UTER RETROVERS

UTER RETROVERS | Autor: CRYSSTY

Link direct la acest mesaj

BUNA FETELOR,

AM SI EU O PROBLEMA .
AM FOST LA GINECOLOGIE PENTRU O CONSULTATIE SI AM AFLAT CA AM UN UTER INTORS INSPRE INTERIOR, CEEA CE M-A CAM SPERIAT. DIN SPUSELE D-NEI DOCTOR FEMEILE CARE AU UTERUL RETROVERS RAMAN MAI GREU INSARCINATE. IMI ESTE TEAMA DEOARECE DE TREI LUNI CHIAR AM DECIS IMPREUNA CU VIITORUL SOT CA VREM UN COPIL SI INCA NU AM RAMAS INSARCINATA.
MA PUTETI AJUTA? VOI V-ATI CONFRUNTAT CU PROBLEMA ACEASTA?

CRYSSTY

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Posesoare de uter retrovers, am ramas de doua ori insarcinata pana acum - prima oara dupa 4 luni, a doua oara dupa 3 luni. Prietena mea care, la fel, avea uter retrovers si fusese prevenita de ginecolog ca nu va ramane usor insarcinata, a ramas chiar din prima luna! Asa incat, judeca si tu... Oricum, fiecare organism e diferit si lucrurile astea se intampla diferit pentru fiecare dintre noi.

Mult noroc!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

La o cautare rapida, am gasit urmatoarele subiecte:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62569&SearchTerms=retrovers
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68240&SearchTerms=retrovers
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85336&SearchTerms=retrovers
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34102&SearchTerms=retrovers

La toate astea mai adaug ca si eu am uter retrovers, nu am ramas insarcinata din prima data, dar nici foarte greu.

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Si eu am uter retrovers, dupa spusele medicului, dar de ramas insarcinata, am ramas f usor! prima oara la 3 luni, acum la 2 luni de cand ne-am propus.Asa ca stai linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Si eu ca si voi... am ramas insarcinata de 3 ori (nu imediat, dar nici greu), asa ca nu cred ca uterul retovers sa fie o problema....



6+ Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

si eu sunt in aceeasi situatie dar daca muncesti... si iti doresti cu adevarat se poate!!!! nu te ingrijora ca mine; eu la inceput credeam ca nu o sa am nicidata copii dar se poate...

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Si eu am uter retrovers si am ramas insarcinata de 3 ori; prima data din prima incercare (n-a fost sa fie insa), a doua oara tot din prima incercare (sarah are 1 an si 8 luni), a 3a oara din a 2a incercare (Ines are 3 zile). Deci stai linistita si bafta multa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Hihihi. Ma distreaza prognosticele date in functie de variantele anatomice ale uterului. Eu am avut uter retrovers tare de tot, si latero-deviat spre stinga, cu unul dintre ligamentele rotunde mai scurt, din care cauza era "cazut" pe o parte. Citiva ginecologi mi-au zis ca nu voi ramine decit f. greu, iar daca se va intimpla, nu voi putea tine sarcina decit greu. Asta era prin 1998 (ultimul prognostic). Dar l-am cunopscut pe actualul meu sot, care asa mi-a sucit capul, cum ca el imi va face cadou un bebe (cu primul sot nu am avut succes timp de 8 ani). Si a reusit din prima! Apoi, cind am intrerupt pilulele contraceptive aici, pina sa ne dam seama exact, tot din prima am ramas si cu mezina. Asa ca toate prognosticele doctorilor au fost infirmate. Si nici uterul meu nu mai e chiar asa de "picat" pe o parte si nici prea retrovers acum.

Mult succes si ai incredere..... in sotul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Si mie imi spusese o doctorita in Romania ca am uter retrovers si ca nu voi ramane insarcinata decat ffffffoarte greu, ba chiar se dadea exemplu pe ea insasi spunandu-mi ca dupa muulte incercari abia a reusit sa ramana o singura data insarcinata.
La mine insa pronosticul s-a dovedit a fi fals am ramas insarcinata prima oara dupa o luna de la intreruperea anticonceptionalelor (bebe n-a vrut insa sa vina atunci) a doua oara a durat ceva mai mult dar nu asa rau (cam 1 an) - fetita noastra are acum 13 luni.
Nu te speria, mult noroc la incercari si fii optimista!! Vine bebe!!

Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24252231dd43d47382a52a" target="_blank">
primul an cu Soficu

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

si eu am uter retrovers, si am ramas insarcinata dupa a 2a luna de incercari, asa ca se poate.

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Si eu am uter retrovers, si 3 ginecologi diferiti mi-au zis ca asta-i un mit si ca nu inteleg cum de unii medici inca pretind ca ramai mai grau insarcinata din acest motiv.

Am ramas de doua ori insarcinata, la prima sarcina din prima, acum intr-a doua luna de incercari...

Adina 11+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput