6 ani desprecopii - cum a intrat in viata ta?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Si eu tot asa am descoperit DC, cautand informatii pentru ca planuiam sa fac un bb. Si asa am ajuns pe DC. Si de atunci sunt mereu pe aici.








POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

la recomandarea unei cunostinte, in 2002, cand eram insarcinata.


cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Eram in luna a 7-a deja,in septembrie 2006, mi-am luat concediu de odihna si apoi imediat prenatalul, si cum aveam prea mult timp si nimik de facut bantuiam pe forum-uri. Aici am intrat cautand informatii despre doctorul cu care urma sa nasc, am gasit gasca de mamici nov-dec 06. Era deja o gasca unita care trecusera impreuna prin 7-8 luni de sarcina pana atunci.Si mi s-a parut o chestie incredibila cum se sustineau intre ele, dadeau sfaturi, plangeau cand una avea probleme , se bucurau cand una venea de la eco cu vesti noi!!!
Le-am citit din umbra aproape o luna jumate si apoi mi-am facut curaj ca sa postez. M-au bagat in seama, m-au primit in gasca , au devenit prietenele mele si tovarase la bine si la rau.
Intre timp am descoperit multe alte subiecte interesante...asa ca am cam devenit dependenta. Deci...un calduros La multi ani anticipat!!!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BIENCUTZA07 spune:

TOCMAI AM ATERIZAT SI EU AICI....sunt noua si nu stiu cu ce sa incep...ma bucur ca forumul a implinit 6 ani.LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!MA PRIMITI IN GRUPUL VOSTRU?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela19 spune:

Eu cäutam pe google papanasi si v-am gäsit pe voi si sunt foarte, foarte multumita cä existati cu informatiile, sfaturiile, intampläriile,experintele si tot ce se intamplä aici-a.
Este pagina pe care intru aproape zilnic si citesc foarte mult, ofer intotdeauna prietenelor aceasta pagina si le spun ca este minunata.
Nici nu cred ca mai exista asa o pagina de vizitata si de extinsa mai ales ca Forum.
Multi ani inainte si succes tuturora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Inceputul a fost Daria.
Acum e...domnisoara
Inceputul a fost unul obisnuit
Acum e ceva cotidian
Inceputul a fost simplu
Acum este acelasi de atunci
Inceputul a fost pentru un grup restrans
Acum este pentru o mare de oameni

.....

Si desi este departe acel inceput, acum fiecare zi incepe cu un nou inceput. Asa incat zic din nou
Acum este ceea ce a fost de la inceput

se numeste simplu:

www.desprecopii.com


Nota:
Scuzati jocurile de cuvinte, dar .... asa e Marius uneori


Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006
Anul 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

mi-a dat curaj,sa-i daruiesc lui Darian un fratior...
altfel ar fi ramas mereu "singur la parinti" :-)

Cassian face in curind 2 anisori,virsta care o avea
fratiorul lui cel mare, cind v-am descoperit pe voi...

La multi,multi Ani DC

Cu drag,

Alba,mami de
Darian Valeriu *17.09.1999
https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Darian
&
Cassian Teodor *04.06.2005
https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pengunica spune:

Eu am dscoperit site-ul in 2003 prin ajutorul unei prietene,nu eram insarcinata atunci dar ma-m bucurat sa citesc atatea povestiri si intamplari despre si cu copii,rezultatul un an mai traziu am ramas insarcinata si eram deja super pregatita sa devin mamica...la randul meu am recomandat acest site altei prietene care este insarcinata si sper ca la fel ca mine sa gasesca aici pe forumul la DESPRE COPII tot ce ar trebui sa stie ca sa devina o super mamica.
Va multumesc ca existati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

In primul rand La Multi ani si la cati mai multi ani.
Am descoperit DC-ul prin 2001 la sf sau inceputul lui 2002,dar inca nu stiam ce faza cu forumul, asa ca pana in ianuarie 2003 am citit toate articolele de pe pagina principala.Abia dupa am intrat pe forum si am gasit atatea fete minunate si saritoare, am gasit multe raspunsuri si am legat prietenii,ceea ce nu credeam ca am sa fac pe net.
Va doresc sa activati multi ani de acum inainte sa fie Dc -ul si pe vremea cand vom deveni bunici

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

La multi ani!

Navigind pe net....aveam Maxiplodu', revenisem la job si din joaca am dat peste DC!
Apoi am avut curaj sa-i daruiesc Maxiplodului o surioara - Miniplodu!
DC a avut cuvintul lui de spus!

Acum copiii ma tin departe de calculator, de aceea va urez viata lunga .... in speranta ca o sa am di nou timp mult ca in 2003 sa stau pe DC...dupa ce cresc plozii !

Mergi la inceput