FIV 122

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Multumesc frumos pussi. pupam burtica cu minuni si mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Adina felicitari!!!!


Dany iti tin pumnii tare, tare!! Sper ca ai adormit deja Iti doresc sa ai productie buna si gigei suficienti sa o "hranesti". Sunt cu gandul la tine. Te-am visat azi noapte. Venisem cu tine la Giuly si am tras si o portie de plans pentru ca voiam si eu sa fac punctie!!

Rami examenul de soferita l-am picat. Am picat sala cu 21 de puncte. Mai dau peste vreo 2 saptamani. Tu ce faci?


Kitta iti tin pumnii sa ai productie de punctie!


IoanaTugs imi pare rau ca n-a fost sa fie nici luna asta. Nu vreau sa-ti doresc bine ai venit oficial in gasca de FIV-oase, vreau sa-ti spun doar ca imi doresc ca de aici sa pleci cat mai repede, victorioasa, la Odisee!!


Aniast nu-mi vine sa cred ca mai ai asa putin!! Parca ieri ne apucam impreuna de FIV! Iti doresc sa treaca usor cele 3 luni care ti-au mai ramas.


toate FIV-oasele dragi!



Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

ZOUZOU eu nici nu am apucat sa fac ET ca am intrerupt tratamentul dupa 10 zile de stimulare. La eco merg joi ca mai devreme nu era loc la ginecolog. Ptr. analize trebuie sa astept CM ca sa le fac in a-2-a zi, nu stiu ce alte analize as putea face inainte. Teste am facut deja 2 de urina si amandoua negative. CM trebuia sa-mi vina pe 26.05 si inca nimic, eu care aveam un CM regular. Vorbeam de menopauza din cauza bufeurilor si a starii nervoase pe care o am in ultimul timp. Daca toate astea sunt din cauza stimularii intradevar ne scombusoleaza total.

MAGDUTA sper sa ai dreptate, si sa-mi treaca cat mai repede starea asta, ca nu ma mai suport nici eu.

toate FIV-oasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

Am reusit sa citesc o parte din ultimele mesaje, multumesc mult celor ce mi-au raspuns si nu enumar pt a nu omite pe cineva.

Pt fetele cu val mari la FSH si LH, incercati sa luati totul asa cum e si eu am avut FSH 11 si LH 5, progest 0,27 prolactina nu am facut-o, si incet am inceput stimularea 4 zile, la ultimul set de anailze inainte de punctie, FSH era 13,69 LH 7.53 progest 1,0 .

Am avut endometru 8 si ceva 5 foliculi pe dreapt si 4 pe stanga de 20, 21 22 24 , 27, la punctie s-au recoltat 9 ovocite, si doar 5 au fost fecund.

Nici in timpul stimulari si nici acum nu am nici un simptom,
capul sus avem organisme diferite si normal ca si reactiile sunt diferite.
Bafta multa si sa fie cu noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ana_ p spune-ne valorile la FSH, LH etc , cand incepi protocolul si cu ce tratament; ureaplasma se trateaza,bine ca ai descoperit-o la timp!Capul sus si inainte cu incredere in DD!

Eu azi imi voi lua rezultatele de la analizele hormonale de dupa FIV,sper sa nu fie mai rau decat inainte,dar...asa cum i-am spus si anei_p voi merge inainte orice va fi.Luni ne scoatem dosarele ( eu si sotul meu) de la medicul de familie si deja suntem ca si inscrisi la tatal meu ( care e medic de familie cu specializarea pediatrie....) care desi e in alta localitate s-a interesat si bineinteles ca gonalul se da compensat asa cum stiam...asa ca toate se vor rezolva pana la urma.
O zi minunata va doresc tuturor!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Felicitari Adina si Madalina !
Multa sanatate si sarcina usoara !
Va pup pe toate si sunt alaturi de voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Buna dimineata fetelor!

Cellu ce zici urmam sfatul dat de Flori si Marrina? Adina sper sa vii si tu si cat de curand si Ladyxe.

Danyalo mult success azi si iti tinem un loc la Odisee. OK?

Am fost la eco si intr-o saptamana bebe a crescut 12mm. Are acum 4.3cm si facea tumbe la greu. In numai un minut s-a intors pe toate directiile. Sangerarea s-a oprit si nu mai era decat o pata mica de sange "vechi". Eu am facut eco saptamanal si chiar si mai des cateodata datorita problemelor avute dar niciodata nu i-am ascultat inima lui bebe. Doar am vazut-o. I-am cerut azi doctoritei sa ascult inima si mi-a zis ca se poate dar ca ei nu recomanda fiindca se pare ca sunt niste studii recente care arata ca l-ar afecta pe bebe. Voi stiti ceva de asta. Nu am mai auzit pana acum...

Va pe toate FIV-oasele apasat ca sa se ia si sa va vad si pe voi curand cu bebi in burtici.

Dream 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Cellu inca nu am cont pentru poze ca sa le pot pune...O sa incerc sa vad ce pot face...

Dream 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Adina felicitari mamico! Sarcina fara probleme si bebe sanatos!!!
Si eu am avut cam aceeasi valoare ca tine la BHCG si nici la mine nu a iesit testul de urina decat foarte vag pozitiv. Nu ai de ce sa-ti faci probleme.

Sper ca a inceput seria reusitelor. Bafta tuturor in asteptari sau in tratament!



Adhnana 22 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

luckeu am inceput-o in z2 ! la ambelle Fiv-uri!

celluam fost si e totul ok! am scris mai mult la unguroaice!
cellu, dreamar trebui sa deschidem un cap. la Odisee cu mamici prin Fiv! ce ziceti?



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput