Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns davidutz spune:

quote:
Originally posted by Kitty_13

quote:
Originally posted by davidutz

Multumesc Kitty, insa gainile doar "codcodacesc", iar seful tribului ne imbie sa-i luam fata de nevasta (!). In acest moment Reksio nu se poate misca !? Este o problema de instalare a jocului? Va rugam sa ne ajutati! Multumim!


Dai click pe fiecare gaina in sens orar incepand cu cea mai apropiata de cotetul reginei (asta dupa ce regina - sau printesa ?! - s-a plans ca i s-a stricat discul de la patefon) pana cand gainile incep sa cante singure.


Multumim frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema_scumpa spune:

Incerc sa instalez fetitei mele Reksio si comoara piratilor dar imi da mesajul Not a valid win32 application.

Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutz spune:

Reksio si capitanul Nemo

Nu gasim un arzator pentru a construi balonul.
Va rugam un mic ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius73 spune:

quote:
Originally posted by mariailin

Va rugam, intrebati si voi copiii, cum trecem de ultimul episod din Reksio si OZN-ul. La culoarele din ou nu reusim sa deslusim cum sa circulam sa luam cartela cu pricina.
Si e jale mareeeee

Vladut si mamica lui



buna,

si eu am aceeasi problema!
ne ajuta cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius73 spune:

quote:
Originally posted by davidutz

Reksio si capitanul Nemo

Nu gasim un arzator pentru a construi balonul.
Va rugam un mic ajutor!


Cum ai ajuns pana acolo?
Eu nu pot sa trec de zona cu piramide. Am facut trocul, am intrat in zona secreta si atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema_scumpa spune:

quote:
Originally posted by marius73

quote:
Originally posted by mariailin

Va rugam, intrebati si voi copiii, cum trecem de ultimul episod din Reksio si OZN-ul. La culoarele din ou nu reusim sa deslusim cum sa circulam sa luam cartela cu pricina.
Si e jale mareeeee

Vladut si mamica lui



buna,

si eu am aceeasi problema!
ne ajuta cineva?

Marius



noi am facut o harta pe o coala A4, si am trecut toate corespondentele la trecerile intre pasarele.
Abia apoi am reusit sa trecem de nivel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutz spune:

quote:
Originally posted by marius73

quote:
Originally posted by davidutz

Reksio si capitanul Nemo

Nu gasim un arzator pentru a construi balonul.
Va rugam un mic ajutor!


Cum ai ajuns pana acolo?
Eu nu pot sa trec de zona cu piramide. Am facut trocul, am intrat in zona secreta si atat...

Marius



Te deghizezi in camila, treci de paznic, intri in piramida si vei primi un disc de piatra si un carnetel. Te intorci in "oras", urci scarile, il pacalesti pe paznic cu ajutorul unui covor si manevrand "perdelele", opresti apa, pui discul la gramofon, descifrezi mesajul si te intorci la piramida, unde vei intra in camera secreta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutz spune:

Reksio si capitanul Nemo

Nu gasim nici o solutie in legatura cu arzatorul de la balon. Nu-l gasim. Va rugam sa ne ajutati! Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaitza_yo spune:

AJUTOR am o problema la reksio si masina timpului............cand ajung a doua oara la nostrdamus in casa imi zice ca a disparut........ce fac deacolo .......................ca mi s-a descis o poarta unde e un cal . Apas pe el (imi arata aceea mana portocalie) dar nu se intampla nimic...........CE SA FAC???? Va rog e urgent multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius73 spune:

quote:
Originally posted by davidutz

Reksio si capitanul Nemo

Nu gasim nici o solutie in legatura cu arzatorul de la balon. Nu-l gasim. Va rugam sa ne ajutati! Multumim!



Iei lampa de la vanzator. Trebuie sa ai 4 monezi de aur pe care le gasesti pe langa piramida



Mergi la inceput