Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-7

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Din contra multumesc tare mult ptr grija si afectivitatea de care dati voi dovada!

Asa m-am gindit si eu...sa mai amin diversificarea. Si mie mi s-a parut ciudata chestia: tii cont de virsta corectata la anumite lucruri si la altele nu. Oricum am s-o intreb cind voi merge la vaccinul de 4 luni daca se tine cont de virsta corectata dece ma pune sa-i dau mar cu biscuite si brinzica de pe acum ( cca 3 luni va avea atunci ).

Oricum voi amina cu siguranta aceasta diversificare. Dar daca tot aveti atita experienta va cer totusi si un sfat: sucurile de fructe sau de legume ( morcov ) de cind as putea sa i le dau? Acum Dominic are 3 luni si 25 zile ( corectate = cred ca 9 sapt sau 2 luni si o sapt ). Poate gresesc..corectati voi va rog. Chiar nu am idee.

loleka de www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">http://www.onetruemedia.com/otm_site/start Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Nu try era vorba de 4 luni cit face el acum. La tel mai tirziu am intrebat de virsta reala si cea corecatata. A zis ca peste 1 sapt doua pot incepe diversificarea. Dar cu siguranta ca nu voi face acest lucru. Doar sa-mi spuneti voi cu e cu sucul de fructe ( la bubu ), morcov sau mar. Ea a zis fara sucuri de fructe direct pulpa si biscuite. A fost tare categorica.

loleka de www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">http://www.onetruemedia.com/otm_site/start Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Buna ziua fetelor! Am zis eu bine ca pe la noi bate vintul! Ei sta e acum...ce sa facem!?

Caldura asta ne omoara!

Am scris si fetelor de pe alte forumuri ( stelute de feb-mar 2007 ) si mi-au spus ca ar fi bine sa incep diversificare cam de la 5 luni ( mai exact peste o luna ). Este acolo o mamica de gigilice mica mica. Cel putin ea asa a inceput cu diversificarea.

In rest suntem bine sanatosi si tare tare voiosi. Acum avem 5300gr.

Pina data viitoare ramineti cu bine.



loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Buna fetelor! Ma gindeam ca e ceva acut dar vad ca se cronicizeaza situatia. Cred ca toata lumea este la .

Noi suntem bine sanatosi, voiosi, nu prea agitati dar vizibil suparati ca nu putem vorbi. Framintam gurita aia pina sa iasa un sunet...offf Doamne si suntem tare fericiti cind ne iese un sunet. Suntem baieti mari de acum si acus iesim la agatat!!!

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Vad ca nu are nimeni timp sa sparga gheata! Are ceva centimetri grosime!!!

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Salutare..salutare..

Mama mia da ce vant bate pe'aici...
Eu sunt super ocupata cu pregatirile de nunta ...timpul trece atat de repede...Sebicu e bine, e un mare mancacios si dolofan.Sper ca zilele acestea sa pun cateva pozici cu el.
Pupici pentru toate esentele noastre tari!!


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franca spune:

Buna am si eu un puiut nascut prematur la 34 saptamani 2900kg,50 cm,scor apgar 9/10 in data de 17.04.2007 daca se poate sa ne alaturam si noi voua.
Multumim

Mamica de Mark-Adrian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franca spune:

Va rog imi spuneti si mie cum sa postez poze cu noi sa va aratam si noi evolutia noastra.multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Neata! Ma bucur ca mai este cineva de acord cu mine: bate vintul


loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loleka spune:

Draga Franca, bine ai venit printre noi cu puiutul tau.. Pe la noi e cam multa liniste momentan...Poate mai tirziu se va schimba situatia.

Pozele nu stiu nici eu exact cu se face sa le vaza toata lumea dar poate unul din moderatori ne ajuta caci albumul se face la sfirsit de luna. Nici noi nu avem album pe forum si chiar cu ocazia asta va rugam tare mult sa ne faceti si noua un cont sau sa ne deschideti un album. Va rugam mult.
Noi avem pe -one tre media-, m-a ajutat o prietena sa-l deschid. De fapt ea a facut toata treaba. Daca vreti sa va uitati le gasiti acolo ( dati clik mai jos pe Dominic Andrei ). Oricum nu si-a exprimat nimeni parerea pina acum.

Ne mai auzim!!!

loleka de www.onetruemedia.com/my_shared?z=1920c8bbb6cea0dedd5e87&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Dominic Andrei-02.03.2007

Mergi la inceput