Iasule, mandra cetate (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

quote:
Eu va trebui sa dau o declaratie cum ca sunt de acord.


Andrea, declaratia asta trebuia data la notar si costa. Nu stiu exact cat, vreo 50-70RON. Mi-au spus niste prieteni.

Oana 31+ si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"






Asa este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Cristina/palmyrah, aseara a fost Iris pe Stadion. erai acolo, asa-i? Noi ne-am nimerit in parc si am stat cat sa vedem artificiile. A fost "Ziua absolventului", organizata de Univ. Cuza. As fi vrut sa merg si la concert, iar Stefan, desi era deja 22.00 era fresh. Dar se pare ca sotul meu a imbatranit. (Sau o fi pentru ca are maine un examen important.Posibil...

Oana 31+ si Stefan-Vladimir 4ani+



[D] Evident !
Am fost si noi in parc inaintea concertului,deh trebuia sa sarbatoresc si eu finalul masterului!
Oricum nu puteam pierde ocazia,mai ales ca si eu si Mihnea sintem fani inraiti!A fost si Rares la concert si nu se dadea plecat.La artificii am fugit,pentru ca Mihnea se sperie groaznic si mi-a trasat directive:"mami,sa-i spui omului[D]care a facut invitatiile,sa scrie de artificii ca sa nu mai plinga copiii si sa plece acasa"


PS Cu doua zile inainte de a-l naste pe Rares-pe la ora 1 a.m.,eram tot la concert la Iris,la Teatrul de Vara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Ce manifestari sunt in oras de 1 Iunie? Avem unde merge?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

salutare fetelor! imi puteti recomanda un medic chirurg care e priceput in laparoscopie? am facut echo si am descoperit o piatra la fiere de 18 mm ; am inteles ca trebuie operata..
multumesc anticipat

p.s. daca e cineva care s-a operat, poate imi spune si mie ce implica interventia

ALICe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Bine v-am regasit... de intors ne-am intors de martea trecuta insa abia azi am reusit sa intru pe DC...

Multumim de felicitarile de ziua numelui.
Si de la noi pentru Raluca si pentru Andreea Dariei! Toate bune si numai sanatate si fericire!

Parca a fost un vis. Nu stiu de ce am trait cu ideea ca Spania nu e cine stie ce... E minunata! Am fost la Barcelona 5 nopti... Oh Doamne, a fost un vis! Am vazut cred ca mai mult de jumatate din Europa insa nicaieri nu mi-a placut ca in Barcelona. E super! E un oras splendid, de la arhitectura cladirilor care sunt mai mult decat f bine ingrijite, indiferent de vechime, la infrastructura bine pusa la punct, la portul - care nu mirosea a nimic, in nici un caz a pesti morti sau imputiti cum miroase la Constanta - la plaja ingrijita, la apa Mediteranei albastra si limpede... la parcurile splendide, la cladirile reprezentative ale Barcelonei... Sagrada Familia te lasa fara glas oricum de cum o vezi - ce chestie! platesti sa vezi un santier! dar cum te apropii simti cum prinde viata piatra- LaPedrrera si Casa Milla... Ce muzee au, ce expozitii...
Eu nu il inteleg pe Picasso, asa ca nu am fost sa ii vad muzeul insa imi place mult Gaudi si Dalli, asa ca nu am pierdut ocazia sa vad tot ce a fost disponibil intr-un timp atat de scurt.
Am vazut si acvariul, delfinariul...
PROMIT sa revenim, cu tot cu copil... Mai am restante in a vizita niste muzee si sa bat cateva bulevarde... nu am vazut toate palatele si nici Montjiuc... dar o voi face cu tot cu copilul meu, neaparat...

E un oras superb, superb... Nicaieri nu am vazut atata interes pt cultura, expozitii, atatia artisti lasati sa se manifeste - si e frumos ceea ce au facut - nicaieri atata comuniune cu natura...

Sincer, sa fie sa aleg o alta tara, un alt oras as alege Barcelona...
Am vazut o gradinita catolica si un liceu - industrial!!!, imi inchipui cum aratau cele teoretice sau cel particulare - si mi-au placut teribil... Nu va stric inima povestindu-va ce am vazut acolo si ce dotari au, ca mi-am stricat-o eu destul... cert e ca au un cult pt educatie si se ingrijesc de copiii lor, mai mult decat altii... Dimineata la micul dejun aveau o parte a mesei speciala pt copii, cu lapte, cereale, borcanele Herro, Nestlle, etc... si niste scaunele inalte pt copii- nicaieri in Europa nu am vazut asa ceva...
BRAVO lor!

O zi am fost in Andorra, si am ramas uimita de ce pot face oamenii care nu au spatiu - construiesc pe coasta muntelui cat de sus pot!
E o alta lume, oamenii aceea nu au spatiu pt agricultura si folosesc orice loc cu pamant cat de cat fertil ca sa cultive ceva, sa nu lase nimic nefolosit! Iar despre paduri? Sunt mai frumoase ale noastre insa ale lor sunt ingrijite, le ingrijesc cu dragoste... vezi si simti asta!
Decalajul intre mentalitatea lor si a alor nostri e atat de mare!

Din pacate cand ne-am intors Alex era super racit si s-a agravat pana acum, iar e pe antibiotic... de la el am luat si noi... asa ca bolim.
Ieri am crezut ca mor nu alta. In fine, va trece... Cert e ca acolo nu era cald defel, adia briza si era suportabil iar aici e cumplit de cald.
Cred ca am sa am rad in cap...

quote:
Originally posted by adi69

Multumesc Andreea.
Noi am trecut-o in pasaport acum doi ani,si la mine si la tati ca ne-am zis ca nu stim sigur..cu cine ..si cum,sa fie la amandoi.
Dar acum cateva zile mi-a spus o cunostinta ca trebuie musai pasaport separat ptr copil altfel nu te lasa la vama..de aia intrebam.

Oare trebuie sa-i schimb poza acum sau la anul?

Adriana



Noi am fost asigurati ca nu e nevoie de nici o hartie in plus o data ce e trecut pe ambele pasapoarte. Am sa mai intreb si eu. Din cate stiam e necesar pasaportul pt copilul ce calatoreste singur, ori nu e cazul, nu? Mai mult nu ne-a cerut nimeni pasaportul... desi noi il aveam pregatit. La vara mergem cu tot cu copil in concediu asa ca trebuie sa stim sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

quote:
Originally posted by alic

salutare fetelor! imi puteti recomanda un medic chirurg care e priceput in laparoscopie? am facut echo si am descoperit o piatra la fiere de 18 mm ; am inteles ca trebuie operata..
multumesc anticipat

p.s. daca e cineva care s-a operat, poate imi spune si mie ce implica interventia

ALICe




Prof Tarcoveanu de la Spiridon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by alic

salutare fetelor! imi puteti recomanda un medic chirurg care e priceput in laparoscopie? am facut echo si am descoperit o piatra la fiere de 18 mm ; am inteles ca trebuie operata..
multumesc anticipat

p.s. daca e cineva care s-a operat, poate imi spune si mie ce implica interventia

ALICe


eu m-am operat de apendicia prin laparoscop. e simpla operatia, in 2 zile esti acasa. m-am operat la clinica I chirurgie la Sp Spiridon, la Dr. Danila.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Carmen, nu pui si poze? Sa vedem locurile acelea minunate pe care le descrii ...

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

multumesc pt. raspunsurile rapide; aveti idee si cum trebuie sa fac? ma programez la consultatie sau merg direct in spital? trebuie sa merg sa vad ce parere are un dr. de specialitate, desi mi-e frica de mor sa ma operez si mai ales de efctele de dupa

ALICe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

L Carmen: multumim frumos pt. urari
Multa sanatate si insanatosire grabnica lui Alex. Si cat mai muuulte concedii placute
Alic: operatie reusita si mult curaj

o seara racoroasa(visez, nu? ) tuturor

Mergi la inceput