Risc de varsat de vant in saptamana 37 de sarcina

Risc de varsat de vant in saptamana 37 de sarcina | Autor: sultanmih

Link direct la acest mesaj

Sunt insarcinata in saptamana 37 - 38 si baietelul meu de 2,5 ani tocmai a facut varsat de vant. Eu nu imi amintesc sa fi facut aceasta boala in copilarie. Daca cumva am luat si eu virusul, intrebarea mea este in ce masura va fi afectat bebe 2. Lucrurile sunt cu atat mai complicate cu cat ar trebui ca saptamana viitoare sa fac cezariana. Daca bebe 2 a luat virusul si acesta se manifesta dupa ce bebe s-a nascut, cat de grav il va afecta? Am foarte multe intrebari si nelamuriri si imi este teama, de aceea, daca cineva a trecut pe aici sau cunoaste vreun caz similar, va rog mult sa ma lamuriti si pe mine. Multumesc mult celor care se vor gandi sa-mi raspunda.
Mihaela

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Daca varsatul de vant e varicela, pot sa-ti spun ca o prietena a patit acelasi lucru, a luat varicela de la baietelul mai mare cand era insarcinata cu bebe2, aproape de nastere. Stiu ca am fost la ea la maternitate si era plina de bube, saracuta. Dupa ce a nascut au trimis-o la spitalul de boli contagioase pentru o saptamana, parca, pana i-au trecut toate bubitele. Bebele a fost ok.

17s + Sophia 80%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

si eu am fost panicata cu aceeasi suspiciune exact in sapt 37 , am sunat 3 medici care mi-au zis ca e f periculoasa in primul trimestru acuma nu mai e pericol de malformatii
sanatate multa

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput