FIV 122

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luck spune:

PUSSI
multumesc frumos de raspuns
l-am sunat pe dr , i-am spus ca azi e prima zi a CM si mi-a spus sa incep stimularea de maine
PUPICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

Dragele mele, daca am inteles bine, asteptam sa deschida PUSSI noul capitol pt FIV-oase Gravidoase.
Fetelor, dar de GALUSCUTA ce stiti?
DANYALO, ce de oute - focoasa, mami! Sa fi cu noroc!
HUSKI, bine ai venit si sedere scurta.
ANDICU, mami fericita, sa ai nastere usoara si BB sanatos!
MONILAND, bine ai revenit!
ZOUZOUNAKI, AUREL-CRIS, LADYXE...

Cellu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Buna fetelor,mi-a venit beleaua cu o saptamana mai devreme,asa ca azi m-am dus la doctor.Nu mai era dr. meu care imi zisese ca-mi face punctie,in schimb l-am nimerit pe cel care mi-a salvat copilul(cand sangeram).Dr a zis ca nu-i nevoie sa-mi faca punctie si ca de azi sa incep tratamentul pt. et.Asa ca de azi am inceput tratamentul,insa sunt cam derutata,cum de nu s-a putut luna trecuta sa -mi faca ca chisturile tot acolo sunt,nu mi-a zis macar daca au mai scazut(dar mie cel putin pe eco mi-a s-au parut mai mici).As vrea sa va intreb,daca stiti pe cineva care a facut FIV sau Et cu chist(uri)? Pe 18 ma duc la eco si pe 20 ar trebui etul daca o ramane ceva.Va pupic dulce, dulce!

Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"
Cristian din burtic pana la mot
Cristian 13-15 luni,poze
16-19 luni
poze noi 20-23 de luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dream , madalina, cellu m-am conformat si am deschis un subiect nou la odisee : Gravidute prin FIV
va astept acolo! sper sa mai vina si alte si pt. restul fetelor aspirante sa va ajute DD sa veniti cu noi!!!




PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Danyalogandeste-te la Sheri asa ca se poate reusi.
Betty78multumesc de urari si ca nu m-ai uitat. Intr-adevar am incredere in cei de la MNL dar problema e sa aiba material de lucru de data asta.
Andrada.Pnu va dati la fund in vara asta? Ne mai intalnim printre concedii? Sa o vedem si pe Luckycu burta mare inainte sa nasca...
Fetelor, la mine de-abia luni e ziua cruciala, sa vedem cata productie e la eco si ce mai zic analizele de estadiol. La al doilea set, nu mi-au spus valorile si nici eu nu am intrebat ca conduceam cu straini in masina, Ioana ma suna pe mobil, asa ca ce mai comunicatie....Oricum cred ca era de bine pe undeva ca mi-au zis sa mai reduc din Menogon, de unde imi dadusera 5/zi de la inceput, acu' mi-au zis pana luni sa fac o zi 4 o zi 5. Cred ca a crescut putin totusi! Analiza era doar dupa o zi cu 5 fiole. In rets, sunt as ade destresata, ca nici nu mai stiu pe unde imi arunc fiolele de Diphe ca nu le mai gasesc prin casa de credeam ca am innebunit ca doar stiam ca mai imi cumparasem 3 separate...Cat despre Menogon ieri si azi mi le-am prestat singura ca am venit destul de tarziu adica pe la 8 si nu am mai avut timp sa ma duc in vizite de lucru la prietene care stiu sa faca injectii. Asa ca nevoia te invata. Asta e prima oara cand imi fac singura in f...ca subcutanat nu e nici o problema. Da' dupa cate chinuri am suportat ieri la recoltat de analize, ca m-au ciuruit de 5 ori pana sa imi gaseasca vena, sa iti prestezi singura injectiile e un adevarat deliciu.....
In rest, caut pe net oferet de vacanta si constat ca inca nu s-a construit hotelul care sa imi placa. O fi efectul injectiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

buna dimineata...am intrat sa reimprospatez listuta cu proaspete aspirante,carora le urez succes si o sedere cit mai scurta pe aici...sa le urmati pe gravidute cit mai curind la odisee,la capitolul deschis de Pussilina noastra draga

Andrao,Aurel_Cris,Bebi_f,Zoe,Luck,Miha2004,Ladyxe,Danyalo,Kitta


ce fac proaspetele gravidute?Mada si Adina multi pupici pe burtici
va pup pe toate cu drag,Zouzou

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

huski bun venit printre noi,te-am cautat mereu pe forum in perioada in care tu,eu si Madlen am facut FIV-ul si am intrebat-o pe d-na Matei de tine...imi pare rau ca nici tu nu ai reusit dar poate ne vom tine de manuta toate trei la toamna si sa speram ca toate trei vom reusi.Tu ai vorbit cu doctorii?Iti vor schimba tratamentul?Mie mi l-a schimbat,voi face cu gonal f+ menogon si in ultima parte a stimularii inhibare cu cetrotide.Imediat ma duc sa imi scot analizele hormonale si intre timp iau mycroginon....cam atat deocamdata.Sper ca in septembrie sa fie gata centrul de fertilizare al lui dr. T si sa fac acolo procedura.Capul sus si cu DD inainte!
P.S. Cred ca data viitoare imi aduc de acasa tavita pentru pipi,mai stii ce peripetii am avut noi si sotiorii nostri din cauza asta?

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Buna dimineata fetelor! Sa stiti ca sunt dependenta de voi si de ce scrieti, intru de cateva ori pe zi sa vad ce ati mai scris. Felicitari Adina sa ai o sarcina usoara, Cellu ma bucur ca BB e bine chiar daca ovarele sunt marite, important e ca functioneaza Pussi e bine ca ai dechis un capitol cu gravidute prin fiv, abia astept sa ajung si eu acolo. Despre mine ce sa va spun, mici intepatur prin ovarul dr din cand in cand, usoare dureri de sani, fara dureri sau sangerari, lipsita de curajul de a face un test dupa experienta Adinei desi la primul fiv am facut 4 teste primele 2 au ies II, ultimele 2 negative. Parca de data asta a trecut timpul prea repede, am mari emotii cand ma gandesc la ziua de luni, ma suna prietenii sa vada daca fac chef de ziua mea iar eu nu stiu ce sa le spun, doar familia stie ca am facut fiv, in functie de rezultat o sa am cea mai frumoasa sau cea mai urata zi de nastere din viata mea.Scuze ca m-am lungit atat sisper ca nu v-am plictisit.Va pup pe toate si va urez ce imi doresc mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Miha te asteptam la odisee!Tin pumnii sa iasa II

Madalina
calea sigura a esecului este sa renunti...


http://bd.lilypie.com/Kwpzp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

miha iti tin pumnii sa ai cea mai frumoasa zi de nastere din viata ta!BAFTA!
Fetelor eu mi-am scos analizele hormonale si sunt cam necajita ca FSH-ul a crescut de la 9 cat a fost cand am inceput FIV-ul la 12,59 ( faza foliculara 4 - 13 ),restul analizelor sunt ok estradiol 38 ( faza foliculara 39 - 189 ), LH 4,56 ( FAZA FOLICULARA 1- 18 ) si progesteron 0,35 ( faza foliculara 0,00 - 1,13 ).Trebuie sa iau AC mycroginon pana in septembrie-octombrie cand sper ca voi face FIV nr. 2 si pana atunci imi voi repeta analiza FSH la fiecare CM sa vedem daca scade...Voi ce stiti, a mai patit asa ceva cineva sa ii creasca FSH la doar o luna de la FIV?E vreo speranta sa mai scada?Numai pe Andicu o stiu cu un FSH peste 12 care la FIV nr. 2 a reusit si asta imi da sperante....voi face tratament cu gonal f primele 5-6 zile si din zi 5 sau 6 voi face gonal f + menogon si doar in a doua jumatate a tratamentului inhibarea cu cetrotide.Vestea buna e ca acum la d-na Matei se vor putea tine embrionasii pana la 96 de ore,ceea ce creste sansele,are deja medii de cultura care permit acest lucru.Analiza genetica se va putea face insa va implica un cost suplimentar ( inca nu stiu cat).Pana atunci abia astept sa plecam undeva la munte in concediu,sa ne relaxam si vom merge cu DD inainte!
Weekend frumos tuturor!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput