Aradence minunate! (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alina abia astept urmatoarea intalnire sa mergem si noi!
Chiar asa fetele: cand ne intalnim??????????



Eu
Gandacii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Alina, duminica mergem la Praid.

Gabi, cum e Ioana, ce a zis dr.?

Ioana, deci maine duceti si matza in week-end sa se relaxeze?!
Chiar ii povesteam la Calin faza cu matza imbaiata.

Merg sa fac baita la copii si sa-i pun la culcare.
Maine incep sa fac bagajele si n-am nici un chef.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinush da mey, ducem matza la tara ....ce naiba sa facem daca-i fleoashca?
Daca o vedeai ieri cum zacea dupa pat in ditamai baltoiul.....am zis ca mor instantaneu cand am vazut-o.....mai ales cand am vazut apa de 2 degete pe jos...!
Ai mei dorm deja....au cazut lati dupa ce i-am dushulit

Gabi cum e Ioana???Sper ca sunteti bine!







Eu
Gandacii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

A fost dr. si a zis ca are rinofaringita si a zis sa ma astept la 3 zile de febra. Azi la pranz cand s-a trezit avea 39.1 . I-am dat nurofen si a scazut. a zis ca poate sa evolueze cu tuse sau puroi in gat, deci sa ma astept la orice. Antibiotic nu ne-a dat. Vibrocil in nas, vit C, nurofen alternat cu panadol sau eferlagan iar daca nci asa nu scade febra novocalmin si a zis sa continui cu homeopatele. Maine ma duc sa-i fac echo la rinichi ca o suspecteaza de microlitiaza.prntru ca la toate analizele de urina i-au iesit oxalati de calciu. Mi-a zis ca e posibil si din cauza ca bea putine lichide. Adevarul este ca si mie mi se pare ca face pisu putin. Incerc sa-i dau ceai dar daca nu e cald nu bea mai mult de 100 ml. De macat manca prost, azi numai dimineata a mancat, in rest san. la prans a refuzat legumele iar seara nu a vrut nici sa guste cerealele. probabil o doare gatul De supt suge bine.
Flavia, trebuie sa il lasi sa planga. Eu sunt cam sadica cu Ioana dar asta e . Chiar cand e super disperata o iau in brate sau o pun la san, dar dupa aia inapoi in patut.
ma duc ...ca se crizeaza...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Gabi, imi pare rau de Ioana saracuta. Cred si eu ca nu are pofta de mancare.
L-am lasat sa planga, dar dupa 30-40 de minute, cand plansul a devenit isteric am cedat. Mai incerc oricum.

Ioana, distractie la Craiva. L-ai tuns si pe Alesio?

Alina, concediu placut iti zic de pe acum sa nu uit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

salut!
Noi abia am ajuns acasa, am fost la Raul. El maine pleaca cu ai mei la Savarsin si am fost sa petrecem azi 1 iunie. I-am cumparat un set cu Spiderman, tare incantat a mai fost. Ne-am dus toti trei in Vlaicu la topogan. Asa fain a fost , dar acum sunt rupti in freza. Nu conteaza bine ca a fost piticu multumit.

Gabi, imi pare rau de Ioana Tare mult imi place de Marienut ca nu e ca alti pediatri, imediat antibiotic. Sa stii ca si noua de fiecare data cand am mers la ea cu vreo problema ne-a prescris medicamente homeopate.

Fla, si eu eram sadica cu Raul , de fapt si acum sunt Auzisem eu ca ccc ca sa-l dezveti de leganat sau alte chestii trebuie sa-l lasi treptat sa planga...prima zi 10 minute, dupa care mergi la el, a doua zi mai mult si tot asa....cica intr-un final va pricepe ca nu se pune cu "nebuna" Nu stiu daca e asa, eu n-am incercat ca nu prea ma incred in carti.

Ioana, cu tine s-a intalnit mami si Raul? numai stia mami cum te cheama doar imi tot repeta ca fata care i-a facut injectia la Raul Am presupus ca esti tu...Raul a avut o replica "Sa nu vina Ioana sa-mi faca injepctie ca ii dau una de nu se vede"
Frumosi tare piticii tai tunsi

Alina, sambata sau duminica plecati?
Am vazut si eu pozele de la serbare...super faine, abia astept si eu prima serbare

Azi mi-a zis Raul o rugaciune care a invatat-o cu mami. Mi-a spus-o cu foarte putin ajutor din partea ei. Rugaciune nu e deloc usoara, are vreo 4 strofe, dar e atat de faina de binenteles m-au dat lacrimile. e despre mama si tata. Intr-o zi am sa o rog pe mami sa-mi dea cartea de rugaciuni si am sa o scriu sa vedeti si voi cat poate fi de faina.

No hai gata ca ma striga omu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ioana vazut banditii, ce scumpi sunt. Alessio a crescut si s-a schimbat, iar Nicolas e mortal. Ce-mi place cum bea iaurt cu paiul.

Gabi pentru Ioana sa se faca bine.

Flavia insista si nu-l pune langa tine. Eu am facut gresala asta o data cu Daria si n-am mai scapat de ea pana la 5 ani. Si eu azi noapte m-am chinuit cu Matia 3 ore, dar nu i-am dat tzatza. Cand plange prea tare il iau in brate, in rest stau langa el si-l mangai sa nu se simta abandonat.

Azi i-am luat lui Matia masina din aia Quatro. La inceput a fost speriat, dar apoi s-a simtit de minune in ea. Ce ma enerveaza mai tare e ca si la asta sunt scurte centurile. Nici macar nu-l ajung pe Matia. Va dati seama si masina asta e recomandata de la 9 luni.

Alina la multi ani pentru frumusica Adelina. Sa-ti traiasca printesa.
Si Matia a implinit azi 7 luni. Chiar ma gandeam ca prima data cand ne-am plimbat impreuna cred ca Matia avea 2 si Ade 4.Mama ce-a trecut timpul.

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi, de multe ori ma gandesc si eu ca Adelina bea f putine lichide, de fapt doar cateva lingurite de apa dupa mancare si in rest san, dar noaptea mai mult, ziua nu prea.
Si ea mananca destul de prost, putin cantitativ.
Sanatate Ioanei!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Flavia,noi am avut succes in seara asta.Alex a papat vreo doua felii de paine cu unt,ii place la nebunie (si de cand a terminat cu antibioticele e super-mancacios),apoi ne-am jucat putin,a baut ceai,a supt un pic si a adormit in patul mare,l-am luat si l-am pus in patut si doarme linistit mai departe.Sunt curioasa la ce ora se trezeste.
Gabi,cand a fost racit si Alex a mancat f rau,nici ceai nu mai bea decat putin,doar ca sugea bine.Doctorita a zis ca nu e problema,sa ii dau sa suga cat vrea el.Cand am fost la Teodorescu,ne-a dat de la ea un antibiotic nemtesc-Claritromicin- si in patru zile i-a trecut la Alex (dupa inca 2 ture,una de Augmentin si una de Ceclodyne).

Anca , mami de Alex
Poze
"Devii ceea ce gandesti in majoritatea timpului."
Nimic nu e imposibil pentru cei care privesc catre cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Multumim de urari fetelor! Adelina va trimite un pupic.

Miha, la multi ani si lui Matia!

Clau, duminica dimineata plecam.
Cred ca Raul e un scump!

Flavia, mersi, sper sa avem un concediu placut.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput