MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by mamii

Neatza fetiliiii Pe unde sunteti???

Dana nu am momentan nici o zi peste...dar azi am fost la gine si a zis k dak nu nasc pana marti imi da ea una mano o as o intreb maine ce fel de mano vrea sa imi dea sa shtiu dak vin cu sataru sa iau mana acasa



pe aici nu iti face nimic daca nu ai trecut de termen cu 10 zile ... dupa 10 zile te ajuta cu cateva pastilute ... am avut in camera cand am nascut o tipa care a fost ajutata sa nasca.

****
www.romania-italia.net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

maine tre sa ma mai duc la un monitoraj... eu ma gandeam sa incep sa dak nu se intampla nimic... oricum osa fie si luna plina...hmm pe 29 e ziua lu tati oare ashteapta sa ii faca vre.o surpriza???oricum totul e ok cu bebitzoiu k se mishk vad se impinge.... deci sunt inca linistita :)
La voi totul ok??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

MAMII am auzit si eu ca daca te ajuta la nastere si chiar grabeste nasterea,si vorba ta poate vrea el sa fie cadoul lui tati oricum mai este putin

Mirela 15+

90%SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

da mikuta asha shtiu si eu... :) deci poate o sa ma apuc de prestat dak singur nu vrea sa vina... am facut si treaba in casa si degeaba...sau poate sta prea bine in mica lui piscina :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

MAMII pai asa sa faci ca si asa 40 de zile dupa nik asa ca recuperezi in avans si poate asa se hotaraste si Ale al tau sa iasa

Mirela 15+

90%SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Pupicei la toata lumea !

Iaca am sosit cu vesti bune!....bebe Matteo e un grasunel de 1,700kg si cu toate masurile ok !...n-a vrut sa ne arate si fetisoara...s-a asezat deja aproape in pozitia de "atac" cu capul in jos si cu piciorusele in stomacul meu...si e ff activ...colul e inchis si nu s-a mai scurtat iar contractiile s-au redus simtitor in ultimile 2 zile...iau in continuare Mg,2 pe zi pina la sf sapt 35...
mamii vad ca tot aici esti ....da-i inainte cu prestatul ca sa se declanseze travaliul....tinem pumnii sa ai o nastere cit mai usoara!
Mikuta un special de bebe Matteo pt tine si o pt bebe Sara Maria!

Picca 28 + cu Matteo



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

Ma bucur k e totul ok piccaflor :)
cred k o sa il pun pe tati la prestat.... sa vedem dak vrea
Maine ma duc iar la monitoraj sa imi ridic neshte analize si dupa aia la gine :)

Voi fetele ce faceti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

PICCAFLOR ma bucur tare mult ca totul este bine si bebe Matteo este activ asa sa ramina minca-lar mama,uite ca a fost cuminte si se comporta ca un cavaler ii trimit si de la bebe Sara-Maria si ptr mami lui,da Doamne sa fie bine in continuare

Mirela 15+

90%SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Va multumesc mult! sinteti niste scumpe!
Azi ma simt tare obosita....am fost sa mai fac ceva cumparaturi pt bebe dimineata,apoi am mai trebaluit prin casa si cred ca am exgerat....uffa!...parca nu mai am pic de vlaga in mine....
Si caldurile astea care nu se mai termina....bine ieri a plouat ceva si s-a mai racorit,dar nu cine stie ce....

Azi m-am programat si pt hospital day si visita antalgica (pt peridurala)...pe 29 Aug ambele...


Pupici

Picca 28+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

ciaooo

Si eu am fost azi la spital la monitoraj si am stat vreo 5 ore... mama lor...

Oare eu daca nu mi.am facut analizele pentru epidurala ... daca o sa am nevoie nu or sa mi.o faca?!(sincer sper sa ma descurc si fara ca tare ma oripileaza ideea unui ac in coloana!)

Siii deci piccaflor ce ai cumparat pt bebe??

Mergi la inceput