Dama de consumatie

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

aiaiaiaiaaaaiiii. tania a disparut in cetzuri, iar lumea continua sa isi dea cu parerea. na ca dau si eu, ca altceva mai bun de facut n-am.
eu nu inteleg de ce 99% dintre postari se refera la tania ca la o oitza cazuta din naivitate in gura larg cascata a lupului. hai sa fim seriosi! poti avea orice varsta, poti arata oricum, pt anumite lucruri ai aptitudini sau nu. punct. ca de-aia nu e plina lumea de vidanjori si nici de casieri la supermarket. tre' sa si poti face asta. io n-as putea sa las toti soiosii sa stea la mai putin de 2 m de mine, si sa mai trebuiasca sa le si zambesc. pas. daca ea poate, si face si bani din treaba asta, io cred ca stie foarte bine ce face, si alegerea ii apartine in exclusivitate.
si daca fata poate face asta si se mai poate privi in oglinda dimineata, mi se pare foarte ok. atata timp cat se simte bine in pielea ei, poate face orice. acuma ce sa-i zic? munceste draga mea, sobru si decent pana cazi lata, ca undeva, aproape de varsta pensiei si cu cateva decese strategice in familie, o sa reusesti sa-ti cumperi casa.
tre sa existe si dame de companie, si de consumatie, si de una mica pe centura. daca fata asta a ales, e alegerea ei. stiti ce-o sa faca? o sa citeasca posturile alea blajin-mustratoare, si o sa zica: pai da mamaie, daca toata viata ai aratat ca o mumie, cred si eu ca ai ales sa muncesti ca proasta!
de-aia zic: lasati-o frate sa isi vada de ale ei, nu vedeti ca ea nu cauta motive ca sa se lase, ci ca sa ramana in bransa.
cat despre inocenta ei.. sa fim seriosi! daca ar fi numai stirile de la ora 5, si tot ar avea o idee despre ce se intampla in lumea asta in care a intrat asa senina. la 20 de ani nu mai esti un copil, zic eu, care parca ieri aveam varsta asta. atata timp cat poate sa-si lege singura sireturile, are drept de vot, e vaccinata si stie sa foloseasca un prezervativ, isi traieste viata.
ma intreb daca uneia care ar vrea sa se calugareasca i-ati expune dezavantajele vietii monahale :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

quote:
Originally posted by notquiteso

aiaiaiaiaaaaiiii. tania a disparut in cetzuri, iar lumea continua sa isi dea cu parerea. na ca dau si eu, ca altceva mai bun de facut n-am.
eu nu inteleg de ce 99% dintre postari se refera la tania ca la o oitza cazuta din naivitate in gura larg cascata a lupului. hai sa fim seriosi! poti avea orice varsta, poti arata oricum, pt anumite lucruri ai aptitudini sau nu. punct. ca de-aia nu e plina lumea de vidanjori si nici de casieri la supermarket. tre' sa si poti face asta. io n-as putea sa las toti soiosii sa stea la mai putin de 2 m de mine, si sa mai trebuiasca sa le si zambesc. pas. daca ea poate, si face si bani din treaba asta, io cred ca stie foarte bine ce face, si alegerea ii apartine in exclusivitate.
si daca fata poate face asta si se mai poate privi in oglinda dimineata, mi se pare foarte ok. atata timp cat se simte bine in pielea ei, poate face orice. acuma ce sa-i zic? munceste draga mea, sobru si decent pana cazi lata, ca undeva, aproape de varsta pensiei si cu cateva decese strategice in familie, o sa reusesti sa-ti cumperi casa.
tre sa existe si dame de companie, si de consumatie, si de una mica pe centura. daca fata asta a ales, e alegerea ei. stiti ce-o sa faca? o sa citeasca posturile alea blajin-mustratoare, si o sa zica: pai da mamaie, daca toata viata ai aratat ca o mumie, cred si eu ca ai ales sa muncesti ca proasta!
de-aia zic: lasati-o frate sa isi vada de ale ei, nu vedeti ca ea nu cauta motive ca sa se lase, ci ca sa ramana in bransa.
cat despre inocenta ei.. sa fim seriosi! daca ar fi numai stirile de la ora 5, si tot ar avea o idee despre ce se intampla in lumea asta in care a intrat asa senina. la 20 de ani nu mai esti un copil, zic eu, care parca ieri aveam varsta asta. atata timp cat poate sa-si lege singura sireturile, are drept de vot, e vaccinata si stie sa foloseasca un prezervativ, isi traieste viata.
ma intreb daca uneia care ar vrea sa se calugareasca i-ati expune dezavantajele vietii monahale :))

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)



minunat spus!
Si ca o paranteza spus, e adevarat ca stiu o multime de oameni inteligenti care pun banul mai presus de orice, dar asta doar dovedeste ca au atins pragul inferior de a se defini prin "a avea"...intelepciunea din pacate ori vine mai tarziu ori se invata, si atunci cand atingi pragul superior de "a fi" unii regreta ceva alegeri din viata.

