***Mamici de mai-iunie 2007***(68)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Ti-am si raspuns la PM ... nu pricep cum cum mi-ai trimis daca nu ai pm activat...dar in fine. Da-mi un semn daca a ajuns.

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

Buna fetelor, off ca nu mai am timp sa intru deloc pe forum, doar din cand in cand va mai citesc asa pe sarite, ma vaiet eu cu un copil , dar cele care au 2 cum va descurcati? Si eu sunt si cu soacra in casa.
sa va mai spunem cate ceva despre noi
Azi am fost la doctor pediatru, altul decat cel pe care il alesesem, ca nu me place si avem rinita, mi se parea mie ca respira greu bb si se ineaca destul de des, daia am si fost la dr. Mi-a dat niste Humex cu apa de mare si mi-a recomandat batista bevelusului, O foloseste cineva, e buna?
Noi ne luptam cu colicile fir'ar ele sa fie, am incercat cu colic baby si cu espumisan si mi se pare ca are efectul trecator.Pe deasupra mai luam si ceai de colici de la Humana, ne indopam si eu cred ca degeaba, colicile isi fac aparitia cand ti-e lumea mai draga.
Eu am fosr la controlul de 6 saptamani si epiziotomia e OK, dr mi-a dat sa iau contraceptive EXLUTON, cat timp alaptez. Ne-a dat si verde la , asa de greu mi-a fost , parca era prima data.
Azi mi-a dar sa ii dau calciu, ai vostri bb iau asa ceva?? cica are nevoie, si mi-a zis ca VIGANTOLUL sa nu il mai dau direct pe limba ca face nu stiu ce iritatie, sa il pun in lingurita cu lapte, voi asa faceti?
KAY ma rog pt tine si Sosonica ta sa fie bine si doamne ajuta
Nasteri usoare celor care urmeaza si
Cam atat despre noi,poate mai intram sa va mai dam vesti, dar eu tot nu tin pasul cu voi, simt ca fuge timpul asta repede rau.
Pupici voua si la bb



poze cu bebe Vlad Stefan
http://tavi5190.fotopic.net/c1272629.html

Monicoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Monicoasa eu am achizitonat batista minune cand a avut bb viroza. E buna rau am scos la muci cu ea. Si bb a fost de fiecare data foarte linistit in timpul operatiunii...nici nu ma asteptam
Vigantolul eu il dau direct pe limba si inca nu a facut nik pe ea. Acu daca il pui doar intr-o lingurita cred ca e ok (sa nu il pui in bibe). Numai sa nu scuipe tot afara fiind cantitate mai mare. Despre calciu eu de la Iulia tin minte ca se ia numai in lunile cu R (deci vara nu...)

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

ce spor aveti azi la scris.
Micutza mea doarme asa ca am intrat si eu un pic sa vad ce mai povestiti. Normal ca avem aceleasi preocupari, si aceleasi stari. Cred ca s-a invatat sa adoarma si ea cu tzitzi in gurita si eu am crezut la inceput ca tot mananca pentru ca atunci cand i-o trageam din gurita incepea sa suga, pana m-am prins si nu o mai las. Incerc mai bine sa cumpar suzi, e mai eficienta cu toate ca e atat de frumoasa cand sta la san, mi-e tare draga.
Si noi avem probleme cu kk, si exact cum zicea cineva aici nu inteleg de ce se agita ca doar face foarte moale dar toata se inroseste si se enerveaza. Si eu ii dau Debridat pentru colici deci nu are de fapt probleme cu facutul de kk, dar ea se agita toata.
Sincer ma ajutati atat de mult,fetelo, nu trebuie decat sa va citesc si ma linistesc in orice privinta cand vad ca si bebeii vostri au aceleasi "pretentii" ca a mea. Mai ales ca sunt la primul bebe cred ca as fi intrat in panica la orice lucru minor, asa imediat intru la "fetele mele", pun intrebarea sau va citesc pur si simplu si ma descurcati voi.
Andrada, nu mi-e ciuda pe tine ca ai scapat de kg, (si chiar asa unde mai ai de dat jos?), mi-e ciuda doar ca nu ai vergeturi. e asa de frumoasa burtica ta. si a mea e mica si revine la normal dar e plina de vergeturi si nu imi plac deloc. Oare in timp se mai estompeaza.?
Si bebelina mea a inceput sa zambeasca , mai ales dimineata cand se trezeste si e fresh., si nu in ultimul rand cand intra tati pe usa si vorbeste cu ea incepe incet incet sa inteleaga ca e cineva important pentru ea.


Sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Eimotto,multumesc din nou...a ajuns la mine(eu nu prea ma pricep la comp).Chiar daca nu am stiut sa pun majorete,ori alte simboluri am incercat sa compensez prin cuvinte...Mai am multe de invatat la comp,dar imi lipseste rabdarea si puterea de concentrare...Am sunat-o pe Kay,dar avea telefonul inchis...I-am lasat doua mesaje si am rugat-o sa dea de stire cuiva ,nu neaparat mie ,cu privire la ce a spus doctorul in privinta Sosonicii...Sunt foarte ingrijorata pt ea...mai ales dupa ce mi s-a intamplat mie cu Daphne...Pentru ca si daca ei ii e bine ,eu tot ma tem...nu stiu cum a ramas teama asta in mine,ca am mai crescut un copil!Dar cateodata,scapa de sub control...si de frica...nu mai pot sa respir!evit sa ii dau ceai cand sunt singura acasa...nu bea cu placere si se ineaca...si atunci ,simt ca nu mai am aer.Nu stiu cum va fi cu diversificarea.O sa mor de frica la prima ei inghititura...ca eu cred ca slabesc de frica si stres.Sa nu pateasca ceva...sa fiu vesnic cu ochii in 4...

Album foto | Slideshow | Clip Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Fetelor cum pun cateva fotografii?????????


Alina-Mirela 38+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Of Cris, eu te inteleg mai ales ca ai recut prin atatea... Faza e ca si eu sunt tot la al doilea dar din cauza ca am tinut cu greutate aceasta sarcina si ca am nascut prematur (nu foarte prematur dar...) simt deja ca il cocolosesc... si ma panichez...ca are picioarele reci, ca de ce inghite asa, ca de ce tuseste asa (dupa viroza a ramas cu o tuse rebela) etc Numai ca eu nu slabesc, cred ca ma ingras de la stres

Alina - unde vrei sa le pui?

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Ella, nu stiu cum se face dar azi-noapte si eu si el aveam ochii cat cepele... Mie nu mi-era somn Deh... mie dimineata mi se face somn Pai... chiar asa.. nu-l uitati pe al meu la colici... ca e clar cel mai nervos... dar nu ma deranjeaza ca eu am vrut un copil deosebit, mai smecher si mai nervos ca altii

Florina, adresa showroom-ului am luat-o de pe site-ul lor... Intra pe www.babycomfort.ro si o iei de-acolo, ca mie nu-mi incarca site-ul acum ... ca ma uitam eu

Lulu26, eu am gasit un leagan super haios... cu 3 viteze de leganare si cu 6 melodii, de la primii pasi, si mi se pare si convenabil ca pret (2,2 milioane)... Este de la Primii Pasi si se gaseste si de cumparat pe net pe RECLAMA ILEGALA.ro

Alyna24, si eu sunt de parere ca Davidutz (hmmm ... in curand nu voi mai putea sa ii zic asa ca se face pe zi ce trece mai mare) ca semana mult cu tine!!! Dar stii regula: baietii cu mamele si fetele cu tatii...

Tincutza nu te stresa prea tare ca atata timp cat doarme nu e de rau, dar cand se trezeste sa suga, tine-l cat poti tu de mult treaz... si fa-l sa suga cat mai mult!

Carrie, de ce doarme doar ziua pe burtik??? Nu ti-e frica noaptea s-o culci altfel? Eu il pun pe ANTONIO intr-o parte si ii pun diverse chestii ca sa nu isi modifice pozitia si il gasesc dormind PERFECT pe spate... asdar nu ma incumet noaptea sa-l las asa

Lulu26, noi avem carusel muzical de la Baby Comfort si suntem tare multumiti de el...

ELTEKA, pai spuneam si in timpul sarcinii... Kg-ele nu le-am pe burta... Le am pe solduri, pe brate, pe picioare... Dar se duc ele... Mai ales ca mai nou ca sa-l potolim pe Antonio il alergam cu carutul prin parc

Vas pai... ai vazut ca am si eu o vergetura mik mik... langa buric... Si mi-a aaparut dupa ce am nascut...Am observat-o la cateva ore dupa nastere... Dar deh.. .daca nu m-am dat cu nici-o crema... ce as fi vrut? Oricum nu m-am stresat prea tare cu vergeturile... Daca era dupa mine puteam sa ma umplu de vergeturi dar sa nu fie multe kg in plus...

Alynta27, nu inteleg la ce te referi cu fotografiile... Le poti pune pe un cont facut de tine la webshots.com si apoi pui link-ul pe forum...

Ooops... tre' sa ma pregatesc ca la 18:00 plecam cu Antonio la biserica... E Sf. Anton azi (asadar am sarbatorit de 2 zile cate ceva ) si mergem cu el la liturghie... poate o sa fie si el cuminte si evlavios si nu o sa urle
V-am pupat!!!

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Servus, mamici si burtici!
Profit ca Sofia doarme cumintica (deocamdata! ,ca de dimineata am cam avut colici)si dau si eu o raita pe aici.
Kay, sper din tot sufletul sa fie doar o alarma falsa si sa fie sanatoasa Sosonica voastra!Nici nu pot sa-mi imaginez ce-i in sufletul vostru acum! Ma ptr voi.
Andrada, ai o burtica de invidiat! Eu am ramas cu o burta zdravana si vargata pe deasupra. Si, din pacate, nici nu o sa pot sama apuc de sport prea repede (am inteles ca 6 luni nu am voie sa fac abdomene dupa cezariana).
Androix, super filmuletul!Mai, dar cum ai reusit sa adormi in acelasi timp doi copii, ca eu una am probleme cu unul singur?
Elteka, spuneai ca nu stii mare lucru de Sebamed. E o firma foarte serioasa, nemteasca parca. Despre produsele ptr bebei nu stiu mare lucru, dar cele ptr adulti sunt excelente!
Florina, am vazut poza baiatului tau. Din pacate, semnul de pe fata nu se vede grozav, dar din ce imi descrii tu si din cat am reusit sa vad pare a fi un hemangiom. In afara de laser (care e posibil sa lase un mic semn, dar nu e obligatoriu) se poate folosi si IPL (lumina intens pulsata) care nu lasa semn, dar necesita mai multe sedinte. Oricum, daca va deranjeaza ata de tare (desi e tare micut!) cel mai bine ar fi sa iei legatura cu un dermatolog si sa va sfatuiti impreuna ce varianta folositi. As vrea sa-i dau cate un pic de ceai Sofiei ptr ca eu am putin lapte si ii dau si suplimentare cu formula care are osmolaritatea mai crescuta. Dar se pare ca nu prea am succes cu ceaiul...Sa stii ca nici eu nu-s super incantata de produsele Primii Pasi (spre ex.: peria de biberoane e oribila, a ruginit dupa doua saptamani, patuturile se strica repede - a avut o prietena). Totusi unele produse sunt rezonabile. Folosesc de la ei biberoanele, dar cu tetine de Nuk (la ce colectie de bibi-uri asa am mai economisit ceva bani). Trebuie sa te uiti cu atentie la ce cumperi de la ei.
Sofia e o scumpa si jumatate, zambeste din ce in ce mai des, gangureste din cand in cand (e mortala cand se chinuie sa gangureasca si nu-i iese!). Ne chinuie si pe noi colicile, dar vor trece si ele...Ne luptam si noi cu bubitele pe fata si in pliuri. Incerc sa o las cat mai dezbracatica, ii fac baita zilnic (cu ceai de musetel alternativ cu tarate), o dau cu o cremuta ptr iritatii de la Sanosan - ii trec unele, apar altele. Asta e! pana nu se matureaza un pic si pielicica lor si pana nu se mai racoreste afara...
Va pup si va doresc o zi si o noapte linistite,
Florina si Sofia (09.05.2007)

Florina R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Era sa uit! Am mai pus poze noi:
http://new.photos.yahoo.com/c_florina/album/

Florina R.

Mergi la inceput