Aer conditionat...de care?!

Aer conditionat...de care?! | Autor: carla2005

Link direct la acest mesaj

Stam la etajul 4 si vrem sa ne montam aer conditionat?! As vrea sa stiu din experienta voastra care sunt mai bune, mai silentioase chestii din astea...la ce trebuie sa ma uit cand cumpar aparatul (in afara de pret :) )! Voi unde l-ati montat, fiindca nu vreau sa-mi bata in cap! Ideea e ca la noi bucataria si sufrageria sunt pe nord iar dormitoarele sunt toata ziua in soare asa ca as vrea sa-l montez undeva pe hol intre dormitore! O fi bine, o fi eficient sa-l montez acolo?!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006
Alexuta

Nu uitati de ANAMEA detalii pe mailul comun!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Buna carla,
Merita din plin aerul conditionat.!!
E bine sa intrebi la magazinul de unde il cumperi, baietii de acolo iti explica care e mai bun, unde sa il pui, ce putere sa aiba la suprafata pe care o ai.
Aparatele mai scumpe sunt mai bune, mai eficiente. Poti sa iei unul cu putere mai mare. Noi avem "Philips", cumparate din Germania, de mai multi ani si sunt bune, silentioase si nu am avut probleme niciodata cu ele. Le curatam de praf o data pe saptamana, vara cand functioneaza mult.
La firma am cumparat LG, ca erau la promotie, dar tot bune sunt.

Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Multumesc pentru raspuns! Am inteles ca nuprea sunt recomandate aparatele astea de aer conditionat fiindca dauneaza organismului diferenta de temperatura si ca ar fi indicat sa pui cate unul in fiecare camera..noi vroiam sa punem unul pe hol si sa racim toata casa, iar pe hol ! Nu stim ce sa facem!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006
Alexuta

Nu uitati de ANAMEA detalii pe mailul comun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

legat de....am vazut ca sunt unele mobile. ma intrebam daca are cineva, sa-si dea cu parerea...mi se pare ok sa l cari in fiecare camera, in caz de nevoie...dar si cam mare tambalaul....deci: are cineva?


diana si david ( 03.12.06 ) au spus nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Mama mea are aparat mobil. Ideea este ca in fiecare incapere trebuie sa ai unde sa scoti teava pe care se elimina aerul cald. ea sta in apt cu o camera, si reuseste sa racoreasca apartamentul tinand aparatul intr-un singur loc. Eu zic ca nu is foarte utile, si pe langa asta consuma si mult: 1kW/ora, si e galagie in camera, nu afara. Mai bine un aparat fix de calitate.
Si eu acum vreau sa imi iau. Saptamana asta am sa incept sa bat magazinele de electrocasnice.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL
www.chitarist.ro" target="_blank">ROCK&JAZZ PENTRU CONNAISSEURS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

daa am auzit si eu ca astea mobile nu-s bune deloc si trebuie sa ai unde scoate teava aia care e de 10cm diametru!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006
Alexuta

Nu uitati de ANAMEA detalii pe mailul comun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

sotul meu spune ca
- cele mai bune sunt cele cu freon R407C, R410C. nu R22 ca sunt modele vechi.
- sa fie clasa energetica A.
- aparatele de 9000 BTU sunt pt. 2 camere.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

tocmai ce am primit unul mobil. il cheama amstrad. cel mai important lucru e ca n am dat bani pe el ca altfel ma impuscam . deci:
*e maaaare, e cam la fel de voluminos ca un frigider din ala mic.
* e foooarte zgomotos (ppoate e doar asta asa, altele nu);azi a trebuit sa l opresc pe seara pt ca nu mai puteam din cauza zgomotului.
*are 2 tuburi fooarte mari care trebuie scoase afara. si gaura trebuie sa fie destul de mare, cam 20x20cm. cum el ar trebui sa fie mobil...cam greu sa il muti dintr o camera in alta. da, are rotite dar cum te descurci cu hardughia? si asta, cel putin, nu face fata la 2 camere...pt una da, dar in a doua nu se simte nimic, deci trebuie sa l muti...cu tot cu tuburi...dai inca o gaura? cu ce o astupi cand e dincolo..?mai bine nu...a, si sa nu va ganditi ca le scoateti pe geam...nu face fata ...

in fine, ideea era sa va luati unul fix. eu am scos definitiv de pe lista ap mobile

diana si david 03.12.06


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput