Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-7

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Taaareee scump Dominic...
Asteptam si poze mai recente!!!

mama de 2 bbei prematuri ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Flavia sa inteleg ca ai reusit sa intri pe pagina web a lui Dominic? Multumim tare mult pentru aprecieri!


Si apropo lasa invidia si hai la mareeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!ca e cald si soareeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

loleka de [url=http://coculina.hi5.com][/url"] Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

quote:
Originally posted by AYUMI

Va multumesc din suflet pentru mesajele voastre si pentru sustinere.
Am am fost la baietei,sunt bine.Dar sunt atat de micuti si de fragili.

Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118







daca bb-ii sunt asa mici nu poti ramane si tu internat si sa te duci la ei la orele de masa, stiu si am vazut ca prezenta mamei ajuta!

multa sanatate la bb-ii si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

despre peritol, eu m-am ferit de el desi ne-a fost recomandat cu multa caldura... nici vladut nu manca mai bine decat Dominic si tot asa, dar am preferat fara Peritol.

Alegerea va apartine, inainte l-am incercat eu si nu mi-a placut deloc senzatia de dupa!


mai bine vb cu un homeopat ajut amult mai mult si pe termen mult mai lung!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Ma simt o norocoasa!


loleka de [url=http://coculina.hi5.com]slideuri cu pozite[/url"] Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

M-am damblagit de tot. Nu mai stiu cum sa fac semnatura la profil personal. Daca aveti idee dati un semn de viata.

loleka de [url="http://coculina.hi5.com][sufletelul nostru_url] Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by loleka

Try, iubita esti o enciclopedie ca de altfel si ylilimic. Nu stiu de unde stiti atit de multe lucruri dar se pare ca trebuie sa pun mina pe carte serios ca nu mai tine treaba. Chiar nu am incercat sa-l opresc din acest experiment si chiar m-am bucurat si eu si tatasu cind am vazut ca si-a descoperit minutele. Ce-i drept nu ma incinta ideea de a-l vedea facind lucrul asta, mai ales ca sotul meu si-a supt degetele mijlocii de la mina dreapta pina la 14 ani ( bine, acum nu ca ar fi un lucru bun de laudat ) . Azi chiar nu am avut nici un pic de timp liber sa ma uit pe linkurile acelea dar poate miine ma lasa si pe mine bb putin mai libera.

Am cumparat totusi peritol, ptr ca ma chinui cu el inca de acum o saptamina cu mesele si nu se mai putea astfel continua. Azi a fost prima zi si intr-adevar am observat doua dintre reactii: somnolenta combinata cu un pic de agitatie si o pofta de mincare putin mai ridicata fata de zilele trecute. Pai daca aseara am tras linia si am numarat 250 ml lapte papat pe o zi intreaga azi deja jucam la dublu. Multumesc Domnului pentru ca mai exista si asa ceva pe fata pamintului.

Cit despre diversificare mai asteptam un picut. Are acum 4 luni jumate ( 3 luni corectate ), deci pe la 4 luni corectate? Sau poate mai tirziu depinde acum foarte mult si de cum se comporta el. Lili zicea ca ar fi bine atunci cind incepe sa-si tina capul bine singurel. In schimb eu observ ca daca stau la masa si el este linga mine imi numara inghititurile. Inghit eu, inghite si el si se uita mirat la mine si plescaie din gurita si se vede cum inghite in sec. Of, citeodata ii spun lui Cosmin sa-l ia de linga mine ca nu mai suport sa-l vad cum imi numara dumicatii. Asta e!

Va pup.

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007



E pura curiozitate mami, nu te simti vinovata cand mananci in fatza lui si el se uita luuung la tine. Plus ca-i stimulezi apetitul si dorinta de-a face ceea ce faci tu, adica sa pape (ca el nu stie ca ce papi tu e diferit de ce papa el). Eu i-am tinut pe amandoi langa mine cand mancam. Pe de o parte ca sa-i am in "vizor" si pe de alta parte sa-i obisnuiesc cu ideea ca atunci cand vine masa stam cu totii la masa si papam. Evit pe cat posibil sa le dau sa manance in alta parte decat la masa pe scaunelul lor.
Loleka, tot ce stiu e tot de aici, de pe acest minunat forum si din ce-am citit pe internet pe probleme care m-au interesat pe moment, plus cateva carti. Dar marturisesc ca cel mai la indemana si cel mai aproape de stilul meu de-a gasi raspunsuri tot internetul este. Dau cautare si citesc tot ce-mi iese-n cale pe problema respectiva. Inclusiv postari din alte forumuri pe engleza.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by franca

LA MULTI ANI MARK-ADRIAN astazi am implinit 3 lunidorim in primul rand sa multumesc lui Dumnezeu ca nea daruit o asemenea minune nu exista cuvinte sa exprimam ce simntim zi de zi alaturi de comoara noastra,sa fim sanatosi sa crestem mari si voinici.

Loleka ai scris o veste foarte inbucuratoare tot asa sa papati de acum in colo.

Mamicade Mark-Adrian 17.04.2007


http://www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=1b3cf0d13fbe107b089620&utm_source=otm&utm_medium=text_url



afeher





La multi ani, mark-adrian (e he he, alt adrian), sa cresti mare si sanatos, sa fii cuminte (dar nu prea cuminte ca nu e bine) si sa le aduci parintilor tai numai bucurii.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

L-am vazut si eu pe Dominic. Tare scump si dragut si deloc slabut.

Ca sa faci linkul, te duci pe icon-ul cu plicul si sagetile albastre (Introdu Email se numeste), dai click, tastezi cuvantul care vrei sa contina linkul (ex.: poze noi cu Dominic), apoi dai OK, apoi introduci linkul, apoi dai iar ok si gata.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Ca sa faci linkul, te duci pe icon-ul cu plicul si sagetile albastre (Introdu Email se numeste), dai click, tastezi cuvantul care vrei sa contina linkul (ex.: poze noi cu Dominic), apoi dai OK, apoi introduci linkul, apoi dai iar ok si gata.

Oare asa e? Sa vedem.
Multumim mult


poze cu Dominic-Andrei

loleka de http://coculina.hi5.com][sufletelul nostru_url] Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput