Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Adina,multumesc mamiiiii.......

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

fetelor m-am interesat foarte bine si pt vergeturi nu este recomandata nici o crema..de fapt toata sarcina nu trebuie sa ne dam cu creme..decat cu cele recomandate, special facute pt perioada sarcinii...galenic, sanosan, mustela, mamma donna, etc..altceva nu..dar presupun ca si cele de bebei nu afecteaza..gen johnson..dar altceva CLAR NU!!...
si eu il simt foarte bine pe bebe dr mea a zis ca este ok sa-l simt asa bine si puternic pt ca sunt...ma rog eram slaba...eu am luat 7 kg...mi s-a spus ca este foarte bine ..in ultimele 2 saptamani am inceput sa iau extraordinar de mult....eu toata sarcina nu am avut o greata sau sa vomit o data..sunt si mananc la fel ca inainte..numai ca acum de cateva zile bebe cere din ce in ce mai mult...am vb cu mai multi dr si am inteles ca au existat gravide care au luat doar 7 kg in toata sarcina lor si au nascut niste "pisicute"...si clar nu este ok....ar trebui sa luam cel putin 10-12kg in sarcina ideala...dr mea a luat 16 kg a nascut anul trecut....asa ca ma astept de acum incolo la mai mult dar nu-mi pare rau atata timp cat bebe este bine...v-am trimis pe mailul comun pozici noi

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Buna, burtici!

De azi de dim tot citesc ca sa recuperez tot ce ati scris de joi incoace si ati nene nu gluma. Am ajuns si eu in sfarsit acasa vineri (merci Vali pt urari) si asa bine esteeeeeeeee. Gata, a fost ultima deplasare, nu mai pec pana nasc si dupa mai vedem noi cand ma intorc la munca.
Acuma stiu ca aveam multe de rspuns, dar tb sa iau de la capat mesajele sa vad la ce vroiam sa raspund si sa adaug in listutza fetele noi.
Revin cu noutati.

Va pup.

Anca 19+ Elena

Ups, uitasem sa schimb semnatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Acum reusesc si eu sa scriu 2 randuri. Muuulta treaba, asa de luni.
Vad ca sunteti tare harnicute, eu azi zic pas, mai mult citesc.

Roxana deci nu e nicio crema anticelulitica recomandata, eh?
Nasol.

18+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Mustela e buna,imi place mult cea de bust.Parca cea de abdomen,e cam grasa,dar poate asa tre sa fie.Eu ma dau 1 data pe zi,ar trebui de 2 ori,dar mi-e lene.

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel19+ Alexia Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor programul meu se incheie aici,vb maine.
Pup burticile

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

pa Ancutz ai grija de tine si de Maria..
am stat de vorba cu o farmacista si mi-a spus ca putem sa ne dam cu crema pt vergeturi si pe picioare...mie Mustela mi s-a parut cea mai buna tocmai pt ca este foarte grasa ..presupun ca asa trebuie sa fie o crema buna ..sa intre in piele nu..?..nu stiu zic si eu...cat despre celulita mi-a spus ca nu apare in perioada sarcinii..apar doar gropitele acelea gen coaja de portocala..putem sa ne dam cu crema pe care o folosim pt burtica si dupa baica frecata bien pielea cu prosopul pana se inroseste..

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

anca - e in sticlutza mica inchisa la culoare...scrie pe el ca e presat la rece.
pupici dulci.
gabi 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetelor da' ce constiincioase sunteti.....eu ma dau cu crema o data, de 2 ori pe saptamana.... plus ca lichide nu prea beau, max 1l de suc pe zi, maxim...., oare unde voi ajunge in ritmul asta????

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BB eu beau cam 4 l de lichide si asta include numai apa plata cu lamaie....sucurile nu sunt indicate..incearca sa te chinui mai mult pt ca lui bebe i se schimba lichidul amniotic la cateva ore..eu asa stiu si trebuie sa bei tot timpul plus ca rinichii tai lucreaza de 2 ori mai mult....cat despre crema si mie mi-a fost greu pana m-am obisnuit dar acum trag de mine sa ma dau macar seara...

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput