Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by Kitty_13

Ajutoor la Reksio si masina timpului! In epoca preistorica, am luat doua vertebre pt rotile de la masina cocosului dar celelalte doua nu le mai pot lua chiar daca nimeresc cu nucile de cocos scheletul mamutului. Cine stie sa-mi spuna cum mai obtin inca 2 roti?


E simplu. Mergi la pestera aceea din dreapta unde e cocosul cu sculpturile din piatra. Pentru a obtine o torta trebuie sa faci rost de bata cainelui cel mare care se afla in pestera in stanga cocosului cu masina. Cainelui ii trebuie un os pe care il poti obtine dand cu nucile de cocos in scheletul hamsterului si tada! ai bata pe care o ungi apoi cu smoala unde se afla scheletele si bum! ai torta gata. Apoi trebuie sa mai obtii un fitil; iti va trebui ca sa distrugi pestera franghia o obtii din primul sertar al priei sculpturi cea cu cartita si o imoi in smoala si ai obtinut fitilul. Dupa ce pui fitilul si dai foc fugi repede pana la iesirea din pestera si tada! obtii niste amonite. Daca iei doua, obtii rotile lipsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by Mihai_8

stie cineva la codul in cifre de la reksio si ozeneurile cum sa fac


aha cred ca stiu despre ce vorbesti. Codul de la portul cosmic este 2288

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by Mihai_8

Stie cineva cum trebuie sa fac la prepararea
lobodei?

Hai ca iti dau o mana de ajutor: Iata- prima pui loboda, apoi panza de paianjen, apoi excrementele de liliac(alea rotunde) apoi pana de pasare Pheonix si apoi prajitura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by frtlsorin

stie cineva ce trebuie facut la REKSIO SI MASINA TIMPULUI la nivelul cand reksio si cartita sunt legati in temnita????

dediu

Trebuie sa-l faci pe Kretes sa muste din lemn si apoi sa misti de roata care e langa el prin miscarea mouse-ului in dreapta si o sa observi ca Reksio va cobori. Cand va fi suficient de jos, atunci faci un exercitiu pe inele dand click pe facile si apoi miscandu-l pe Kretes in sus si se va elibera de un lant. Apoi Reksio cere sa-i scoti calusul. Incearca sa-l misti si in stanga si in dreapta si cand ajungi wizz! ii scoti calusul. Apoi el se va elibera daca il ajuti sa muste de partea de sus a franghiei si apoi sa dezlegi sfoara cu care e legat Kretes cand ajungi jos. Asta e tot. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by matt_hardy

cum pot sa trec de nivelu ala in care reksio e la castelul lui nostradamus ca sa gasesc camera secreta!

dfdsf

dai prima data click pe poza cavalerului cu domnita(cavalerul tine floarea), a doua oara dai click pe un vapor grecesc verde, apoi dai click pe poza cu reksio apoi pe cea cu nostradamus(atentie ca atunci cand intri in castel el nu apare in poza!) si ultima pe poza cu cavalerul(observa atent pozitia trandafirului:daca e la domnita ai reusit). Fii atent! Pentru ca vei auzi un scartait ce va insemna ca ai deschis usa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by Kitty_13

Am inceput 2 jocuri Reksio si nu reusim sa finalizam nici unul. Ajutooor!
1. La REksio si Magicienii, suntem pe turnul Universitatii de Magie si trebuie sa ne luptam cu pasarile haosului. Dar vin atat de multe incat nu reusim sa le vrajim pe toate...Am incercat si vraja de budinca si vraja de somn, dar nu am reusit cu nici una. Are cineva vreo strategie salvatoare??
2. La Reksio si OZN-ul cum facem sa culegem spicele pentru a face rost de combustibil?

Please HELP!!!!!

Pai atentie unde vin si incepeti sa executati simbolurile vrajilor pe care le cunoasteti si asa veti invinge. La inceput si eu m-am incurcat dar am realizat aceasta strategie sa faci vraji inainte de a veni ele(atentie ca limita e de cinci vraji)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by matt_hardy

imi spuneti shi mie care e codul la computerul MU din reksio si cap. nemo?

dfdsf

sageata sus, sageata jos, sageata la dreapta si trei bare la stanga, trei la dreapta si trei in mijloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eneida spune:

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu un sfat la Reksio si magicienii. Am ajuns la faza aceea cu pasarile haosului. Pe langa faptul ca sunt prea multe si de fiecare data cand incerc nu reusesc sa le distrug (ma chinui de ceva timp), de cateva zile imi apare si o eroare in care sunt doua optiuni: send sau don't send si indiferent ce aleg ma scoate de pe cd. Eroarea respectiva imi apare doar la faza cu pasarile haosului si doar cand pierd si trebuie sa o iau de la inceput cu vraja.Fac vraja, pierd, imi apare eroarea aceea, ma scoate din joc, intru iar si tot asa.Aveti idee sau vi s-a intamplat chestia asta? Daca imi aparea de la inceput credeam ca este ceva din program dar, repet, nu imi apare de la inceput. Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat daca stiti ca pur si simplu m-a inebunit baietelul meu cu acest cd.
Va multumesc

Eneida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenne12 spune:

Ma ajuta si pe mine cineva..

La "Reksio si Capitanul Nemo" , dupa ce intru in piramida, reusesc sa recuperez a doua parte din harta aceea de piatra. Dar unde o gasesc pe a 3a?

M'am tot uitat si nu am reusit sa trec.

Am CD-ul original, dar nu mai am revista

Thanks :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenne12 spune:

La Reksio si Magicienii , am zburat pe matura catre Taramul Basmelor (sau ceva de genul??) si nu mai stiu ce sa fac cand imi zice acea broasca fermecata de pieptene.

Cum fac sa ii eliberez pe pitici si sa termin ce am de terminat acolo?


Pe celelalte taramuri am fost deja si am rezolvat, dar pe acesta nu am reusit


Ajuta cineva care a trecut de nivelul asta? Plsss

Mergi la inceput