Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madiutza22 spune:

iti multumesc pentru ajutor! am reusit sa iau cheia si acum am ajuns in tara aceea cu Craiasa Zapezii si cu broastele. Am un raspuns pentru CATAHARDY: Ca sa-l gasesti pe Serpentus Snake trebuie sa iei cheia pe care ti-o da primul vrajitor daca ii termini cursul. Dupa ce ai cheia mergi la goblenul acela de pe peretele de la etaj si il aranjezi. Dupa ce il aranjezi trebuie sa pui mana aceea alba in stanga jos si va fi galbena. In locul unde mana e galbena ia cheia si pune-o acolo. Dupa ce ai facut toate acestea sarpele de pe goblen iti va vorbi si iti va spune ca e Serpentus Snake si ca acolo e ascunzatoarea lui. Vei putea intra dupa aceea cu usurinta de fiecare data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

CATARDHY, imi spui si mie daca ai terminat jocul reksio si capitanul nemo, daca da spune-mi si mie cum asez hartiile din carnetul de arheolog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

CATARDHY, spune-mi si mie cum asez hartiile din carnetul de arheolog daca ai terminat jocul reksio si capitanul nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

te roooooooooooooog, LYONHOLMES, spune-mi si mie cum asez hartiile din carnetul de arheolog de la reksio si capitanul nemo, te rog mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

cine are reksio si kretes in actiune sa imi spuna si mie la fisa 4 reksio si masina timpului cum trec de a patra etapa a jocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

CATAHARDY,la matura ajungi numai daca ai 1000 de monezi de aur, ceea ce inseamna ca trebuie sa reusesti si la zidurile universitatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

EMA SCUMPA, chestia cu coala A4 si corespondentele cu pasarelele sunt de la reksio si capitanul nemo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

bula de budinca nu trebuie sa-o faci pana ai voie sa inveti o alta vraja, trebuie sa astepti pana lumineaza glepsidra, nisipul scade mai mult daca invingi pasari ale haosului de exemplu. Sau, daca rezolvi cereri ale personajelor din reksio si magicienii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrei_2008 spune:

quote:
Originally posted by CIRIPANDEL

cine are reksio si kretes in actiune sa imi spuna si mie la fisa 4 reksio si masina timpului cum trec de a patra etapa a jocului


ni-ci eu nu stiu acolo la reksio si kretes in actiune la etapa 4 la ...si masina timpului Stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CIRIPANDEL spune:

ANDREI2008,tu ai trecut de antepenultima etapa din reksio si capitanul nemo de la reksio si kretes in actiune?

Mergi la inceput