sarcina si calatoria cu avionul

sarcina si calatoria cu avionul | Autor: bb_yasmi

Link direct la acest mesaj

gravidute voi ati calatorit cu avionul pe timpul sarcinii?? peste 2 saptamani plec in concediu cu avionul si imi este cam frica! se poate lua vreun calmant???
cu sarcina nu am probleme, colul este inchis, lichis amniotic normal, pozitia uterului este normala, deci este OK.
imi puteti spune cum a fost pt voi cu avionul in sarcina?? mentionez ca e prima oara cand merg cu avionul! zborul va fi de o ora jumate , apoi escala o ora si iarasi o ora jumate de zbor.
astept pareri!!
multumesc!

_________________________________________________________________________________________________
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Initial creeata de bb_yasmi

gravidute voi ati calatorit cu avionul pe timpul sarcinii?? peste 2 saptamani plec in concediu cu avionul si imi este cam frica! se poate lua vreun calmant???
cu sarcina nu am probleme, colul este inchis, lichis amniotic normal, pozitia uterului este normala, deci este OK.
imi puteti spune cum a fost pt voi cu avionul in sarcina?? mentionez ca e prima oara cand merg cu avionul! zborul va fi de o ora jumate , apoi escala o ora si iarasi o ora jumate de zbor.
astept pareri!!
multumesc!

Nu trebuie sa-ti fie frica! Sora mea geamana a calatorit cu avionul la toate cele 3 sarcini si a fost perfect! Si pe distante ffff mari! Doar nu intra pe la aparatul ala cu raze; spune-le ca esti gravida si te lasa:) Pupici si succes si nu-ti face griji. Concediu placut!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik






http://bd.lilypie.com/ZcINp3.png

violeta, 31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Eu am calatorit cu avionul la 20 si la 24 de sapt. Nu s-a intamplat nimic nimic. Ok, la primul zbor am fost un pic emotionata, drept urmare BB s-a miscat foarte mult.

Despre aparatele alea prin care treci, sunt cam la fel cu alea de prin toate magazinele. Nu patescti absolut nimic daca treci prin ele. Si eu eram stresata de zbor, am vorbit cu gine si mi-a zis ca nu e absolut niciun pericol!

Zbor linistit, si daca e pentru concediu...have fun

Simona 32+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

si eu am plekt cu avionul prin saptamana a 16 de sarcina sau 17 dak imi aduc bine aminte. in afara de emotii nu a fost nici o problema:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

si eu ar trebui sa plec in august cu avionul; intr-un timp ma gandeam sa renunt,dar vazand ca voi spuneti ca nu exista riscuri cred ca ma voi razgandi!!! oricum cu masina nu cred ca pot merge si mai bine renunt de tot....

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aaka spune:

eu am calatorit cand avea bebe abea 4 saptamani si a fost distanta foarte mare si nu s-a intamplat nimic. aparatul acela prin care se trece nu are nici un fel de raze are doar niste senzori de detectare a metalelor.calatoria cu avionul este mult mai placuta decat cu masina pt mine si nu se simnte nimic doar daca e vreme urata se poate misca un pic. cand decoleaza e ca si cum ai fi pe masinute in parcul de distractii dar mult mai lin si mai confortabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

va multumesc pt incurajari!! avem rezervarea facuta la avion pe 25 iunie (deci peste 2 sapt). sper sa fie ok si sa nu imi fie frica tareeee......


_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput