Dama de consumatie

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amezyarak spune:

Dana vio am vazut data postarii...un sfat bun il poti primi oricand chiar si dupa 4 ani. Ms pt observatie dar nu era nevoie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui amezyarak

Dana vio am vazut data postarii...un sfat bun il poti primi oricand chiar si dupa 4 ani. Ms pt observatie dar nu era nevoie :)


Un sfat este bun mai ales cand ai nevoie de el, dar dupa 4sau5ani nu (mai) conteaza.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

dar sa apara cineva nou care isi pune primul mesaj la un subiect vechi de 5 ani mie una mi se pare de peste lume...


Poate noii membrii care resusciteaza subiecte ingropate de ani de zile le cauta in mod special. E singurul mod in care imi imaginez ca cineva da peste un asemenea topic: dupa o cautare cu cuvintele cheie relevante pe google care il conduce aici. Altfel mi-e greu sa-mi imaginez ca sta cineva sa "rasfoiasca" arhive.
Deci new-comerii care posteaza prima oara la un anume subiect mort si ingropat sunt clar interesati de tematica. Sau se plictisesc de moarte .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui amezyarak

Dana vio am vazut data postarii...un sfat bun il poti primi oricand chiar si dupa 4 ani. Ms pt observatie dar nu era nevoie :)


Doar ca tu nu ai dat nici-un sfat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Poate noii membrii care resusciteaza subiecte ingropate de ani de zile le cauta in mod special.



Deci am stabilit: amezyarak este prietenul Taniei, suparat dupa 5 ani

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Poate noii membrii care resusciteaza subiecte ingropate de ani de zile le cauta in mod special.



Deci am stabilit: amezyarak este prietenul Taniei, suparat dupa 5 ani

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Sau cineva pur si simplu fascinat de subiectul "dame de consumatie" .
Oricum ar fi interesant de stiut ce s-a ales de Tania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
E singurul mod in care imi imaginez ca cineva da peste un asemenea topic: dupa o cautare cu cuvintele cheie relevante pe google care il conduce aici. Altfel mi-e greu sa-mi imaginez ca sta cineva sa "rasfoiasca" arhive.


Asta ar putea fi o explicatie. De fiecare data cind vad un subiect vechi readus la suprafata, in 90% din cazuri sint readuse de newcomeri si chiar ma gindeam oare de ce nu le ajung subiectele proaspat deschise, dar se pare ca ei au a "hidden agenda" .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris



Oricum ar fi interesant de stiut ce s-a ales de Tania.



pai s-ar parea ca vila cu piscina e doar un apartament de 40 mp, si nu-i in Toscana, ci in dulcele targ al Iesilor

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172148

de intors s-a intors relativ repede:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104760

poate totusi mai bine ca s-a bagat in asta doar pentru a avea bani de-un chef de ziua ei, decat pentru case si masini, care ce-i drept se intretin cam greu din cateva sute de euro pe luna. pasul inapoi spre nivelul de trai obisnuit ar fi fost cam dificil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
poate totusi mai bine ca s-a bagat in asta doar pentru a avea bani de-un chef de ziua ei, decat pentru case si masini, care ce-i drept se intretin cam greu din cateva sute de euro pe luna. pasul inapoi spre nivelul de trai obisnuit ar fi fost cam dificil.



Ei as, s-a bagat ca sa aiba bani sa-si faca tzitze in 2009.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146361

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Citat:
poate totusi mai bine ca s-a bagat in asta doar pentru a avea bani de-un chef de ziua ei, decat pentru case si masini, care ce-i drept se intretin cam greu din cateva sute de euro pe luna. pasul inapoi spre nivelul de trai obisnuit ar fi fost cam dificil.



Ei as, s-a bagat ca sa aiba bani sa-si faca tzitze in 2009.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146361


Neee, nu cred ca de asta!
Postarea asta a aparut cu 2 ani mai tarziu de la ,,dama de companie'' cand deja a aparut criza financiara pe piata fortei de munca a damelor de companie din toata lumea, deci se impunea o schimbare si cum un sfat pertinent in materie de viata de noapte, silicoane si alte delicii fierbinti, nu putea sa-l primeasca decat de pe un site in care se discuta preponderent despre lucruri care tin in general de familie, a revenit peste doi ani, cerand din nou ajutorul.

Daca fac un calcul simplu, vad ca fata posteaza la doi ani si cum suntem in 2012, resuscitarea s-ar putea sa fie doar un preambul la urmatorul subiect: ,,Casa de vacanta pentru tinere dame de companie - caut locatie, please help''

Mergi la inceput