Coduri Reksio

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrei_2008 spune:

ajutooooooooooooooor!La raksio si capitanul nemo in piramida am gatit a 2-a parte din harta de piatra dar a 3-a unde e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andyul spune:

care imi zice si mie la reksio si capitanul nemo cum iau tabloul de la crocodil va roggggg ma bate copilu lacap cu asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andyul spune:

quote:
Originally posted by LyonHolmes

quote:
Originally posted by frtlsorin

stie cineva ce trebuie facut la REKSIO SI MASINA TIMPULUI la nivelul cand reksio si cartita sunt legati in temnita????

dediu

Trebuie sa-l faci pe Kretes sa muste din lemn si apoi sa misti de roata care e langa el prin miscarea mouse-ului in dreapta si o sa observi ca Reksio va cobori. Cand va fi suficient de jos, atunci faci un exercitiu pe inele dand click pe facile si apoi miscandu-l pe Kretes in sus si se va elibera de un lant. Apoi Reksio cere sa-i scoti calusul. Incearca sa-l misti si in stanga si in dreapta si cand ajungi wizz! ii scoti calusul. Apoi el se va elibera daca il ajuti sa muste de partea de sus a franghiei si apoi sa dezlegi sfoara cu care e legat Kretes cand ajungi jos. Asta e tot. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andyul spune:

va rog frumos vreau si eu sa stiu cum poti sa cumperi tabloul de la crocodilu ala ( Reksio si capitanul nemo) pt ca nu gasesc papirusu ala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

caval


buna
va rog sa imi spuneti si mie ce trebuie sa fac dupa ce am castigat turnirul...
am intrat intr-o casa unde am dat de niste mese pe care le-am aranjat, are vre-o legatura cu continuarea jocului?
sper sa ma ajutati si pe mine.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jan00 spune:

Va rog muuuuuult sa-mi spuneti cum fac schimburile la negustori in reksio si capitanul nemo!!! va rog multt!! va voi ajuta si eu candva!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuca99 spune:

si aici pe forum si la mine pe adresa: dulceychristopher_amor@yahoo.com va rog sa imi raspundeti la intrebarea:la ep.4 cred din reksio si comoara piratilor cand trebuie sa ii fac regine/printesei (ce o fii) puilor muzica nu stiu cum!va rog ajutatima!
Cu drag si stima,
Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

quote:
Originally posted by jan00

Va rog muuuuuult sa-mi spuneti cum fac schimburile la negustori in reksio si capitanul nemo!!! va rog multt!! va voi ajuta si eu candva!!

rogers


La REKSIO SI CAPT NEMO, ca sa faci schimbul, ai la inceput o statuie (pe care ai primit-o pe corabie). Dai statuia pe mumie, mumia pe lampa, lampa pe crocodil, crocodilul pe globul cu piramida si zapada, globul pe scarabeu, scarabeul pe tablou si tabloul pe un cap de camila.

La REKSIO SI MAGICIENII, cum ati reusit sa zburati pe matura ca noi il izbim pe Kretes de toti pomii si ni se termina timpul. E vreo tehnica?

Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bddvd spune:

la reksio si capitanul nemo in partea cu constructia balonului nu reusesc sa gasesc lampa ( arzatoru ) va rog spunetim ce sa faac unde gasesc lampa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

caval
--------------------------------------------------------------------------------

Ajutorrrrr...Cine imi spune si mie ce trebuie sa fac la REKSIO SI MASINA TIMPULUI duca ce castig turnirul....
Cum gasesc trandafirul?
In camera cu mese ce trebuie sa fac?

caval

Mergi la inceput