MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

Ce faceti fetelor???

Eu mor de cald si de plictiseala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

asa e.... eu mi-am cam terminat activ. pe ziua de azi si nustiu ce o sa mai fac...si singurica

STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

si eu sunt la fel dar m.am mai si obishnuit....

oricum a zis tati ca ma scoate iarashi diseara in orash :D off asha ca ashtept :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

biata te! eu i-am adus restaurantul acasa... la pranz i-am dat sa manance regeste.. de nu-i mai putea sa se ridice de pe scaun, papik bunutz ...nici nu-i mai venea sa se duca din nou la munca
si diseara o sa vina asa de obosit ca nu-i va arde nici de cina da'pai de oras nu vede decat patul....da or sa se reglementeze treburile.. sper..


STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neata !!!!!!!

Am revenit dupa festele din zilele trecute ...

Am fost vineri intr-o plimbare de shopping si am descoperit magazinul prenatal ... stiam de el, dar nu intrasem. Vanzatoarele ff dragute si disponibile, mi-am facut tessera la ei care cica iti da fel si fel de avantaje, sconti, incontri etc. Dar, ceea ce mi s-a parut interesant, iti ofera muuulte informatii utile ... margand pe www.prenatal.it/libroaperto/default.asp" target="_blank">site-ul lor am gasit aceste informatii. Corsi pre-parto, post-parto pe regiuni/orase, borsa pt. ospedale (tot asa pe orase) ... etc. Chiar asa ... a facut vreuna dintre voi un astfel de curs? Din auzite si citite pare interesanta o astfel de experienta ... Poate ati descoperit deja magazinele prenatal ... si atunci nu ma bagati in seama cu ceea ce v-am scris aici . Eu am fost ff incantata pt. ca iti ofera informatii concrete, nu la modul general, si exact pt. regiunea, spitalul unde decideti sa nasteti ... v-ati ales deja spitalul?

Gata ... sper ca v-am adus o infomatie utila ... noi azi mergem in giro cu noua masinuta ... sa o rodam putin . Pupiceeee si pe curand !!!!

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Hello gagici!

mamii tot aici esti?....ai ai ai,cit se lasa asteptat ...
Cu peridurala nu stiu cum o fi la spitalul unde o sa nasti tu,mie mi-au zis ca daca nu ma duc la curs si la visita antalgica nu mi-o vor face chiar daca insit....bine,fiecare spital are politica lui...sincera sa fiu,eu sper sa nu am nevoie de nicio peridurala,ca nici pe mine nu ma incinta deloc ideea...
slimatei merci mult iubita!
Mikuta sintem bine scumpa,multumim de intrebare!...ieri m-am simtit cam rau....vreo 15 contractii,durere de spate si greata,dar pina seara mi-am revenit...
Petro La multi ani! cu intirziere pt onomastica si sa stapiniti sanatosi masina!...si bafta la eco!

Pt bebe am cumparat citeva body-uri unul mai frumos ca altul,chilotei,ciorapei,o pereche de pantalonasi,2 tricouri si 2 salopete din ale cu ghetuta..

Pupici multi

Picca 29+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

petronela esti o dulce iti multumesc mult de tttoooootttt
nu ai idee cat de mult am cautat dar nu stiam unde sa caut si asa dupa un timp am renuntat, crezand ca in roma nu se face ce vreau eu.. din cate vazusem eu.. era ceva prin firenze, multumesc mult acum sunt asa de bucuroasaaaaaaaa sper doar sa nu fi vazut gresit sau... abia astept ziua de maine , maine dimineata o iau din loc... ma duc sa ma interesez ... am vazut mai multe.. ffff interesant.. nici nu ma asteptam cred ca v-am inaebunit cu entuziasmul meu dar sunt bucuroasa, l-am indebunit si pe sotul meu si-ti multumeste si el: cica, am recapatat stralucire in ochi...

STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

aaaaaaaa scuzati-ma, am uitat sa va salut si sa va inteb cum a fost in we? maine dupa amiaza vin cu stiri sa va spun daca sunt mult. de ceea ce am citit eu pe sit... abia astept....tare as face si o eco....

STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciaoooooo !!!!!

stefi - ma bucur ff mult ca ti-au fost de folos informatiile mele ... pai tot asa de entuziasmata eram si eu cand le-am descoperit ... as vrea sa fac si eu un astfel de curs (la Milano insa) pre-parto. Am tot auzit fel si fel de pareri, ba ca e util, ba ca nu e cine stie ce ... ca sunt informatii pe care le poti citi, afla din carti, net, dar macar ai posibilitatea sa cunosti echipa medicilor unde vrei sa nasti, sa vezi spitalul, conditiile, ce iti ofera ... am sa ma interesez si din sept. cand vom veni din RO am sa merg la curs.

mamii - o prietena de-a mea nu a facut incotro cu anestezistul si tot ce trebuia pt. epidurala si nu a vrut sa i-o faca ... daca nu faci analizele necesare pt. asta inainte nu iti face epidurala. Acum daca picca zice ca depinde si de frecventarea unui curs pre-parto ... asa o fi pt. ca printre ceea ce se face la curs am vazut si incontro cu anestezistul ... deci, asa o fi. Un motiv in plus pt. mine sa fac acest curs ... eu as vrea sa fac epidurala ... da' pana atunci mai vedem ...

picca - merci de urari ... numai bine si tie !!!!!!!!!!

Ce bine se sta azi ... racoare ... mai ales ca tre' sa merg la Milano la eco ...

Acum m-am apucat sa fac o ciorbita de fasole ... ne auzim mai tarziu. Pupiceeeeeee !!!!!!

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Revin!!!!

Presentimentul meu matern a dat gres ... si tocmai am aflat ca sunt fericita posesoare a unei burtici roz. Nu-i bai ... sanatoasa sa fie !!! Si se pare ca este pt. ca toate masuratorile sunt in norma, are toate alea, toate organele ... e bine si activa junioara noastra !!!!

Acu' problema mare cu numele ... ca avem multe pe lista si sa vedem ce alegem ...

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput