Durerea unei pierderi de sarcina (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Oana, draga mea, asa este nimeni nu-ti va reda copiii si nici clipele frumoase prin care ai trecut... uneori ma gandesc ca am pacatuit ca ne-am bucurat... ca am fost fericiti ca vom avea copii... nici nu stiu ce sa mai zic. totul este sa privim inainte fara sa ne uitam totusi ingerasii. ca, am mai spu-o, daca noi nu gandim la ei (si daca am vrea, tot nu s-ar putea sa nu ne gandim), atunci cine sa o faca?... curaj si multi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Fetelor va spuneam zilele trecute ca nu sunt pregatita pt bebe dar nu stiu de ce imi cumpar reviste despre sarcina, noul supliment de la Mami (anul trecut aruncam toata colectia Mami), cred ca incep sa ma pregatesc
Oana26 tuturor fetelor care au avut experiente nefericite le va fi frica, dar sarcina este o perioada foarte frumoasa iar viata merita traita, dupa nori apare si soare
Teo2rina cum te simti?
Andreea16 spor la prestat
Cristina26 sunt si eu alaturi de tine, sa nu te necajesti sa nu ii faci rau printesei din burtica, Paul va vegheaza de sus de la ingerasi
Pepsi nu ai voie sa te gandesti la lucruri triste, profita de faptul ca ai parintii langa tine si odihneste-te

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Mirela, Dan_ny, Crysty74, Michelle
Mai am 2 examene si gata anul III. Acest lucru trebuie sarbatorit asa ca vom merge cateva zile la Gyula la strand


Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

sicuta, bafta multa la examene si multi-multi. draga mea, deocamdata ma simt bine, mi-e greata, aseara nu puteam sa adorm pentru ca muream dupa niste mici, ma mai apuca din cand in cand un pic de plans si, de cele mai multe ori, nici nu stiu de ce. sau e cate un motiv de-a dreptul stupid... iubita, eu cred ca esti pregatita pentru bebe, nu-ti mai face atatea griji ca trebuie sa privim inainte mai mult ca altfel innebunim... relaxati-va la strand si va fi bine. si noi am fost la casa de la munte si, cand ne-am intors, a fost cu noroc...

Marina, o in 3s5z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Pepsi,multumim mult pentru noul capitol.Draga de tine, ai grija de noi, ca si de copii tai. Mi-au dat lacrimile aseara, cand am citit ce ai scris la capitolul trecut "fetelor mele dragi, va zic sincer ca m-am emotionat atit de tare sa vad cite va ginditi la mine, sint o mare norocoasa sa am atitea prietene bune, in viata mea nu am avut atitea prietene si pe atitea meleaguri! cum ziceam la inceput ca bebei nostrii vor fi bebei forumului! oricum eu nu renunt la ideea sa avem poza aceea ce am visat-o eu, in care toate ne tineam bebei in brate, si imi doresc din suflet sa ajung si eu sa va fac galerie cum imi faceti voi mie la fiecare dintre voi, ptr ca o meritati fetelor, e greu, vor fi urcusuri si coborisuri, dar sa nu va lasati suflete curate veti reusi si eu sint convinsa de asta, ptr ca o meritati, speranta moare ultima!" Multumim ! Si da, asa este, astept acum doar sa vad ce zice dr.luni, cand o sa duc analizele si tot ce mai am. Eu continui galeria pentru intampinarea micutului tau cu nume de rege si pentru o nastere usoara.
Michelle draga mea, tu ce mai zici? Vezi ca se apropie perioada "magica", sa te mobilizezi, ca este speranta sa fie bine.
cristina26nu te mai gandi cu groaza la ziua de 4,chiar daca e greu, multumeste-i la Paul ca te ocroteste pe tine si pe samburica si ca e important e ca totul sa fie bine pentru voi.
andreea16 tin pumnii sa iti iti tii si tu cat mai repede in brate, minunea lumii numita COPILAS.Si eu sper ca de acum in colo, sa treaca timpul cat mai repede, sa am parte de aceeasi minune.
oana nu-ti pierde speranta, totul e sa privesti lucrurile cu cat mai multa incredere si calm, iar stresul sa-l elimini, ca doar stii ca nu face bine la fertilitate. Multa bafta!
sicuta nu stiai ca din instinct, femeile se pregatesc fara sa-si dea seama intotdeauna, cand se apropie momentul sa devina mame? Probabil ca fenomenul asta se intampla cu tine acum, mai stii?Bafta la restul examenelor si distractie la strand, ca sigur o sa va prinda bine!
Teo2rina pe tine te incearca acum, "placerile" sarcinii , dar sper sa iti treaca repede si sa ai o sarcina cat mai usoara pana la termen.Incearca sa privesti inainte si sa nu te mai intristezi, sa nu mai stai cu frica, totul o sa fie bine.


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE !
Hai bebe, vino la mami !
Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Flavia eram bagata in teaba ,dar am intrat sa vad daca ai nascut,bebe se lasa mult asteptat,dar nu mai ai mult,deja suntem in 14,cred ca nu mai ai rabdare,eu una nu as mai avea.Ar fi super sa fim toate cu bebelusii in brate si sa se inchida acest subiect ca multa durere am indurat cu toate.Uite tu esti un exemplu sper sa te urmam incet incet.
Te si nastere usoara ca niciodata nu se stie cand vine ceasul,ma lasi singura cu goblenul pe aici.

Mihaela 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Haideti sa va povestesc ceva, ce vroiam sa va spun aseara, dar eram prea obosita. Sotul meu, desi suntem casatoriti de aproape 7 ani, pana anul trecut in vara, nu mi-a spun niciodata in fata, chiar daca a gandit, "abia astept sa avem un copil al nostru".Poate ca s-a intamplat abia anul trecut, din cauza ca pana atunci, nu s-a simtit el suficient de pregatit pentru etapa asta din viata, cine stie. Dar anul trecut , a zis-o cu atata foc, incat am stiut imediat ca e 100% sigur ca vrea asta din tot sufletul. Asa... aseara am fost la echo iar la intoarcerea acasa, s-a pus dragul meu de sot sa studieze problema. A cautat pe net, a inceput sa se documenteze, sa citeasca functionarea ovarelor, care e treaba cu foliculii, cu ovulatia, cu nivelul tuturor hormonilor, cum functioneaza hipofiza, cum comunica ea cu ovarele si invers, ma rog, tot ce a crezut ca trebuie sa stie despre asta.M-am si mirat, ca pana acum nu facuse asta, desi el e genul care daca nu stie ceva, cauta si citeste sa se informeze, sa descopere mecanisme de functionare, ratiuni logice deh, defect profesional(e programator).Pana la urma, a ajuns la concluzia (la care ajunsese si d-na dr. la care merg acum) ca eu desi am facut o gramada de analize, tratamente si tot felul de din astea, nu am avut pana acum, un diagnostic si un tratament clar. Ajunsese sa ma intrebe la un moment dat, daca am luat vreodata Clomifen , ca a citit ca e unul din tratamentele care dau rezultate 80% in tratamentul infertilitatii cauzate de insuficienta ovariana (fie ea congenitala sau inexplicabila sau cum o mai fi), plus ca sunt vreo 4 stadii la insuficienta ovariana, care depind de valorile LH si FSH si ca inca nu exista un tratament batut in cuie care sa combata aceasta insuficienta...Una peste alta, m-a lasat masca...Tacutul meu, care nu prea se baga el in "treburile femeiesti", a iesit deodata la lumina si a inceput sa se implice mai mult cred, decat am facut-o chiar eu pana acum.Va dati seama ce socata am fost... Poate ca asta a fost momentul lui de revelatie si de acum in colo, o sa am sprijinul lui, mai mult decat am avut pana acum si intr-un mod la care nici prin absurd nu m-am gandit...Doamne Ajuta!sa fie intr-un ceas bun si lupta noastra sa fie acum cu adevarat cot la cot, pentru implinirea visului de a avea si noi un sufletel care sa faca parte din noi amandoi.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE !
Hai bebe, vino la mami !
Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Lau felicitarii sotului pentru revelatia de aseara............
deci atunci cat de curand vei veni cu testul pozitiv, ca altfel nu se poate!!!!!!!!!!!!!!
Flavia da ne tine David in suspans pe toate.............cu venirea lui pe lume.........hai ca ii fac si eu galerie..poate se razgandeste si vine mai repede

Michelle pe unde umbli de nu mai scrii....tocmai azi cand am si eu un pic de timp liber..........sa stau pe forum.......
toate fetele !!!!!!!!!!!
noi suntem bine........asteptam sosirea cm-ului pentru a merge la control sa vedem cum stam........si abia asteptam sa ne apucam iar de facut bebei.......sper sa vina cat ma curand bebe si la noi........

poze
bebita te asteptam!!!!
in asteptare din 13 decembrie 2000
ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

L5845-eu nu am inteles mai nimik din rezultatele tale de la medic,as vrea sa te ajut dar stii ca sunt nu prea le am.Dar sunt sigura ca bebika va aparea in curand(poate e deja acolo in burtika) de vreme ce rezultatele sunt bune!Impresionant ce a facut sotul tau,asa sa o tina in continuare!Muulti pupicii!Sa ne spui cand iti faci un test,sper din suflet sa vii cu vestea cea mare!
Teo2rina-este super ca ai reusit sa ramai gravidutza asa de repede!Sarcina usoara in continuare si inca o data multumesc pentru tabelul si lamuririle in legatura cu temperatura!
Mcrissa-ma bucur ca reusesc sa te fac putin mai optimista,eu din pacate nu sunt mereu asa optimsta ci mai cad si eu in butoi...Ai vazut ce repede a trecut luna de asteptare?iti tin pumnii sa ramai gravidutza cat mai repede!
Pepsi-draga mea imi pare rau ca am dat o alarma flasa ca m-am gandit ca esti in spital si nasti sper ca nu te-am suparat cu asta!Nu fii trista sunt sigura ca nu vei naste mai tarziu si vei avea o nastere mai usoara decat la Dominik!Cate kg ti-a spus ca are David acum?Nu ai pentru ce sa imi multumesti,sunt alaturi de tine cu draga inima!ai grija de tine si nu mai fii trista,ai sa vezi ca nasti pe 18 si nu mai tarziu!Multumim frumos pentru capitolul nou,intotdeauna ti-ai facut timp sa ne scrii la toate si sa ne descchizi capitole noi!Dominik este un scump,sa se uite le daca David mai e acolo,scumpul de el!!!!Te rog eu mult nu te mai gandii la lucruri rele,totul e bine David e sanatos!!!!Eu nu am auzit despre acea fata care a murit al nastere trebuie sa fie ingrozitor nu alta!
Cristina-ana-draga de tine cred ca atat de greu ti-a fost ieri!esti o fata puternica...ai reusit sa deschizi gentuta de anul trecut....In cateva saptamani iti va fii putin mai usor caci baietelul tau iti va lumina zilele ai sa vezi,totul va fii altfel,pana atunci fii tot asa de puternica ca pana acum!
Della-draga tu ce mai faci?a cata zi esti?Stiu ca ti-au iesit testele negative dar nu-mia duc aminte daca ti-a venit CM sau nu!
Cristina26-stiu ca iti va fii greu pe 4 iulie dar fii tare ca pana acum,acum ai un puisor in burtika si trebuie sa fii puternica pentru fetita ta!In curand incepem galeria pentru tine,eszi urmatoarea dupa Flavia care isi va tine copilasul sanatos in brate!
Mirela-atat de mult m-as bucura sa deschidem noua odisee si sa fim muuulte fete de aici acolo,ar fii un vis!!!Tu cum te simti?A trecut CM?
Andreea16-m-as bucura foarte mult sa te vad la odiseea de martie aprilie(sper sa ajung si eu acolo).De ce mergi la doctor?Te simti rau sau de ce?Cate zile are CM-ul tau?Spor la perioada fertila si sa veniti TREI din Romania!
