Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns davidutz spune:

Poate cineva sa ne ajute?

La Reksio si capitanul Nemo nu reusim sa refacem harta cu ajutorul celor 3 bucati de hartie.

La Reksio si magicienii nu reusim sa invatam vraja "bila budincii". De cate ori trebuie sa facem "5"-ul?

Cu multumiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eneida spune:

La Reksio si Capitanul Nemo harta aceea formata din trei bucati de hartie o gasiti in carte pe o pagina alb-negru (numai daca mai aveti cartea) si este asezata exact asa cum trebuie pe acea schema care apare si pe ecran.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

quote:
Originally posted by davidutz

Poate cineva sa ne ajute?

La Reksio si capitanul Nemo nu reusim sa refacem harta cu ajutorul celor 3 bucati de hartie.

La Reksio si magicienii nu reusim sa invatam vraja "bila budincii". De cate ori trebuie sa facem "5"-ul?

Cu multumiri!



La Reksio si magicienii daca ai facut si ti-a reusit vraja budincii (iti apare "5"-ul luminat de multe stelute), poti sa iesi din ecranul ala si sa-ti continui jocul. O sa-ti mai dea acelasi mesaj si in viitor, "exerseaza Reksio, exerseaza", de cate ori o sa dai click pe manechin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutz spune:

quote:
Originally posted by eneida

La Reksio si Capitanul Nemo harta aceea formata din trei bucati de hartie o gasiti in carte pe o pagina alb-negru (numai daca mai aveti cartea) si este asezata exact asa cum trebuie pe acea schema care apare si pe ecran.


Cd-ul il avem fara carte de la un prieten. Un mic indiciu ne-ar fi de mare folos. Mutumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

quote:
Originally posted by davidutz

quote:
Originally posted by eneida

La Reksio si Capitanul Nemo harta aceea formata din trei bucati de hartie o gasiti in carte pe o pagina alb-negru (numai daca mai aveti cartea) si este asezata exact asa cum trebuie pe acea schema care apare si pe ecran.


Cd-ul il avem fara carte de la un prieten. Un mic indiciu ne-ar fi de mare folos. Mutumim.


Noi n-am ajuns inca acolo, dar, in revista, sageata este aprox cu varful in sud-est si coada in nord-vest. Coada arata oarecum ca o coada de racheta, adica nu e perfect dreapta.
Dar voi cum ati reusit sa treceti de faza cu balonul si sa luati combustibil? Ca noi nu putem si... suntem total crizati !!
Kitty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eneida spune:

Kitty, la Reksio si Capitanul Nemo la zborul cu balonul iei combustibil in felul urmator: cu sageata sus ridici balonul iar din tasta spatiu il faci pe Cretes sa atarne (balonul sa fie atat de sus incat Cretes sa nu atinga pamantul cand atarna) iar din sageata jos cobori balonul cu putin inainte ca Cretes sa ajunga la sticla cu combustibil astfel incat cand este deasupra ei sa o atinga si sa o poata lua. Dupa ce a luat sticla tot din spatiu il ridici in balon. Eu am avut nevoie de cate trei sticle cu combustibil pentru fiecare nivel. Dar trebuie sa ai grija sa nu te loveasca pasarile ca atunci trebuie sa iei mai multe sticle. Sper sa reusesti, si noi ne-am chinuit foarte mult pana am reusit.

Eneida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

Eneida, merci frumos. Ne prinsesem cum trebuie facut, dar nu reusim sa terminam nivelul ca ni se termina combustibilul. Tot cam 3 amfore e tot ce putem lua dar nu am dat prea mare atentie pasarilor flamingo, concentrati cum eram pe vase. O sa incerc sa le evit, sa vad daca asa imi ajunge combustibilul.
Kitty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutz spune:

Multumim pentru ajutor la Reksio si capitanul Nemo.
Am inceput Reksio si magicienii si ne invartim in cerc. Am exersat magia cu bila budincii, am gasit goblenul, l-am modificat si aici ne-am blocat.
Poate ca nu este foarte frumos, dar apelam inca o data la bunavointa voastra. O mica idee, va rugam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

quote:
Originally posted by davidutz

Multumim pentru ajutor la Reksio si capitanul Nemo.
Am inceput Reksio si magicienii si ne invartim in cerc. Am exersat magia cu bila budincii, am gasit goblenul, l-am modificat si aici ne-am blocat.
Poate ca nu este foarte frumos, dar apelam inca o data la bunavointa voastra. O mica idee, va rugam.


Faza cu goblenul o sa vina mai tarziu,cred, dupa ce vom absolvi Cursul de magie pt incepatori:). Acum trebuie sa te duci la alchimist ca sa-ti prepare potiunea de micsorare pt Kretes. O sa-ti spuna sa-i aduci loboda. Iesi afara din oras, treci peste un pod, vrajesti o gasca (o sa fie destul de greu!), ajungi la debarcader si trebuie sa zbori pe balaurocartita.
Nu e deloc rau sau nepotrivit ca intrebi; de aceea avem acest forum, sa ne ajutam, nu?!
Kitty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutz spune:

Multumim!
Nu gaseam iesirea din curtea castelului!

Mergi la inceput