Cine ma sfatuieste si pe mine?

Cine ma sfatuieste si pe mine? | Autor: davtide

Link direct la acest mesaj

As vrea sa stiu si eu ce sa fac ca sa-mi scad nivelul valorii FSH si sa cresc Estrogenii? Iau de 2 luni branca ursului, tinctura de marar si fac reflexoterapie dar ....

FSH - 48
Es - 20

Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Eu stiu ca se recomanda cateva luni anticonceptionale ( dar nu oricare,eu am luat mycroginon de exemplu) pt scaderea LH-ului,respectiv FSH-uli.Tu cat ai LH?
Bafta multa!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davtide spune:

Eu am LH si prolactina in valori normale. Am luat inainte de tratamentul naturist 3 luni estrogeni si progesteron iar inainte 3 luni AC. Dar nimic. In feb. m-am hotarat ca nu am sa mai iau nici un medicament si am trecut pe naturiste, n-am avut ciclu deloc. Acum va d ca dupa naturiste mi-a venit pe 26 mai - sambata, am fost foarte fericita, luni am fugit repede si mi-am facut analizele era a treia zi si mi-a cazut cerul in cap. Nu mai stiu ce sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

buna!
si eu am fsh maricel, 9 si ceva, nu stiam ca exista tratament pt scaderea lui. mie dr. nu mi-a zis nimic cand a vazut fsh ca ar fi prea mare, nimic nici de tratament.

andreea
http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davtide spune:

eu am facut analizele si inainte de a ma apuca de luat branca si mararul si aveam FSH 66, si Es 10, deci mi-a scazut FSH si mi-a crescut Es dar totusi eu am valori de menopauza asa ca nici o sansa de bebici, dar eu totusi sper in continuare
Poate se intampla si la mine minunea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Davtide ma bucur c aam dat de tien, ca pe mess nu mai vrei sa vb cu mine?!
Ma bucur ca ai reusit sa itiscazi Fsh-ul cu naturale, eu zic sa l eiei in continuare, dar sa si vizitezi un medic. Dar al un homeopat te-ai gindit sa te duci in vederea unui tratament? Paote ar fi de lunga durata dar merita.
Iti doresc mult succes, tin pumnii sisunt alaturi de tine. Doamen ajuta. Daca vrei scriemi numele tau adevarat de botez ca duminica ma duc la Nicual sa te scriu si ep ptien pe listuta de pomelnic.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

fetelor dragi ,eu stiu ca pt scaderea FSH,se poate lua BU si Vitexul,din informatile culese de la naturiste si daca cititi pe prospect se pare ca ajuta.
Magda10,tu duminica asta te duci la Nicula,sa nu uiti sa ma treci si pe mine pe lista de pomelnic-CHIVUTA
,pe toate si DD,sa ne ajute!
week-end placut si sanatate cit cuprinde.
MONI

Mergi la inceput