Pacat ca fata asta pare din descrierea Aduscai o fata buna, insa parerea mea este ca acum e atrasa de lumea asta interlopa ca fluturele de lampa, poate daca ar avea o buna prietena care sa aiba ecou in inima ei.

mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

Daca o injuri si daca o bati (verbal) nu obti deact ce a obtinut amicu din poveste, adica se muta. Asa o fi facut si cu forumul, daca nu a gasit ce vroia.
Uni dintre noi - adica si eu - in prima faza, am facut misto uitand sa-i acordam prezumtia de nevinovatie/inocenta si zau ca-mi pare un pic rau.
Presupun ca nu a scris aici ca sa fie luata la misto.
Dar daca a citit ce s-a scris, poate fi un avantaj pentru ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

Tania nu vroiam sa iti spun punctul meu de vedere dar o voi face,in urma cu 6 ani pe atunci aveam doar 19ani studenta fiind la ASE,m-am hotarat sa plec in japonia de unde tocmai se intorsese o buna prietena teafara si nevatamata,ca ce?dama de companie SI dansatoare,ai mei au fost contra si am plecat fara le spun,am ajuns acolo unde totul era cum nici nu visasesm ,nimeni nu te obliga sa faci altceva decat sa dansezi,pe ce muzica vroiai,si sa stai cu clientii la masa sa bei (alcool,sau ceai alegerea era a ta)si sa mananci pe banii lor tot ce este mai bun in lume,ei dupa un contract de 6 luni de munca m-am intors in romania si mi-am cumparat un apartament .m-am apcat de invatat pt ca trebuia sa dau examene la fac+restante,dupa care am plecat iarasi intr-un alt contract (de acesat data cu acordul parintilor)am revenit si am amenajat apartamentul dupa bunul meu plac si am finalizat studiile cu licenta,iar acum ocup o functie de conducere intr-o companie importanta ,sunt casatorita cu un tip care la fel are o functie f importanta cu care am avut o relatie de 6ani si care m-a sustinut si m-a asteptat pe perioada cat am fost plecata si care nu mi-a reprosat nici macar in gluma faptul ca am fost plecata,avem un copil de 1 anisor si suntem f fericiti,poate daca nu ma grabeam cu bebelusul mai plecam de cateva ori ,a fost cea mai frumoasa perioada a vietii mele ,a fost un vis.
Te-as sfatui sa nu te intorci in tara pt nimic ,mai ales daca nu ai obligatii,nu ai un copil,o faculatate inceputa,ramai si strange-ti ceva bani cat sa poti face ceva bun pt tine si pt viitorul tau,iar pe el uita-l,nu te merita ,daca iti reproseaza acum ,mai tarziu o va face mai dur ,si poate va avea de suferit si un copil,asa ca uita-l de caum si lupta pt tine.
mult succes.

oprescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BalMascat spune:

oprescufloare

reiki, la asta ma refeream si eu.
ma bucur sa vad ca mai sunt si alti naivi in lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

BalMascat,
Exceptile confirma regula.
Cum spunea si principe ...in meseria asta fetele trebuie sa aiba "un caracter si un tel bine tintuit"
Daca merge sa-si stranga bani de ziua ei... iese de-o masa ca a lui Columbeanu & Co si cum spuneam in cel mai bun caz ajunge "& Co"
Dar si pentru asta iti trebuie .... "Caracter si un tel bine tintuit"
Adica... exceptiile de care vorbeam ...
Naivul din mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash78 spune:

Tania, uite un articol interesant......http://www.kudika.ro/articol/relatii/4261/Un-compromis-imoral.html

ppv shi Sara Ioana(7 octombrie 2004)
pozele noastre:http://photos.yahoo.com/greierash78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Un articol care e poveste. Si a trebuit sa caut "vorace" in dictionar.

Eu zic ca nu poti sa te balacesti in noroi si sa crezi ca o sa iesi scrobita si parfumata cum ai intrat. Pur si simplu mediul te modifica.

Grow where you're planted.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

Ei fetelor stiti care este diferenta dintre noi?ca eu coordonez o imp. companie multinationala iar voi poate imi sunteti DOAR ANGAJATE ,si asteptati ziua pt a primi remuneratia in schimb eu imi pot satisface orice placere in orice moment zilei si al vietii,deci ,,tel tintit -sau tintuit,,cum bine spunea o draguta FORUMISTA.
Incercati sa deschideti ochii mai bine si sa va priviti trecutul poate este intradevar unul murdar.

sa ne vedem sanatoase la sedinta!!!!!!!!!!!!!!!

flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by oprescuflore

Ei fetelor stiti care este diferenta dintre noi?ca eu coordonez o imp. companie multinationala iar voi poate imi sunteti DOAR ANGAJATE ,si asteptati ziua pt a primi remuneratia in schimb eu imi pot satisface orice placere in orice moment zilei si al vietii,deci ,,tel tintit -sau tintuit,,cum bine spunea o draguta FORUMISTA.
Incercati sa deschideti ochii mai bine si sa va priviti trecutul poate este intradevar unul murdar.

sa ne vedem sanatoase la sedinta!!!!!!!!!!!!!!!

flori





draga flori,

tot e bine ca n-ai sustinut ca AI o importanta companie multinationala, cu asta ma umpleai de respect.
Si atunci aveai si dreptul sa vorbesti de "angajatele tale".
Si probabil stiai si ca angajatii unei multinationale nu prea au nevoie sa astepte disperati "remuneratia".


Din cite stiu eu, sint f. putine multinatinale importante coordonate de femei romance in RO.
Si nici una dintre GMurile sau MDurile respective nu indeplineste conditiile tale: 25 de ani, absolventa proaspata de ASE, deci pretabila la a fi venit direct pe functie de prin cluburile japoneze.

Oricit s-o fi schimbat piatza in ultimele luni, eu zic sa te mai gindesti pina la shedintza daca asa o fi, cum ai spus tu.


Elise & BBLisa

Mergi la inceput