Durerea unei pierderi de sarcina (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Andreea16-iti multumesc ca esti si tu alaturi de mine,din pacate asa este uneori se intampla mai usor uneori mai greu...Cred ca intelegi ceea ce simt la fiecare sfarsit de luna cand vin uratii dupa atatea socoteli si sperante,chiar nu inteleg de ce la cele care ne dorim atat de mult un copilas nu ni se da asa usor...Sper sa se intample cat mai repede si noua celor care ne dorim atat de mult!
LauraIoana-chiar am gandeam cata rabdare ai avut si tu saraca de tine,din pacate am momente cand vreau sa dau inpoi,cand simt ca nu are sens sa mai sper...Mersi pentru ca inca ne mai scrii si te gandesti la noi!tu cum te mai simti?
L5845-draga mea optimista iti multumesc ca esti alaturi de mine mereu,ca incerci sa ma ajuti atunci cand cred ca nimik nu mai are rost,...ai un suflet minunat sunt sigura ca te va ajuta Dumnezeu s iti va trimita bebita mult dorit in curand!iti multumesc!Sper din suflet sa vii cu testul pozitiv peste cateva zile!
IreneCam-eu nu am mai scris ca am fost deprimata dupa testul negativ si mai ales ca azi mi-au venit si uratii...Tu ce mai faci?
Danangie-din pacate mi-au venit azi uratii,am plans si azi si cand am facut testul si a fost negativ,mi se pare totul atat de nedrept si mi-este ciuda ca nu pot schimba nimik,ma doare sa vad ca "femei"care nu merita primesc copilasi si isi bat joc(zilnic aud dar zilnic zilnic,astfel de cazuri)iar noi care am da orice pentru un copilas sanatos iata ca trecem prin atata durere si ne chinuim atat..Ma bucur ca ti-au venit uratii ca poti incepe numaratoarea am sa iti tin pumnii!!
Mirela-ce mai faci?sper din suflet sa vezi in cateva zile cele doua liniute!
Pepsi-asa o pasarica mi-a spus ca nu prea ai fost cuminte ca ai cam facut efort,ei tu chiar vrei sa vin pe la tine sa iti dau o bataita acum?Te rog frumos sa stai cuminte ca mai ai atat de putin...abia astept Flavia sa ne spui ca l-ai nascut pe David ca il tii in brate si ca esti cea mai fericita!Te pup pe burtika!
Se pare ca cea din vis nu am fost eu,numai in cazul meu presimtirile tale nu s-au adeverit,ti_am spus eu ca ar fi fost prea frumos sa fie adevarat,oricum iti multumesc pentru incurajarile tale si ca esti alaturi de mine mereu!
Cristina-ana-iti multumesc ca m-ai incurajat atata,ca te gandesti la mine...ca ne scrii atat de des desi saracuta de tine nu te simti preea bine dar ai sa vezi ca totul va fii bine,micutul din burtika e luptator si va veni sanatos si la timp pe lume!
Chantal-sper din suflet ca esti bine!Te rog mai da-ne un semn sa stim cum esti!
Della-imi pare foarte rau pentru testele negative dar totusi mai pastreaza o speranta pana nu vin rusii daca ai si simptome de sarcina!Eu iti tin pumnii in continuare!Este speciala legatura ta cu Richie...frumos ai povestit!
Andre-ea-parerea mea este ca ar trebui sa mergi la medic ca sa stii sigura ce s-a intamplat,te rog nu mai astepta ca nu este bine deloc!Eu nu cred ca ,copilasul tau s.a simtit nedorit,stii un copilas pleaca asa de devreme daca e bolnavior, daca are problame de sanatate si chiar daca era momentul nepotrivit cum spui tu eu sunt sigura ca il iubeai deja din tot sufletul!Te rog sa mergi la medic ca nu este de joaca cu asa ceva,este foarte important sa te vada un medic acum...imi pare rau nu vreau sa sune a teorie...te pup dulce!
Liana30-draga mea ce mai faci?unde esti????Imi este dor de tine te rog scrie-ne!
Äle-cum te mai simti?Ti-a venit primul cM?Hai te rog spune-ne ce mai faci cum te mai simti?
Baby-r7-sper din suflet ca esti mai bine si ca nu iti vei pierde optimismul si vei lupta mai departe!!
Cristina26-ce mai faci?Ce face micuta din burtika?stiu ca iti este dor de Paul,si mie imi este dor de Katharina din tot sufletul si as vrea sa fie aici langa mine...Hai fii tare ca nu mai asa de mult si o vei naste pe printesa ta si totul va fii bine de data asta!
Irda-off imi pare rau ca Daria este bolnavioara...eu nu am mai auzit de acest virus,te rog sa ai grija de tine si gandeste optimist nu cred ca l-ai luat asa usor dar mergi la medic sa fii sigura!eu sunt sigura ca totul va fii bine!
Fetelor eu sunt azi ziua 1 din pacate,sunt foarte trista si dezamagita si cred ca ,cateva luni v-om face fara nimik si probabil cu evitarea perioadei fertile..uneori ma gandesc ca bebele nu vrea sa vina la mine pentru ca simte frica ce ma domina!imi doresc atat de mult fetelor un copilas sanatos,oare de ce nu imi da Dumnezeu...?Nu-mi vine sa cred ca mi s-au intamplat atatea...ca inca sunt aici....copilasii nostrii ar fi fost marisori acum si am fi fost atat de fericiti...insa iata ca nu ii am langa mine!Acel gol lasat parca se adanceste pe zii ce trece!!as vrea sa nu mai simt aceasta durere....
Sper sa ne ajute si pe noi Dumnezeu sa ne tinem copilasii sanatosi in brate!

SUFLETEL scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

fetelor, am niste simptome de graviduta... si stiu ca sunt ca niciodata nu m-am inselat, la mine au aparut mereu fosrte devreme simptomele.

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

multumesc tuturor pentru incurajari, asa e, nimic si nimeni nu te mai poate ajuta in aceste momente
Am perioade in care ma ridic si incerc sa merg mai departe, am perioade in care cad si simt ca nimic nu ma mai ajuta sa ma ridic
N-am de ales si nici o putere asa ca lupt sa merg inainte
In legatura cu nr de luni pe care trebuie sa le asteptam sa treaca tocmai de asta am intrebat
Medicul cu care am nascut (caci asa cum va ziceam cel care ma vede de 7 ani si care nu a fost interesant decat de banutii pe care ii dadeam nici nu a venit)mi-a spus ca din a 3 a luna avem liber
Medicul de la bucuresti cu care am facut tratamentul de stimulare si care ne-a ajutat sa obtinem puiutii ne-a spus minim 6 luni


Va doresc o saptamana usoara si cu vesti bune
Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by Teo2rina

fetelor, am niste simptome de graviduta... si stiu ca sunt ca niciodata nu m-am inselat, la mine au aparut mereu fosrte devreme simptomele.

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png



Teo2rina-ce-mi vad ochii???Doamne FELICITARI,nu-mi vine sa cred!Sa faci si un test!Sarcina usoara si un bebik sanatos iti doresc,ti-am spus eu sa nu te bazezi pe teste de ovulatie(tie parca ti-au iesit negative)ca uite la mine cu test pozitiv de ovulatie si in ziua 2 de cM deci BRAVOOOOO!!!Felicitari din toata inima!!!

SUFLETEL scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by oana_oana26

multumesc tuturor pentru incurajari, asa e, nimic si nimeni nu te mai poate ajuta in aceste momente
Am perioade in care ma ridic si incerc sa merg mai departe, am perioade in care cad si simt ca nimic nu ma mai ajuta sa ma ridic
N-am de ales si nici o putere asa ca lupt sa merg inainte
In legatura cu nr de luni pe care trebuie sa le asteptam sa treaca tocmai de asta am intrebat
Medicul cu care am nascut (caci asa cum va ziceam cel care ma vede de 7 ani si care nu a fost interesant decat de banutii pe care ii dadeam nici nu a venit)mi-a spus ca din a 3 a luna avem liber
Medicul de la bucuresti cu care am facut tratamentul de stimulare si care ne-a ajutat sa obtinem puiutii ne-a spus minim 6 luni


Va doresc o saptamana usoara si cu vesti bune
Sanatate multa




Oana-Oana26-si eu am astfel de momente,momente in care m_am saturat sa ma chinui sa traiesc cu aceasta durere,momente in care cred ca nimik nu mai are rost dar incerc sa ma ridic sa merg mai departe sa ajung sa am copilasul mult dorit sanatos in bratele mele!!!E greu,stiu insa ce putem face?
Eu am pierdut doua sarcini,o sarcina la 9 saptamani iar fetita anul trecut am pierdut-o la 24 saptamani,mie doctorul mi-a spus ca dupa trei CM putem incerca din nou...

