***Mamici de mai-iunie 2007***(68)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am reusit sa pun pozele!
http://good-times.webshots.com/photo/2457704960100722791FMfdud
http://goodtimes.webshots.com/photo/2616507030100722791uRXZuZ
http://good-times.webshots.com/photo/2513532320100722791gfOitl
Le gasiti in "Poze Burtica"!

Alina-Mirela 39+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Fetele care ati nascut, cat trebuie sa manance la o masa un bebe de 7 zile? (ml pt biberon si cat timp tinut la cate un san)?

Chiqui + Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Chiqui bine ai revenit! Vad ca ai intrat deja in "probleme" de mamica!

Alina-Mirela 39+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Raluca felicitari pt Maria ca a ajuns la 2803gr, e tocmai bine si sa nu fi necajita ca nu ai nascut inca ca sigur urmeaza in orele / zilele urmatoare mai ales ca ai pierdut si dopul.

In rest noi suntem tot in formula 2 in 1, deocamdata ramanem sa ingrosam randurile ultimilor gravidutze, ieri am fost la gimnastica, nu am nici un simtom de nastere deocamdata, Isabella e tare linistita, nu prea se mai agita... Sper ca si bebelina mea sa ajunga pana la nastere pe la 2800-3100 gr, oricum nici prea mare nu as vrea sa fie ca apoi iese mai greu Luni o sa merg si eu la control.

Tocmai am citit si eu despre Kay si Sonia, ne pt ea sa fie bine !

Bebe Isabella creste

38+ Isabella

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

alynta, ti-am admirat burtica! cred ca e un pic mai maricica ca a mea. io am in talie fix 100 cm -si sper din inima ca asta sa fie maximum all time la mine!!!

ralucami, 2800 gr e super bine, avand in vedere si gena japoneza a mariei! bravo! mai ales ca daca e asa micuta nasterea ar trebui sa fie mai usoara.

Andreea 38+ Vladut
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Sobi eu nu m-am masurat!
Petit_Angel si eu merg luni seara la control!

Alina-Mirela 39+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Ralucami, eh...vezi... daca nu a fost sa fie azi, tot ti-a folosit la ceva majortele noastre... Ai o BUCURIE dezvoltata normal... si am eu feeling-ul ca o sa fie chiar mai maricica decat se asteapta nenea dr.-ul Sigur o nasti cu peste 3 Kg!

Chiqui, la inceput il tineam cate 5 min. la fiecare san...Si si-asa si ma chinuiam sa-l ciupesc de brat ca sa nu adoarma... 10 min. sa stea treaz ca sa suga era un efort prea mare... In legatura cu cantitatea pot sa-ti zic cam 60 ml... dar al meu a supt mereu mai mult... Deci daca iti zic 100 ml... cat a baut el poate te ingrozesc...

Alynta super burtik si imi place si cum te imbraci!

Ella-74, ce mult imi place poza in care sunteti amandoi culcati... Seamana mult cu tine nu am ce zice!!!

Addinel, in primele 2 zile... eram ingrozita ca nu reuseam sa-l asez la san... nu de alta dar in maternitate ne ajutau asistentele .. Ei bine... roaga pe cineva sa te ajute... la inceput si gaseste-ti o pozitie in care il alaptezi!!! Daca ai sfarcuri in mod normal nu ar trebui sa fie probleme!!! Si cu laptele ai rabdare ca vine el... de o sa te saturi dup-aia!!!

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

andradap

Chiqui + Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Fetelor, scuze ca dau buzna peste voi. Va citesc de la inceput, am fost si eu cu voi la odisee, dar am avut probleme cu sarcina respectiva.
Am citit povestea lui Kay si m-a cutremurat. Ma pentru ea si Sosonica. Sper ca totul va fi bine pana la urma.

Sim 28+ Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc de aprecieri Andrada! Cum a fost la biserica cu Antonio aseara? I-a placut? Eu cand merg la Biserica stau langa cor, ca acolo sunt locuri! Si bebe se misca de numai numai! Am zis ca isi formeaza urechea muzicala din burtica!

Alina-Mirela 39+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput