Azoospermie - cap 7 -

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Multumesc pentru raspuns. Din pacate cand am scris am gresit o valoare. Nu este 20 milioane/ml ci 12 milioane/ml. Speram si noi sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

nusy - uite nu stiu alte detalii dar la cat e de implicata cu clinica eu nu cred ca va mai lucra la Giuli. Dar e doar o parere ...
Cat despre preturi (raspuns si pt intrebarile venite pe PM) nu stiu nimic, nici nu stiu daca au fost stabilite...
Iata insa nr de telefon de la cabinet :0727 833833.
Daca aflati mai multe detalii, va rog dati mai departe.Am primit ceva PM-uri pe tema asta deci se pare ca e mai multe lume interesata

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

fetelor

am si eu mare problema sotul meu a fost diagnosticat cu azoospermie la medsana

am stat ieri de vorba si am hotarat sa nu incercam tratamente de lunga durata care pot fi inutile si ne-am hotarat direct la FIV sau ICSI

ma puteti ajuta cu un sfat unde sa mergem?din cate am citit eu la fiv cele mai multe reusite le au dr marinescu + cocei
e adevarat?
tin sa precizez ca eu nu am probleme
astept cu mare nerabdare raspunsul vostru



aspiranta din 2006

http://tt.lilypie.com/OSx6p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Dma2007: Giulesti e o alegere buna,iar Marinescu + Cocei foarte buna. Doar ca sunt foarte aglomerati..dar asta nu-i o piedica,nu?Succes!

Liliana: in cazul asta,ramane inseminarea artificiala cu foarte mari sanse...natural e putin mai greu( nu imposibil ,insa).Eu,in locul vostru,as trece la inseminari.

Pisix: ok,am inteles.Vedem ce detalii mai aflam.Pupici!

Andra,Miki:

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Drage azoogirls, stiam eu ca la intoarcere gasesc numai vesti foarte bune.
Pisix, vad ca esti cea mai activa dintre noi.Hai ca ne-ai molipsit si pe noi.Numai sa ne mai dai informatii despre clinica, unde , ce si cum.Tu esti deja o "prietena" a celor 3D.
Miki, Nusy, Copilutzu, Dma2007, Liana,Vrembebe si toate celelalte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

andrabirni - salutare, bine te-ai intors !
Pai haide, chiar imi doresc sa va molipsesc:-)
Eu am inceput sa ma pregatesc, merg cat pot de des la sala, iau acid folic si am inceput sa-mi cumpar reviste gen 'Mami' si 'Bebe' si sa invat tot felul de chestii utile. Am inteles ca trebuie sa-mi tratez toate infectiile stomatologice (poate afecta fatul) , samd.
E o perioada draguta de planuri si vise ...

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Ma puteti ajuta cu niste date de contact a d-ne Dr. Matei? Vrem sa repetam o spermograma la dansa si nu prea reusesc sa dau de dansa.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Liana: nr.tel(personal) 0723/210.880

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Multumesc, Nusy. Am sunat - eram convinsa ca este numarul tau de telefon si ca trebuie sa te sun ca sa i mi dai nr. d-nei dr. Ma gandeam ca nu e voie sa-l pui asa pe site. D-na doctor nu mai intelegea despre ce este vorba ca m-am recomandat ca fiind de pe forum (ca sa intelegi tu cine sunt). Dar pana la urma am resolvat. Multumesc inca o data.
Vroiam sa te intreb inca un lucru ca vad ca esti mai in tema. Daca spermograma iese proasta dupa o perioada lunga de abstinenta inseamna ca si posibilitatea de a ramane insarcinata este mica daca prestam la momentul ovulatiei dar dupa o perioada mai mare de absinenta. Asa este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Liana: hihihi,ce incurcatura! Am postat nr.dr.pe forum intrucat si eu tot de pe forum l-am luat,la vremea respectiva.Si,pentru ca nu ai activata optiunea de PM( mesaje private) nu aveam cum sa ti-l dau altfel.
Ai dedus bine,ca sa ramai insarcinata trebuie sa prestezi ,in perioada de ovulatie,o data la doua zile( o zi da,o zi nu),altfel gigeii sunt prea lesinati dupa zile multe de abstinenta,ba chiar apar si multe forme anormale.Ati reusit sa va programati pentru spermograma?

Nusy

Mergi la inceput