Aradence minunate! (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare fetelor
am vorbit cu alina.a la telefon. nu a nascut inca. bb a crescum mult in ultimul timp. acum are 2600.
alina nu mai vrea perfuzii, spera sa nasca cat mai curand caci bb e pregatita.
doamne ajuta sa fie totul bine

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Alina, tinem pumnii sa fie bine. Sa fi tare!

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Nico, multumim de vestile despre Alina. Deci nu a vrut sa fie cadou de ziua sotului. Are personalitate Elisa, ce mai! Doamne ajuta sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Miha, daca intram mai rpd sa citesc mai ca veneam si eu la mall, ca n-am mai fost de cateva sapt, si sunt tare multe distractii si pentru pitici.

Deci ramane vinerea viitoare.
Ma duc pana la selgros la ceva cumparaturi.
Unde era depozitul ala de jucarii??? Ca habar n-am nici acum...Ma duc pe PM sa vad nu cumva mi-a zis Carmen acolo unde e?


poze


Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

poze de la serbare.
Ada depozitul de jucarii e pe str. Oituz, de pe Dorobntilor , nu stiu a cata la dreapta si e undeva pe dreapta. Nu am fost niciodata, asa am retinut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Gabi faine pozele . Interesanta ideea cu bucatari si ciupercute .Vazand patuturile mi-am adus aminte de vremurile de demult ,ce nu-mi placea sa dorm la gradi,acum in schimb... Vad ca si Ioana a fost spectatoare la serbare .Ce frumoasa e in rochita aia si ce bronzata e .

Alina a cum intru pe dc ,repede ma uit sa vad daca ai nascut sau nu . Totusi Eliza s-a razgandit si mai sta putin in burtica

Ioana distractie la Craiva

Diana duminica trecuta (3 iunie) am fost la Casoaia ,daca eram cand ati fost si voi posibil sa ne fi intalnit .



Ildi si David (2 mai 2006 )
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

alina, tinem pumnii, Doamne ajuta.

Gabi, am vazut pozele, tare frumosi au fost copiii asa costumati.
Au avut tort in forma de carte? Ce scumpa e Ioana cu rochita aceea!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) www.flickr.com/photos/7200415@N07/" target="_blank">poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Heloooo ,nu-i nimeni pe-aici

Clau trista intamplarea cu mama prietenului tau. Eu deja sunt socata,nu inteleg ce se-ntampla de mor in ultima vreme , atatia oameni cu varsta cuprinsa intre 45-55 ani. Si eu zilele trecute am ramas socata cand mi-a spus mami ca o prietena -vecina de-a iei de doar 44 ani a facut comotie cerebrala si e paralizata ,seara s-a culcat si dimineata a gasit-o fii-su nemiscand in pat. Au dus-o la spital ,au tinut-o cateva zile si chiar azi i-au dat drumul ca nu mai au ce sa-i faca ,si saraca e paralizata la pat,e constienta ,dar nu vorbeste ,nu misca,offff . Trist in orice caz ,sa mori sau sa ramai nenorocit asa de tanar .
Gata schimb subiectul , nu vreau sa va intristez si pe voi ,ca fiecare le are pe-ale lui.
Clau fain ca pleci in delegatie ,daca tot nu pleci in concediu ,macar asa pleci totusi undeva ,chiar daca e in interes de servici ,macar pe drum te mai relaxezi ,iesi din rutina.

Carmen cred c-ai vrut sa zici ,ca daca-i fi in locu' lu' Miha ai ajunge la . Ca n-am inteles legatura cu lelentu', sau n-am baut eu lapte


Se pare ca vinerea viitoare o puneti iar de-o intalneala, si regret ca nu putem veni, ,noi joi plecam la mare dar cu siguranta(sau sper) ca va fi fain si acolo .Va doresc de pe-acum distractie placuta si sper ca la urmatoarea intalnire vom fi si noi prezenti, de-abia astept.

Ildi si David (2 mai 2006 )
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

M-am intalnit in parc ,pe mal cu Flavia,Gabi si Ada.Chiar ma gandeam ce trupa feina de mamici cu copiii apropiati ca varsta,prietene din matern...deci m-am uitat prin ele.Noroc cu Flavia care mi-a recunoscut vocea...Cat despre Mel,e o pofticiosasa si jumate,i-a mancat mancarea lui Bogdi,adica ce nu a mai vrut el.Io o vad pe Flavia Miha II dupa cum se poarta cu copiii.
Ioana drum bun !
Gabi draguti copilasii si domnisoara din dreapta lui dragos ..El ce parere are despre ea?A adormit Ioana pe drum?
Ada depozitul e chiar in zona libera,aproape ca ajungi la bariera.Unde face drumul o curba la dreapta,dupa ce intri la stanga de pe principala pe drumul catre Dorobanti,chiar acolo e.Sunt curioasa si eu ce mai e pe acolo.
Alina.a tinem pumnii si facem galeria cand va fi cazul !Nico multumim de vesti.


mami Carmen si Melania Ioana(14.01.2005)


POZE

ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ildi, eu sunt pe aici, dar nu prea dispusa.
A sunat socrul meu acum ca soacra nu e prea bine. Ea a avut demult probleme cu coloana, coxartoza, osteoporoza...de cand am nascut-o pe Adelina nu s-a mai ridicat din pat decat la baie, acum s-a anchilozat de tot. Ea n-are nici un pic de vointa, daca a avut dureri a preferrat sa stea in pat si daca ii spuneam noi ca se anchilozeaza daca nu face miscare.De ieri are scaunul negru si nu se poate controla cand face. M-a sunat sa ma intrebe ce poate fi...maine o suna pe dr. de familie... Eu m-am gandit(am vorbit si cu dr.cu care lucrez eu) ca a facut o hemoragie digestiva de la atatea antiinflamatoare(ca are scaunul negru) si poate si un accident ischemic usor ca nu se poate controla cu scaunul.
Normal ar trebui sa se interneze, dar ea nu vrea nicicum, vrea sa moara.
Scuzati ca v-am povestit atat, dar m-am descarcat si eu un pic, poate nici n-am fost prea coerenta.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) www.flickr.com/photos/7200415@N07/" target="_blank">poze 1, poze 2

Mergi la inceput