Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

Am si eu o intrebare. Pustiul meu are 6 ani jumatete. Merg joculetele astea la varsta lui? Avem de la ErcPres tot felul de joculete, dar astea cu Masina Timpului, Nemo, Magicienii, nu. Merge sa i le iau?


Povestea nasterii printului
Povestea nasterii printului 2 (praslea)
PERLE DE COPII CUMINTI
Poze cu noi

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

quote:
Originally posted by Germina

Am si eu o intrebare. Pustiul meu are 6 ani jumatete. Merg joculetele astea la varsta lui? Avem de la ErcPres tot felul de joculete, dar astea cu Masina Timpului, Nemo, Magicienii, nu. Merge sa i le iau?


Povestea nasterii printului
Povestea nasterii printului 2 (praslea)
PERLE DE COPII CUMINTI
Poze cu noi

Lumi

Cu siguranta , dar pentru ca copilul sa inteleaga ceva sin toata povestea , ar fi bine sa luati jocurile reksio in aceasta ordine :
- Reksio si comoara piratiilor
- Reksio si ozn-ul (trebuie sa fie ajutat de cineva la primul "episod")
- Reksio si magicineii (nu l-as recomanda,prea greu,va trebui ceva ajutor din partea parintiilor)
- Reksio si masina timpului (la fel)
-Reksio si capitanul Nemo(trebuie ajutor la primul nivel si la urmatoarele...)
- Reksio si kretes in actiune (da , in afara de partea cu ozn-urile adica al 2-lea oval)

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joane33 spune:

spunetimi si mie va rog ce fak la reksio si magicieni cand ajung in pivnita alchimistului si intru in labirinturi nu pot sa trec de primul si unde gasesc cheia accea pe care o cere guldric si dak avetzi acel path pt pasarile haosului de pe turnul univesitati trimitetimil la Joane_Jones33@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

dar voi despre ce vb, GERMINA si MIHNIUTA? Nu inteleg nimic din ce vb voi acolo de reksio!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

JOANE1, ca sa treci primul labirint trebuie sa deschizi usa in asa fel incat sa apesi pe butonul din dreapta usii verzi, apoi il trimiti cu kretes din fata apoi stanga ta, si mai trebuie sa apesi doua butoane unul din sud vest de pe marginea din dreapta, alta din nord est de pe margine, si la sfarsitul labirintului se afla cheia, un ultim lucru,o pasare a haosului pazeste cheia, si stie vraja de somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by Kitty_13

Am inceput 2 jocuri Reksio si nu reusim sa finalizam nici unul. Ajutooor!
1. La REksio si Magicienii, suntem pe turnul Universitatii de Magie si trebuie sa ne luptam cu pasarile haosului. Dar vin atat de multe incat nu reusim sa le vrajim pe toate...Am incercat si vraja de budinca si vraja de somn, dar nu am reusit cu nici una. Are cineva vreo strategie salvatoare??
2. La Reksio si OZN-ul cum facem sa culegem spicele pentru a face rost de combustibil?

Please HELP!!!!!

La Reksio si Magicienii trebuie sa incercati sa faceti cat mai repede vrajile inainte de a veni pasarile.Atentie! sunt numai cinci incercari per vraja si trebuie sa alternati cele doua vraji in asa fel incat sa le vrajesti pe toate..de asemeni trebuie sa fii vigilent. Iar pentru Reksio si OZN-ul trebuie sa va apropiati de spice, iar Diesel hamsterul va roade spicele, dar aveti grija la celelalte obstacole! Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by joane33

spunetimi si mie va rog ce fak la reksio si magicieni cand ajung in pivnita alchimistului si intru in labirinturi nu pot sa trec de primul si unde gasesc cheia accea pe care o cere guldric si dak avetzi acel path pt pasarile haosului de pe turnul univesitati trimitetimil la Joane_Jones33@yahoo.com

joanejones

cheia e in pivnita. trebuie doar sa aranjezi acele cutii pe care le vezi la capatul celalalt prin teleportare si prin apasarea unor butoane in labirinturi.Pasarile haosului pot fi invinse prin vrajile invatate(budinca si somnul) trebuie doar sa gasesti strategia potrivita. Good luck!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by CIRIPANDEL

te roooooooooooooog, LYONHOLMES, spune-mi si mie cum asez hartiile din carnetul de arheolog de la reksio si capitanul nemo, te rog mult de tot!


hartiile nu trebuiesc asezate prietene, ci trebuie sa te uiti cu atentie, acestea iti ofera indicii catre Muu...dar daca e nevoie sa construiesti acea sageata..e mai dificil de explicat...vezi ca sunt trei bucati care arata ca niste harti...ei bine, acelea vor fi decupate pe submarin si asezate intr-o anumita ordine..vezi ca primesti un indiciu chiar de la harta capitanului Nemo...e ushor. Noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by Kitty_13

quote:
Originally posted by marius73

Are cineva idee cum se inving gastele disperarii la Reksio si magicienii? Cand stai pe zidul universitatii? Sunt prea multe si nu le pot opri pe toate!

Multumesc

Marius


Si noi tot aici ne-am blocat! Chiar a reusit cineva sa treaca de ele?

Asa cum am mai mentionat, trebuie sa ai o strategie buna ca sa le invingi si ai 5 incercari per vraja(budinca si somn).In orice caz trebuie sa fii atent si sa le ochesti repede, de asemenea sa faci repede vrajile atata tot. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

quote:
Originally posted by davidutz

Reksio si capitanul Nemo

Nu gasim un arzator pentru a construi balonul.
Va rugam un mic ajutor!

arzatorul este lampa lui aladin pe care trebuie sa o iei cu 4 banuti...Banutii sunt pe santierul arheologic(vezi ca trebuie sa straluceasca ceva). Buena suerta!<Noroc!>

Mergi la inceput