SUFLETEL scump te asteptam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle draga mea,o sa te sustin si in continuare, asa cum am facut si pana acum.M-as bucura foarte tare, daca macar putin din optimismul meu, s-ar prinde si de tine, pentru ca suferinta si durerea nu fac decat sa ne faca rau.Trebuie sa incerci macar, sa fii mai linistita si mai calma si increzatoare ca mai curand decat speri, va fii si la tine testul cu II.Chiar daca acum te-au invadat rushii, nu renunta, te rog, ca e pacat sa lasi timpul sa treaca pe langa tine.Daca reusesti sa elimini stresul si sa mai ignori durerea, vine bebita.Totul e sa nu te mai gandesti la asta, doar sa fii calma si sa te bucuri de viata, asta e cel mai important.Cand vei reusi sa te detasezi si sa nu te mai gandesti prea mult la dorinta de BB,atunci o sa se intample minunea (scuze ca ma repet).Incearca sa elimini acest stres, ce te costa? Incarca-ti bateriile si gandeste-te ca in curand , vine perioada propice, nu o rata.
Della inca mai este o speranta, pana nu vine CM, asa ca cel putin pana atunci, galeria ramane .Extraordinara legatura ta cu Richie,iti doresc sa ramana asa mereu.
andre_ea totusi ar fii bine sa mergi sa te vada un medic, cu toate ca tu nu ai nici o certitudine ca ai fost .Ce-i sigur e sigur.Sanatate multa .
Pepsi cum te mai simti? Hai, mai ai atat de putin... Mai lasa munca prea grea prin casa, mai bine odihneste-te si stai cu Dominic,sa-i fie si lui mai usor in zilele cand vei fi la marea intalnire.
Laura tu? Ceva "placeri" de sarcina?
Chantal cum te mai simti? Sper ca te-ai mai linistit, macar putin.
Oana, nu te mai necaji,ridica-te ca ai pentru ce sa lupti,nu trebuie sa lasi durerea sa te doboare.Esti puternica, pentru ca esti femeie, sa nu uiti asta.Iar medicul care si-a batut joc de meseria lui, nu merita nici cele mai jalnice regrete.Schimba-l cat mai repede si ia-o cat mai rapid de la capat, ca timpul trece.
Liana pe unde esti? Vino draga mea, ca fetele astea isi cam fac de cap, au facut expeditie de cautare a butoiului si nu ma prea descurc singura, si sunt cam neascultatoare .
-ici la toata lumea, optimism cu carul si liniste sufleteasca.


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE !
Hai bebe, vino la mami !
Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Teo2rina FELICITARI!!!.Hai, fa repede testul care o sa-ti confirme fara nici un dubiu, ca vine .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE !
Hai bebe, vino la mami !
Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

bune dimineata dragele mele!

MICHELLE stiu ca esti dezamagita,dar te rog mult sa nu te descurajezi. Este extrem de frustrant...Eu nu am incercat la unica mea sarcina decat un an pana am reusit, dar tot imi amintesc cu cata emotie faceam testul in fiecare luna si ce dezamagita eram cand aparea fff clar si fff repede o linie si atat. Am ramas gravi exact in luna cand ma asteptam mai putin si in care am prestat doar de 2 ori, ca asa am avut io chef! Nu vreau sa iti dau sfaturi, doar te rog sa nu te mai necajesti...se va intampla curand, sunt sigura de asta...Eu sunt relativ linistita, multam de intrebare. Ma tot visez gravi, de vreo 3 zile, nu stiu ce-o mai fi si asta, cred ca imi doresc mult. Dar nu am inca unde verde, asa ca stau cuminte si astept sa treaca timpul.

TEO, ESTE FANTASTIC! CE VESTE BUNA!

LAUMELI, MIRELA...mutumesc de urari...nu stiu ce sa zic cu barza, dar vine si timpul ei, n-o sa-i mai las nici o pana!

OANA, mie dupa cezariana dr mi-a spus ca e in regula sa incerc dupa 6 luni. Cred ca depinde de fiecare organism si tu vei simti cand esti pregatita.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor,
Oana imi pare nespus de rau pentru ce s-a intamplat!Nu am cuvinte... Imi inchipui ce este in sufletul tau,acum crezi ca nu ai sa poti sa treci peste aceasta durere care iti sfasie sufletul dar cu timpul durerea se ma estompeaza si incet,incet iti vei dori sa incerci din nou.Nu-ti pierde speranta si intr-o zi,visul tau se va implini.
Multa putere sa treci peste aceasta grea incercare!Suntem alaturi de tine!
In legatura cu cat timp trebuie sa astepti pana cand poti incerca din nou,mie mi-a zis medicul ca dupa 2-3 luni putem incerca.Eu cred ca este mult 6 luni,asa cum ti-a zis medicul de la Bucuresti,eu la prima sarcina pierduta am avut cezariana si atunci mi-a zis sa astept 6 luni,dar la tine nu cred ca este cazul sa astepti atat.

Michelle imi pare rau ca nu a fost sa fie nici luna asta. Stiu ca ti s-a mai spus,dar trebuie sa incerci sa te detasezi un pic,nu te mai gandi atat de mult la bebe(stiu ca este tare greu),dar sigur atunci cand te astepti mai putin,se va intampla.Fii tare,ai promis ca vei lupta pana resusesti sa iti implinesti visul.Nu-ti pierde speranta.
Lau-Meli iti multumesc pentru gandurile bune!Sper sa primim un cadou frumos de ziua noastra.
Vad ca mai ai doar 2 zile pana la test,iti tin pumnii stransi sa fie bebe!
Flavia iti multumesc mult pentru urari,si eu va doresc numai bine,sa fiti sanatosi sa va cresteti copii si sa va iubiti mult.
Ai dreptate,nu se stie ce mai faci in 2 saptamani!
Laura mersi iubita,mi-ar placea sa prind un loc la odiseea ta si a Irdei dar sa vedem ce sanse sunt!
Pup burtica si pe bebe nazdrava sau nazdravana.Abia astept sa mergi la eco si sa ne spui ce ascunzi in burtica!
Adela imi pare rau ca nu s-a pozitivat testul,dar daca in continuare nu vin uratzii inseamna ca este ceva!Tinem pumnii!
Andre_ea imi pare rau!Nu trebuie sa iti faci procese de constiinta,sunt sigura ca nu a fost vina ta si ai fi facut orice sa fie totul bine.Meri la medic daca sangerezi mult.
Irda te asteptam cu vesti bune de la medic!Imi pare rau ca Daria este bolnavioara,sper sa se faca bine repejor.Eu cred ca nu trebuie sa iti faci griji ca bebe este afectat pentru ca sigur ai imunitate.Bafta!

Teo2rina ce veste suuper! Iti tin pumnii sa fie cu ochisori!

Va pe toate si va doresc sa aveti o saptamana cat mai frumoasa!




Mirela
Come on baby!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

am reusit si eu sa intru pana la urma la voi.............mi-am facut curaj si datorita lui Michelle am scris...........
nu am cuvinte sa va multumesc pt. mesajele voastre de incurajare.....mi-au ajuns la suflet si mi-au dat curaj sa merg inainte!!!!!!!!!!
cred ca puiutul meu este acum alaturi de cei doi gemeni...........ingerasi.............si ne vegheaza de sus.............poate in toamna ne vor trimite alt sufletel..........noi oricum ne rugam la DD sa fie bine!!!!!!!!!!!!!!!
inca nu am curaj sa vorbesc despre ce s-a intamplat, dar stiu ca la momentul potrivit voi avea nistre prietene care sa ma asculte si care sa ma sfatuiasca si pentru asta va multumesc in avans!!!
sper sa treceti toate peste aceste incercari si sa nu renuntati niciodata la visul frumos de a fii mamica!!!!!!!!

poze
bebita te asteptam!!!!
in asteptare din 13 decembrie 2000
ROXANA

Mergi la inceput