca...mie asistenta care mi-a luat singe,dupa ce a facut testul cu aparatul si-mi iesise 76 mi-a zis ca sigur nu-i niciun pericol....sper sa fie la fel si la tine
Mikuta foarte bine faci ca nu esti adepta medicamentelor...sincera sa fiu nici eu nu am luat buscopanul cum mi-au zis medicii decit in vreo 2 reprize de super contractii...in rest il reduc la minim....adica il iau cind sar de 10-15 contractii pe zi...
Petro oricum eu te sfatuiesc sa nu iei altceva infara paracetamolului (Tachipirina aici)....Moment daca nu gresesc are acelasi principiu activ ca Nurofenul si pt faptul ca eu luasem vreo 3 pina sa-mi dau seama ca sint insarcinata (deci in primele 3 sapt de la UM),m-au trimis la consulenza teratologica....
Oricum tare ciudat mi se pare ca un ginecolog iti spune sa iei orice anti dolorific in timpul sarcinii,mai ales Aulin...
slimatei lasa iubita depresiile ...acum trebuie sa radiezi de fericire pt ca traiesti o perioada minunata...si bebe te vrea vesela!....eu ma pricep la dat sfaturi da' si eu dau apa la soricei imediat....tare sensibiloasa mai sint :)...
mamii pai o zi, doua in plus sau in minus nu se pun...asa ca nu-i bai daca te apuca acum,nu?

Pupici la toata lumea....eu ma duc in pat....

Picca 27+ Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

multzam fetele de pupici si incurajari
azi am fost iar la spital sa mai fac un cointrol si o sa ma mai duc si maine poimaine... pheww tipau alea pe acolo era jale... Incep sa ma sperii .
Pet cost chiar nu ti.ash recomanda aulin mai bine inceark altcva eu una sper sa nu ai nevoie de nimic
Pupici fetlili ma duc ssa trag un puiut de somn sper!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Buna fetili cu burticile,ce mai faceti voi?
mamii nu trebuie sa iti fie frica ca tu ai sa vezi o sa nasti repede,repede si fara probleme.Multumestei lui Dumnezeu ca mai ai putin si iti stringi in brate puisorul si scapi de toate grijile sarcinii multi si sa dea Dumnezeu sa iti dea mult curaj.
piccaflor asa este nu prea sint adepta pstilelor si mai ales acum in situatia asta,dar vad ca astazi m-au luat din nou durerile si de data asta zic eu mai tari si mise intarea in partea de jos a burtii,si am sunato pe dr mea sa vedem dupa amiaza ce imi zice ca nu am putut vorbi cu ea offfffffff.Dar pe tine cum te durea cind aveai contractii si de cita ori te lua?Nu te supara ca te intreb,dar sint disperata ca nu stiu ce se intimpla.
Petronela ce faci?

Mirela 14+ si speram sa ramina MATTEO
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Pai deocamdata nu e cazul de nici un medicament ... sper sa o tin tot asa.

mamii - abia astept sa ne povestesti cum a decurs totul ... si pe mine ma sperie putin momentul nasterii ... am auzit, citit tot felul de istorii ...

Odihna placuta fetele !!!!

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

as fi vrut sa stiu si eu ce sunt alea contractii cum se manifesta am inteles ca sunt si nedureroase? eu nustiu nimic! ma deranjeaza un pic burta jos mai ales can ma asez si ma ridic de pe scaun si daca ma ating de ceva cu partea de sub burta dar asta nu cred ca e normal si nu cred ca e ceva de speriat si nu cred ca sunt contractii ca daca e asa ar insemna sa le am mereu... nustiu habar nam

STEFANIA14+

foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Mikuta si Slimatei la mine contractiile se manifesta asa: mi se "aduna" toata burta sub buric si se face pietroi....la inceput nu aveam dureri,insa de vreo luna si jumatate am...
Eu am zile cind am doar 3-5 contractii (pe care nici nu le mai bag in seama) si altele in care depasesc 15(cind ma apuca teama)...bine ca cel putin nu dureaza mai mult de 40-50 de sec...
Dureroase sau nu,va doresc sa nu aveti parte de ele!
mamii hai iubita ca ai sa uiti si de urlete si de tot cind iti vei tine puiutul in brate ...
Recunosc ca la inceputul sarcinii si eu ma gindeam cu groaza la mom cind va trebui sa nasc,mai ales dupa ce am auzit atitea grozavii....insa cu cit trece timpul si ma apropii de marele eveniment,observ ca nu prea-mi mai e teama...
Hai curaj,ca tinem pumnii sa ai o nastere super usoara!
A! ce contine il tuo borsone pt spital,daca nu te superi?(atit pt bebe cit si pt tine)...multumesc anticipat pt informatii!

Picca 27+ cu Matteo




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

multumesc picca! dar e imposibil sa nu ai nicidata, vero?

STEFANIA14+

foto cu burtici

Mergi la inceput