FIV 120

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ciarli FELICITARI si sarcina cat mai usoara!!!!Ai avut 6 embrionasi?Cati ti-a pus ,de cate celule?Doamne ajuta pe mai departe!
Madalina 28 bafta multa ,ai toate sansele sa reusesti!!!!
Moniland distractie la maxim in Turcia!
Micky2007 bine ai venit si primul tau FIV sa fie norocos!
Kitta multa bafta!
Nusy tin pumnii pt test!
Marrina multumesc pt informatiile pt cetrotide,te rog verifica linkul cu preturile pt ca nu se poate deschide,zice ca lipseste un caracter,eventual poti sa imi trimiti un PM cu preturile daca vrei.Multumesc mult!


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

angelia

ciarli, FELICITARI ! Sanatate multa , sarcina usoara si la termen ! sanatos, frumos si norocos !
celluFELICITARI ! pentru inimioara ! Sanatate multa si ai grija de burtik

nusy, madalina

toate fetele fara deosebire


" Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta. " - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ciarli, FELICITARI!
Alina, e ceva normal sa se faca eco inainte de a incepe stimularea. Eu de ex. la unul din FIV-uri am avut chiste care au fost punctionate, dar nu te speria ca majoritatea fetelor n-au avut nimic, si la mine la un singur FIV s-a intamplat
Nu stiu la MNL, dar la Cj se platea toata suma in ziua ET-ului.
Micky, eu te-am urmarit la "inseminare" si tare mi-ar fi placut sa reusesti. Dar daca ai ales sa vi la noi in esti bine-venita, dar cu conditia sa nu stai mult.
Zouzou, explicatia doctorului mi se pare plauzibila. Asa ca in septembrie sa fi pregatita si fizic si psihic
Pussi, titi tai sunt niste copilasi perfecti in miniatura. Deja imi sunt dragi.
Andrao, ai inceput? vezi ca in ultima perioada la Cj se prind cate 2 bb.
Cred ca trebuie sa ma grabesc ca nu cumva sa vina perioada cu 3
Kora, multumesc de urari, dar pot sa le iau in ce ordine vreau, nu ?
Liana,

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Ciarli, draga mea, te felicit si aici si iti doresc sa te bucuri din plin de perioada asta frumoasa de sarcina! Ma bucur din suflet pentru tine.

Aldolina eu merg la Giuly pe la 12:00. Abia astept sa ne vedem!

Kitta iti doresc sa fie cu noroc tratamentul asta! Lasa-i in colo de strainezi si concetreaza-te pe ce ai tu de facut!


Pussilica nu am apucat sa te felicit pentru . Astept cu nerabdare sa pui si celalalt carucior.


toate FIV-oasele, fara exceptie!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Madalina28 sa dea DD sa ramana cei 2 puiutzi in burtica 9 luni de-acum inainte!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Dragele mele,

Va multumesc mult pentru urari.

Va pup pe toate si abia astept sa va felicit si eu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

La mine ziua 31 s-a transformat in ziua 1 ,asa cum ma gandeam de altfel. Iar de luna viitoare va fi exact la 28 zile

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

ciarli felicitari pentru burtica!
madalina28, kitta, nusy mult succes!
micky2007 bine ai venit si bafta din prima!

Adhnana 20 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

'neata,

Marrina multumesc pentru detalii, foarte folositoare . Ideea e ca eu nu vreau sa fac laparoscopie, nu ma incanta deloc ideea de anestezie generala. HSG sau histero ar fi OK. Si oricum pt FIV nu trebuie sa ai trompele OK din cate stiu eu ci cavitatea uterina sa fie in ordine. Daca imi aduc bine aminte, nici OanaM nu a facut laparo si Dl. Marinescu i-a facut FIV. Sper sa nu vb prostii...
Oricum, vad eu pana la urma cum il abordez, nu-mi doresc decat sa comunicam cat de cat.

Pe 11.06 incapana cu ora 10:00 o sa fiu pe telefon. Sincer, imi doresc asa de mult sa fiu pe aceeasi lungime de unda cu Dl. Dr si sa rezolv odata problema asta.

Va pupic pe toate si celor in asteptare le doresc sa treaca timpul repede si cu multa relaxare!
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Buna Dimineata fetelor,

Ciarli felicitari si sa fii o mamica fericita peste vreo 8 luni!

Marrina , Angelia, Nusy va multumesc mult de tot. Dupa prima pierdere de sarcina acum sunt foarte stressata si daca as putea m-as duce zilnic la ecografie. Numai asa pot sta linistita. Hai ca va trimit putin noroc sa ma urmati curand .

Angelia nu trebuie sa astepti decat un CM pana la urmatorul FIV. Eu asa am facut cu toate ca la mine a fost sarcina pierduta...Nu cred ca diferenta este prea mare. Corpul este deja adaptat si poate iese mai usor. Si eu am avut foliculi multi prima data 18 a doua oara 16 iar hiperstimulare am facut doar a doua oara. Este foarte nasol. Daca ai fi avut-o ai fi simtit-o cu siguranta.

Nusy poate spun o prostie dar o spun si gata. Drumul pare sa fie destul de obositor. Nu poti cere unui lab din Constanta sa-ti ia proba de sange si sa o duca sotul tau la Bucuresti? Il poti pune intr-o lada frigorifica. Eu asa am facut odata. Mi-a luat doctorita de familie sange si pentru ca era week-end si vroiam rezultatul rapid a mers sotul la laborator cu sangele si o scrisorica de la dr. A fost ok.

Moniland relaxare maxima in Turcia si mult noroc la urmatorul FIV. Ti-am urmatit povestea si am fost tare trista cand am citit despre pierderea ta. Tocmai se intamplase si la mine....

Va pup pe toate (nu mai enumar ca mi-e teama sa nu omit pe cineva) si mult noroc!

Dream +8

Mergi la inceput