MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Buna Seri si bine ai veni la noi,chiar daca ai terminat cu odiseea mai intra pe aici ca tu esti mamica si ca si Dana ne poti da informatii utile in ceea ce privesc copilasi

Dana dar ce frumos,am intrat si eu pe sit-ul care l-ai trimis cred ca sa distrat Ale de numai,numai pacat ca a trebuit sa se chinuiasca cu dintisori saracutul,dar nu o sa aiba el dintisori ce credeti voi?

EU azi ma simt asa ametita nu stiu de ce poate din cauza calduri sau a tensiuni.
Va pe toate

Mirela 19+

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/99871.birthdue.png" target="_blank">SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

de data asta chiar am nascut!:D
A venit bebe pe lume pe data ade 13.07 la ora 01.04 am si a avut 4160 gr NASHTERE NATURALA NATURALA....fara prea mari dureri !
Am sa revin cu informatii cand o sa ne mai linishtim putin
pupici fetelor sper k suntti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

MAMII sa fiti sanatosi,bebe Ale sa fie un mincacios sa creasca mare si sa va aduca voua parinti lui numai bucurii si sa va fereasca Bunul Dumnezeu de toate relele va si debia astept sa ne povestesti si poate ne pui si poze cu comoara voastra.
SA VA TRAIASCA!!!!!!!!!!!!!!!!

Mirela 19+

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/99871.birthdue.png" target="_blank">SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Ce ma bucur!!!!!!!!
bravo Ale' alla fine ce l'ai fatta!


sa fii cumincior,papacios si sanatos
si ma bucur ca nasterea a fost usoara, si te asteptam cat de curand cu detalii...

noua mamica vrem
in rest multi noii mamici si lui Ale'
numai bine!

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by mamii

de data asta chiar am nascut!:D
A venit bebe pe lume pe data ade 13.07 la ora 01.04 am si a avut 4160 gr NASHTERE NATURALA NATURALA....fara prea mari dureri !
Am sa revin cu informatii cand o sa ne mai linishtim putin
pupici fetelor sper k suntti bine



Felicitari!

Bine ai venit Ale!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

mini story :)
Pai pe 12 am fost sa ne mai incerce doamna doftor contractiile...
Apoi am plecat la plimbare cu iubi ma luasera niste contractii dar nu dureroase....
Am ajuns acasa ,am mancat, m.am uitat la tv .... dush etc...
Contractiile erau dar mi se pareau prea usoare...zic nu are cum sa fie domnle ca tre sa fie ceva rau de tot..
Razand glumind mai o contractie ushoara mai
una mai greuta cam la 10 minute.Iubi 'hai la spital' eu:' ce draq sa fac acolo nu vezi ca nu imi vin si mie contractiile alea dureroase '

Se face seara... contractii la cam 5 7 minute...
Ma pun mananc putin si ma duc in pat la tv... vreau sa dorm dar nu pot ca am contractii si zic in gandul meu:
Off ori la bal ori la spital hai odata cu contractiile alea dureroase
Se face vreo 11 si vad ca contractiile sunt in continuare din 3 in 3 minute si zic gata asta nu e a buna...
hai la spital ca poate nasc naibi si yo stau acasa la tv:))
Plecam spre spital si ma taie nishte contractii destul de dureroase.. la 3 minute ...TRAFIC!!!
Zic aolo de ce nu am plecat mai devreme...!
11.38 ajung la spital ma duc la sala de nasteri...monitorizam p bebe..totul ok
Control..dilatatie 8
intreb moasha... cat de durerooase or sa fie contractiile...imi zambeshte..si zic gata am pus.o sa vezi k imi face perfuzie sa imi vina contractiile alea dureroase
Mi se pune perfuzie cu glucoza si o picatura de oxitocina...
si mi se rupe apa ( dilatatie 10, nici 1 minut dupa ce mi.a pus perfuzia)
Contractiile mele nu erau atat de dureroase cat efectiv simteam nevoia sa ma incordez...
vine medicul cu neonatologul si stateau sprijiniti de perete ..mancau alune.. si vorbeau cu okii la....
mine..
incep sa agasez moasele domne da bebe cand vine...raspuns:
cand o sa impingi tu siii am impins de cateva ori m.a ajutat dom doctor si a iesit :)
Nu imi venea sa cred ca am nascut !
Mi l.a pus pe burtica era asha de greut .. si apoi aud:'Mazza questo cela 4 kili'
Si apoi a urmat cusutul.... si cam asta e povestea noastra pe scurt ma scuzati de greseli de ortografie etc.
dar sunt cu o mana pe tastatura si cu o mana pe bebitzoi care e un cuminte si imi vine sa il mananc
01.04 a venit bebitzoi pe lume si sunt cea mai fericita!Va doresc din suflet la toate nasteri la fel de usoare ca a mea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Frumos....ma trec fiorii....
te cred


...dar sunt cu o mana pe tastatura si cu o mana pe bebitzoi care e un cuminte si imi vine sa il mananc
01.04 a venit bebitzoi pe lume si sunt cea mai fericita!Va doresc din suflet la toate nasteri la fel de usoare ca a mea !eu nu vad ora, sa....si tati, tati ce zice..?cat era de emotionat..? a asistat la nastere..?
muti

Stefania18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine
nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Mamii bravo mi-au dat lacrimile cind am citit sa fiti sanatosi,si chiar de am avea toate nasterea ta ca usor ai mai nascut si tinind cont ca Ale a fost si mare,acum esti bine da?Multa sanatate iti doresc in continuare si sa ne povestesti acum si despre nazdravaniile ce le face Ale multiila amindoi.
La toate fetele le salut si le


Mirela 19+

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/99871.birthdue.png" target="_blank">SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

suntem bine fetelor..M.a taiat bineinteles dar azi deja vad k nu mai ma deranjeaza aproape deloc!Bebe face nani de 4 ore:D si nu vrea as se trezeasca sa pape=)) :)

Tati se astepta sa stea mai mult pe coridor..:)
Cand a venit moasa si i.a zis ca a devenit tatic si ca bebe alex are 4 kilograme a crezut ca il ia la mishto avand in vedere ca el intrase in sala de nasteri cu o jumatate de ora inainte sau paote chiar mai putin!Si ma vazuse in picioare in camasa de noapte :)
E foarte emotionat ii era frica sa il ia in brate Acum ne.am obisnuit amandoi si cu buricutul si cu schimbatul si cu baitza si cu toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:



Felicitari mamii pt. bb Alex !!!!!! Sa va traiasca, sa fie cuminte si mancacios si sa va lumineze viata !!!!!!

Noi suntem bine, sanatosi ... ne luptam cu caldurile si simt ca ma lasa puterile, sunt lesinata ... abia astept vacanta !!!!!

stefi - o curiozitate: stai in Marcellina?

Petronela

Mergi la inceput