Oana-oana26-da este foarte greu....Dupa ce am pierdut prima sarcina in dec 2005 am stat la a doua sarcina anul trecut, tot asa cu inima cat un purice cu frica de un avort spontan si apoi cand ma trecut de primele doua luni am spus si eu ca nu se mai poate intampla nimik rau,la fiecare control imi spunea ca totul este nu bine ci foarte bine,toate organele sunt perfect dezvoltate totul este bine nu am motive de ingrijorare si iata ca la 24 de saptamani a trebuit sa renunt la fetita noastra pentru ca era bolnavioara!Nici eu nu mai caut raspunsuri pentru ca stiu ca nu ne va raspunde nimeni,trebuie sa mergem mai departe oricat de greu este!si eu stau cu frica acum ma tem ca nu mai pot ramane gravida iar daca voi ramane cred ca intelegi cum voi sta cu cata frica in suflet pana imi voi vedea in brate copilasul sanatos!E dureros si greu!Multa putere iti doresc si sa treaca timpul sa incerci din nou si sa fie totul bine!!
Sicuta13-si eu cred ca te pregatesti pentru un bebik!Bafta multa la cele doua examene care le mai ai!
Baby-r7-uite sunt aici,numai ca in ultimul timp imi ocup timpul ca sa nu ma mai gandesc atat!Tu cum te mai simti?Cum a fost la nunta?Astep poze!Sper ca te-ai destins putin.cat mai ai pana mergi la control?Ma bucur ca vrei sa incerci din nou,ai sa vezi ca va fii bine!
Joahnna-ce mai faci?Ce face fetita?Iti doresc sa fie totul bine pana la sfarsit si sa ai in brate o fetita sanatoasa!
LauraIoana-chiar ca ai fost si esti un exemplu pentru noi prin optimismul tau.Ce repede trece timpul....Sa ai o sarcina usoara in continuare si cand ai timp sa ne mai scrii sa stim ce mai faci!
Remaliss-unde esti??sper ca esti bine!
Liana 30-ia spune-ne si noua de unde te-ai alimentat cu atata optimism??Unde esti azi?Hai ca acum te trec eu absenta!
Chantal-asteptam vesti de la tine!Sper ca esti bine!!!
Ladymina-cum te mai simti?Nu ne-ai mai scris de atata timp,sper ca ti-ai revenit putin!
Ileana-Marius-ce-ti face nazdravanul?sper ca sunteti si tu si baietelul bine!
Msemcu-cum e viata cu trei copilasi de aceeasi varsta??Ati venit acasa din spital nu?
Jojo-miha-sarcina usoara in continuare draga mea!
Hair-nu ne-ai scris demult!Ce mai faci,pe unde esti?
Äle-cum mai esti?nici acum nu au venit uratii?
Irlandeza-sarcina cat mai usoara in continuare!
Jocelyn-si tu mai ai atat de putin,in dreptul tau vad 35 de saptamani deci nu mai ai mult!!Ce mai faci?
Irda-cum te mai simti?stiu ca e greu dar trebuie sa iti pastrezi speranta ca va fii bine odata si mai ales trebuie sa fii tare pentru Daria fetita ta!
Idaira-ce zi esti?Se apropie perioada ferila daca nu ma insel nu?
IreneCam,Danangie,Dan-ny,Irenebobe,Cristy74-multi pupici de la mine!!si pupici la toate fetele de aici!
Fetelor imi doresc atat de mult un copilas sanatos desi mi-este in acealasi timp foarte frica dar imi doresc atat de mult!!

SUFLETEL scump te asteptam




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Michelle a nunta a fost foarte frumos.............ne-am relaxat..........dar din pacate poze nu pot pune acum.
mi s-a stricat sursa la calc. si nu am avut timp sa merg sa iau alta si sa o schimb..........dar sapt. viitoare promit ca voi repara calc. si ma voi prezenta cu poze!!!!!!!!
si noi suntem bine acum.......dupa cm mergem la control si sperram ca va fi bine cat mai curand ...........
maine facem 5 ani de la nunta si sambata vom face o mica petrecere in gradina(gratar, muzica).asa intre prieteni!!!!!!!!
pup toate fetele!!!!!!!


poze
bebita te asteptam!!!!
in asteptare din 13 decembrie 2000
ROXANA

Mergi la inceput