Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

quote:
Originally posted by ema_scumpa

quote:
Originally posted by marius73

quote:
Originally posted by mariailin

Va rugam, intrebati si voi copiii, cum trecem de ultimul episod din Reksio si OZN-ul. La culoarele din ou nu reusim sa deslusim cum sa circulam sa luam cartela cu pricina.
Si e jale mareeeee

Vladut si mamica lui



buna,

si eu am aceeasi problema!
ne ajuta cineva?

Marius



noi am facut o harta pe o coala A4, si am trecut toate corespondentele la trecerile intre pasarele.
Abia apoi am reusit sa trecem de nivel.



Ati putea sa imi scanati si sa imi trimiteti coala pe id fatty_1996@yahoo.com VA ROOOOOG

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

quote:
Originally posted by Mihniuta

HEY A APARUT REKSIO SI KRETES , MISTERUL CELEI DE A TREIA DIMENSIUNI !!!
In revista sunt scrise toate codurile de la toate seriile Reksio!!! In curtea lui reksio , Kretes si al Co-Co-Cocosului inventator , a aparut un monolit care daca il atingeai , te teleporta in lumea 3D ! Nu am terminat jocul abia alaltaieri a aparut (12,80 lei) si lam luat ieri 30.04.2008.Eh, ce pot sa zic,jocul e frumos,grafica find de toata jena(ca sa nu zic altceva).Am asteptat cam mult jocul acesta,Erc press zicand ca va fii gata la inceputul lui februarie ,dar mai bine tarziu decat niciodata....In joc povestitorul este inlocuit cu Glasul,care nu povesteste,dar te invata cum sa joci.primele 3 planse sunt pentru invatarea jocului,fiecare personaj putand sa faca altceva,de ex:Cocosul poate impinge cutii si bile,poate sarii peste cutii dar nu si pe bile.
Kretes poate sa opereze lifturi , bloca raze si cam atat
Reksio poate urca pe scari,poate lua pachete cu cutii sau bile care le poate ''deploya'' cand are nevoie. Obstacolele sunt gardieni , care daca prind pe unul dintre personaje , plansa se ia de la capat.Mai sunt niste bariere care le poti dezactiva prin apasarea unor butoane,dar butonul trebuie sa fie apasat tot timpul! si mai sunt multe lucruri , dar va trebui sa le descoperiti voi ...


m!chn3@

Nu l-a cumparat nimeni....?

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihai_2008 spune:

quote:
Originally posted by davidutz

Poate cineva sa ne ajute?

La Reksio si capitanul Nemo nu reusim sa refacem harta cu ajutorul celor 3 bucati de hartie.

La Reksio si magicienii nu reusim sa invatam vraja "bila budincii". De cate ori trebuie sa facem "5"-ul?

Cu multumiri!


_
Pai,trebuie sa faci 5-ul de 3 ori ca sa invingi o pasare a haosului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

si unde gasesc revista reksio si kretes misterul celei de a treilea dimensiuni?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrei_2008 spune:

quote:
Originally posted by CIRIPANDEL

si unde gasesc revista reksio si kretes misterul celei de a treilea dimensiuni?






il gasesti la chioscurile de ziare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

Aloooo....nu imi trimite nimeni o poza cu pagina alb negru cu bucatile de hartie din revista reksio si capitanul nemo?Cu siguranta va voi ajuta de cate ori veti avea nevoie sa ma intrebati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

CATAHARDY eu ma intreb, oare mai apar carti cu aventurile lui reksio?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bddvd spune:

quote:
Originally posted by CIRIPANDEL

Aloooo....nu imi trimite nimeni o poza cu pagina alb negru cu bucatile de hartie din revista reksio si capitanul nemo?Cu siguranta va voi ajuta de cate ori veti avea nevoie sa ma intrebati!



dami adresa ta de mess siti dau poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihai1 spune:

eu leam terminat pe toate cu excetia jocului reksio si kretes misterul celei a treia dimensiuni dar de unde se cumpara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihai1 spune:

cei eu sunt copil si am reusit fara ajutor sa castig toate jocurile cu reksio

Mergi la inceput