Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by mihaitza_yo

AJUTOR am o problema la reksio si masina timpului............cand ajung a doua oara la nostrdamus in casa imi zice ca a disparut........ce fac deacolo .......................ca mi s-a descis o poarta unde e un cal . Apas pe el (imi arata aceea mana portocalie) dar nu se intampla nimic...........CE SA FAC???? Va rog e urgent multumesc mult

cred ca nu ai citit scrisoarea de la Nostradamus..Asta o afli de la hangiu, dupa multe intrebari...vezi ca scrisoarea e langa dulapul cu perdea rupta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

Scuze, LyonHolmes, dar deja am primit poza cum trebuie asezate hartiile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

quote:
Originally posted by CIRIPANDEL

Scuze, LyonHolmes, dar deja am primit poza cum trebuie asezate hartiile!


Da, de la mine , i-am dato si lui joane33 iar cine vrea harta,sa ma "bage" pe mess (id fatty_1996) sau doar uitativa oe siteul asta si gasiti poza din joc , nu din carte !!! http://gry.onet.pl/1426443,8,Poradnik_Reksio_i_Kapitan_Nemo,readme_detal.html

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

quote:
Originally posted by CIRIPANDEL

Scuze, LyonHolmes, dar deja am primit poza cum trebuie asezate hartiile!


Da, de la mine , i-am dato si lui joane33 iar cine vrea harta,sa ma "bage" pe mess (id fatty_1996) sau doar uitativa oe siteul asta si gasiti poza din joc , nu din carte !!! http://gry.onet.pl/1426443,8,Poradnik_Reksio_i_Kapitan_Nemo,readme_detal.html

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonball spune:

la reksio si masina timpului spuneti-mi si mie unde gasesc acea "galerie" ca sa pot sa calatoresc in timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by lorenne12

La Reksio si Magicienii , am zburat pe matura catre Taramul Basmelor (sau ceva de genul??) si nu mai stiu ce sa fac cand imi zice acea broasca fermecata de pieptene.

Cum fac sa ii eliberez pe pitici si sa termin ce am de terminat acolo?


Pe celelalte taramuri am fost deja si am rezolvat, dar pe acesta nu am reusit

Ajuta cineva care a trecut de nivelul asta? Plsss

Pe pitici trebuie sa-i eliberezi intrand in "labirintul de ciocolata" pe care il gasesti la casa din martipan pe care o distrugi cu butoiul de sulf de la Croitoras. Atentie ca doar Kretes poate sa sape acele bucati de "dulciuri" si apoi sa folosesti pitcii pe care ii eliberezi pentru a-i elibera pe toti. Apoi ii conduci catre iesire in ordine. Pentru broasca fermecata trebuie sa gasesti o casa noua, pe care o vei descoperi cand il vei intalni pe Shreksio si iei actul de proprietate din interior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

pai galeria pentru a calatori in timp este chiar helesteul dar pentru a scoate la iveala galeria va trebui sa golesti helesteul ridicand dopul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

quote:
Originally posted by dragonball

la reksio si masina timpului spuneti-mi si mie unde gasesc acea "galerie" ca sa pot sa calatoresc in timp

Originally posted by CIRIPANDEL
pai galeria pentru a calatori in timp este chiar helesteul dar pentru a scoate la iveala galeria va trebui sa golesti helesteul ridicand dopul
[/quote] pai trebuie sa construiesti o macara cu care sa il ghidezi pe Kretes in helesteu,ma rog , daca ai cartea o sa vezi despre ce e vorba...

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrei_2008 spune:

are cineva idee la reksio si kretes in actiune la etapa cu masina timpului la nivelul 4 cum se trece?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

pai daca ai ajuns la vulpile alea 2 care mergeau intr-un colt al etapei trebuie sa asezi mobilele in asa fel incat sa treaca pe la porti si lasa unul dintre personaje sa deschida trapa care duce la butonul din dreapta de pe margini

Mergi la inceput