Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

Sa stii CATAHARDY ca eu am trecut si a treia oara de pasarile haosului la zidurile universitatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

andrei2008, dar de ce il arata pe nostradamus la meniul de alegere al etapelor la reksio si kretes in actune daca eu nu il gasesc pe acesta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Nici noi nu am reusit sa trecem de perdele la Reksio si capitanul Nemo, la Reksio si masina timpului nu reusim sa prindem hamsterul sa-l punem la masina timpului, la Reksio si magicienii nu putem trece de vraja bilei de budinca. Oare jocurile astea sunt facute pentru copii sau parintii copiilor?


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

ENEIDA, care carte cu o pagina alb negru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eneida spune:

CIRIPANDEL ma refeream la Reksio si Capitanul Nemo, mai exact la revista pe care o cumperi o data cu cd-ul.Pe o pagina alb-negru a revistei gasesti o poza in care arata cum trebuie sa fie asezata sageata alcatuita din bucatile de hartie, o alta poza in care gasesti combinatia de triunghiuri pentru descoperirea codului de acces la MUU, precum si ecranul corect al computerului MUU. Asta numai daca ai revista.Daca despre asta e vorba si nu mai ai revista, scrie-mi pe adresa marilenav@zappmobile.ro ca te pot ajuta eu. Din cate vad aici nu am optiune pentru atasamente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

atunci roaga-i pe parintii tai sa iti faca optiune pentru atasmente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

si incearca sa imi trimiti o poza cu pagina cu bucatile de hartie, dar sa stii ca codul de la computerul MU il stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrei_2008 spune:

quote:
Originally posted by CIRIPANDEL

ANDREI2008,tu ai trecut de antepenultima etapa din reksio si capitanul nemo de la reksio si kretes in actiune?


nu nu am trecut nu reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

HEY A APARUT REKSIO SI KRETES , MISTERUL CELEI DE A TREIA DIMENSIUNI !!!
In revista sunt scrise toate codurile de la toate seriile Reksio!!! In curtea lui reksio , Kretes si al Co-Co-Cocosului inventator , a aparut un monolit care daca il atingeai , te teleporta in lumea 3D ! Nu am terminat jocul abia alaltaieri a aparut (12,80 lei) si lam luat ieri 30.04.2008.Eh, ce pot sa zic,jocul e frumos,grafica find de toata jena(ca sa nu zic altceva).Am asteptat cam mult jocul acesta,Erc press zicand ca va fii gata la inceputul lui februarie ,dar mai bine tarziu decat niciodata....In joc povestitorul este inlocuit cu Glasul,care nu povesteste,dar te invata cum sa joci.primele 3 planse sunt pentru invatarea jocului,fiecare personaj putand sa faca altceva,de ex:Cocosul poate impinge cutii si bile,poate sarii peste cutii dar nu si pe bile.
Kretes poate sa opereze lifturi , bloca raze si cam atat
Reksio poate urca pe scari,poate lua pachete cu cutii sau bile care le poate ''deploya'' cand are nevoie. Obstacolele sunt gardieni , care daca prind pe unul dintre personaje , plansa se ia de la capat.Mai sunt niste bariere care le poti dezactiva prin apasarea unor butoane,dar butonul trebuie sa fie apasat tot timpul! si mai sunt multe lucruri , dar va trebui sa le descoperiti voi ...


m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catahardy spune:

ok mulumesc pentru ajuor am ajuns la matura dar nu stiu cum se face goblenul nu are vreunu poza cu e facut sau din revista este vreun indiciu ca nu ma am revista.....
email: cata_hardy07@yahoo.com sau daca u postati pe forum daca se poate......

Mergi la inceput