Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihai1 spune:

eu am cumparat reksio si kretes in actione

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Vroiam sa vad doar daca l-a cumparat cineva,nu e cine stie ce , niste joculete din toate aventurile lui reksio.Totusi,la jocurile dein reksio si capt nemo , cum ati trecut de plansa a doua,nu pot sa ies din patratul ala pereti , nu se poate distruge nimic cu explozibili , va rog ajutatima

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

atunci macar spune-mi unde e ceasul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihai1 spune:

eu le-am terminat pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihai1 spune:

ce ceas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

quote:
Originally posted by CIRIPANDEL

atunci macar spune-mi unde e ceasul!

Care ceas ???

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

caval


buna
va rog sa imi spuneti si mie ce trebuie sa fac dupa ce am castigat turnirul...
am intrat intr-o casa unde am dat de niste mese pe care le-am aranjat, are vre-o legatura cu continuarea jocului?
sper sa ma ajutati si pe mine.
multumesc


Pai , daca ai revista,aranjeaza ca in imagine si apoi schimba atmosfera barului ca si in imaginea meselor aranjate.Nu am mai jucat de mult si tata mi-a sters jocul dar imi amintesc ca trebuie sa rotesti urechile lui geofrey (porcul mistrete de pe perete)prima in sus si a doua in jos sau orizontal.Dupa aceea iei furculitele de pe masa barului si le infigi intr0un pui pe o farfurie , cred.Dupa aceea trebuie sa invarti un coif de cavaler cu ceva roz in spate.Se aude un scartait si il gasesti pe NOSTRADAMUS (care ma cam sperie cand il vad).Oricum,Nostradamus "este format" sin cei 3 nepoti ai lui Kretes care au folosit masina timpului si s-au blocat in era medievala , de acolo au trimis scrisoarea de la inceputul jocului si tot ii repetau lui Kretes sa nu le zica nimic despre masina tp si bla bla bla. Sper ca am fost de ajutor :) (post-ul e mai vechi dar am vazut ca nimeni nu ti-a raspuns...)

_


PUBLICUL SI TRUPA UNDE EU DANSEZ :D

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caval spune:

Pai , daca ai revista,aranjeaza ca in imagine si apoi schimba atmosfera barului ca si in imaginea meselor aranjate.Nu am mai jucat de mult si tata mi-a sters jocul dar imi amintesc ca trebuie sa rotesti urechile lui geofrey (porcul mistrete de pe perete)prima in sus si a doua in jos sau orizontal.Dupa aceea iei furculitele de pe masa barului si le infigi intr0un pui pe o farfurie , cred.Dupa aceea trebuie sa invarti un coif de cavaler cu ceva roz in spate.Se aude un scartait si il gasesti pe NOSTRADAMUS (care ma cam sperie cand il vad).Oricum,Nostradamus "este format" sin cei 3 nepoti ai lui Kretes care au folosit masina timpului si s-au blocat in era medievala , de acolo au trimis scrisoarea de la inceputul jocului si tot ii repetau lui Kretes sa nu le zica nimic despre masina tp si bla bla bla. Sper ca am fost de ajutor :) (post-ul e mai vechi dar am vazut ca nimeni nu ti-a raspuns...)

Iti multumesc pentru raspuns, daca iti mai amintesti ceva despre acest joc poate ma mai ajuti si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

quote:
Originally posted by caval

Pai , daca ai revista,aranjeaza ca in imagine si apoi schimba atmosfera barului ca si in imaginea meselor aranjate.Nu am mai jucat de mult si tata mi-a sters jocul dar imi amintesc ca trebuie sa rotesti urechile lui geofrey (porcul mistrete de pe perete)prima in sus si a doua in jos sau orizontal.Dupa aceea iei furculitele de pe masa barului si le infigi intr0un pui pe o farfurie , cred.Dupa aceea trebuie sa invarti un coif de cavaler cu ceva roz in spate.Se aude un scartait si il gasesti pe NOSTRADAMUS (care ma cam sperie cand il vad).Oricum,Nostradamus "este format" sin cei 3 nepoti ai lui Kretes care au folosit masina timpului si s-au blocat in era medievala , de acolo au trimis scrisoarea de la inceputul jocului si tot ii repetau lui Kretes sa nu le zica nimic despre masina tp si bla bla bla. Sper ca am fost de ajutor :) (post-ul e mai vechi dar am vazut ca nimeni nu ti-a raspuns...)

Iti multumesc pentru raspuns, daca iti mai amintesti ceva despre acest joc poate ma mai ajuti si pe mine

Pai sunt un jucator Reksio inrait si va raspund la toate intrebarile din jocuriel rekso si comoara piratiilor pana la reksio si capt nemo si reksio si kretes misterul celei de a treia dimensiuni.La reksio si Kretes in actiune , acolo , e dezastru :( .

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

EMA SCUMPA eu nu am cartea reksio si capitanul nemo dar macar spune-mi pe din afara cum trebuie asezate hartiile de la reksio si capitanul nemo

Mergi la inceput