Durerea unei pierderi de sarcina (25)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ftelor uitati ce a scris sotul Roxanei(baby-r7):
"Buna in primul rand la toate!
sunt Bogdan sotul Roxanei(baby_r7).
M-a rugat sa va scriu eu cateva cuvinte din partea ei.
acum este in pat, am venit de la spital si incearca sa doarma.
va multumeste mult, chiar daca nu a apucat sa citeasca ce i-ati scris, a primit pe mobil multe mesaje de la voi si ati impresionat-o foarte mult.
am fost azi iar la spital pentru ca facuse iar hemoragie si ne-am speriat foarte tare, din pacate nu a scapat de chiuretaj pentru ca sarcina fiind de 8 saptamani nu s-a eliminat complet, desi noi speram sa fi scapat de chiuretej nu a fost sa fie.
cred ca cele care au trecut prin asta stiu mai bine decat mine prin ce trece .
ea este optimista , in aparenta pentru ca in fata mea cand a pierdut sarcina anul trecut a plans foarte mult, acum mai mult se ascunde, de aceea sper sa isi revina si sa vorbeasca cu voi pentru ca in fata voastra se deschide mai mult...
nu stiu daca au apucat sa va spuna Irina si Anca ce s-a intamplat asa ca o sa va spun eu.
sambata noapte am ajuns la urgente cu hemoragie.
de acolo au transferat-o la spitalul Elias unde este doctorul ei.
i-au facut echo si s-a vazut sarcina de 8 saptamani oprita in evolutie.
am inteles de la doctor ca sarcina poate a fost afectata de antibioticele si calmantale pe care le-a luat in perioada cu piciorul.
pe Roxana am reusit sa o conving, ca nu a fost vina ei pentru ca in ziua in care a inceput antibioticele a facut test de sarcina si era negativ si oricum avand in vedere ca venise menstruatia nu ne-am facut probleme pentru ca era inainte de ovulatie.
Sper ca nu m-am intins prea mult si va urez la toate bebelusi frumosi si daca se poate sa vina cat mai curand!!!!!!!
Va multumesc mult ca sunteti alaturi de ea si cand se va simti mai bine va veni sigur cu vesti.
sau va voi mai scrie eu, ca doar va cunosc foarte bine, in fiecare seara ma punea la curent cu toate noutatile....."

E atat de trist o Doamne unde mai este dreptatea asta!!!Saraca Roxana,nu mai am cuvinte cu ce sa o incurajez,fata asta e MINUNATA si a fost optimisul intruchipat....iar acum....am plans cand am citit,e dureros....

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mav-visul tau este unul deosebit.....ti-ai reintalnit ingerasul....Impresionant!sunt sigura ca de data asta iti vei tine copilasul sanatos in brate!.Sarcina usoara iti doresc si inca o data iti spun Felicitari pentru testul pozitiv!te imbratisez cu drag!
Mirela-draga mea poate ca ai facut testele prea tarziu sau prea devreme nu te baza prea tare pe ele tu presteaza in continuare ca nu se stie si nu fii trista ca vine si bebika ai sa vezi!eu retraiesc ceea ce s-a inatmplat zilnic,nu pot sa nu ma gandesc si inca nu-mi vine sa cred ca mi s-a intamplat asa ceva!
IreneCam-draga mea nici tu ,.nici eu nici alte fete nu am gresit cu nimik atat de mult incat sa meritam asa ceva!Crezi ca eu nu m-am intrebat si ma intreb si acum daca a fost vina mea sau nu desi cred ca nu afost...stii cand am aflat ca e bolavioara si o simteam miscand in burtica ma simteam legata de maini si de picioare,pentru ca nu puteam face nimik sa o ajut pe fetita noastra,ci priveam burtika si mi-o mangaiam si ma rugam la o minune!Nu puteam realiza ca va trebui sa renunt la EA....nimeni asa cum spui si tu nu trebuie pus intr-o asemenea situatie sau sa treaca prin asa ceva,nimeni!Sa stii ca vreau si eu sa spun "las lucrurile sa se intmple cum vor"dar in suflet am o frica continua,imi pun aceleasi intrebari...mi-e frica sa vad testul pozitiv,sa fiu fericita putin si apoi dezamagita din nou pentru ca sincer nu as mai putea sa mai trec prin asa ceva..I-am si spus la sot ca daca se mai intampla vreodata nu mai am nici o putere in mine si voi vrea sa divortam pentru ca pentru mine viata nu va mai conta dar il iubesc si vreau sa fie fericit dar eu voi ajunge sigur inchisa la psihiatrie sau mai rau!Este un risc atat de mare pe care mi-l asum...
Alyx-da draga ,mea sunt cazuri in care testul este negativ dar sarcina exista,chiar Baby-r7 daca o cunosti a trecut prin asa ceva...Te rog daca nu stii sigur daca e sarcina sau nu si mai ales ca nu v-ati protejat ai grija de tine si mai ales sa nu iei nici un medicament nimik!Nu te scuza pentru ca scrii ceea ce simti doar de asta suntem aici!si em de multe ori senzatia ca lupta asta este in zadar,ca nu voi reusi niciodata!A cata zi ai spus ca esti?
Crisitina-ana-iti multumesc ca ne scrii atat de des si ne incurajezi,ne mai scoti din butoi!In acea poza eram gravida si cea mai fericiat femeie din lumea asta,ma uitam pe geam si ma gandeam"cata fericire am un suflet,voi fii mamica"era un sentiment atat de minunat...chiar speram ca va fii bine insa...Iti mulotumesc pentru ca esti aici alaturi de noi!tu cum te mai simti?Sa stai in pat si sa nu faci nimik te rog eu!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Fetelor atatea vesti rele...Offf nu mai stiu ce sa mai zic...Iata din nou un mesaj postat de Teomaria de la aspirante:
".Unele fete o cunosteau pe Oana 26(a ramas gravi inainte de Ramonela si Anca), avea gemeni, un baiat si o fetita ...duminica i s-a deschis colul si..a pierdut bebelusii...acum e in spital si e sfasiata de durere...de ieri plang intr-una.Am fost la ea si..nu stie ce-o sa faca...si anul trecut a mai pierdut o sarcina la 12S.Off, Doamne!!
Sper s-o pot convinge sa intre si sa vorbeasca cu voi cand vine acasa!"

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Della-ce mai faci draga?Hai vino cu o veste buna te rog,spune-ne ca esti gravi ce zici?tu esti in aceeasi perioada cu mine...ti-au venit uratii,simptome sau ceva?Te astept cu marea veste!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Fete dragi cred ca nici luna asta nu va dau vestea cea mare,ma simt exact cum m-am simtit si luna trecuta ianinte cu doua zile sa vina CM si pe mine simptomele nu ma inseala din pacate...asa ca nici luna asta...Nu stiu ce se intampla,doar am prestat cand testul de ovulatie a fost pozitiv,acum chiar ca incep sa ma gandesc aiurea ca poate oi avea ceva de nu mai raman gravi...nu stiu...ar fi fost prea frumos sa fie adevarat!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by hair

Flavia, iti tin pumnii pentru o nastere usoara pentru tine si micul David, nu-mi vine sa cred ca mai aveti asa putin pana la clipa intalnirii! sunt cu gandul alaturi de tine.

fetelor, am fost in weekend la mare pe la satul vadu daca stiti si am vazut pe stalpii din sat cam 7 berze!! sper sa va poarte la aspirante noroc. de fapt cred ca am trecut si eu in tabara voastra, nu asa determinata, dar oricum, nu ne protejam si vorbim tot mai des de bb 4!

ralu



Hair-eu sunt cam departe de tine deci nici o sansa sa ajunga si pe la mine o barza....

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Imi pare foarte rau sa citesc ce i s-a intamplat Roxanei Chiar nu ma asteptam Sper sa-si revina cat mai repede si sa o poata lua de la inceput cu speranta ca va fi bine!

Michelle iti fac galerie pt finalul saptamanii

Mirelush insista cu testele de ovulatie, ca poate se intampla mai tarziu. Iti tin pumnii!

Flavia ma rog sa ai o nastere usoara ca un fulg

Fetelor vreau sa va multumesc ca v-ati gandit la mine si pt mesajele voastre de incurajare Incercam sa luam fiecare zi in parte, sotul lucreaza foarte mult...dar cel mai greu e pentru mama soacra...erau o pereche deosebita, mereu impreuna si veseli...ooofff! Sper sa aiba putere sa mearga mai departe

Noi am fost ieri la eco si am vazut o mogaldeatza miscareatza, de numa' Avea mugureii picioruselor si ii misca repede, repede! Nici nu a putut fi masurat cum trebuie, ca se tot strangea si nu voia sa stea o clipa Maine facem 9 saptamani si sper sa mearga bine in continuare

8+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Cristy74-sper ca pe 31 cand mergi la doctor sa iti spuna ca toate analizele sunt bune si sa ai din nou unda verde!am sa iti tin pumnii!
Chantal-unde esti?????Sper din suflet ca esti bine!
L5845-sper ca weekendul acesta ai fost foarte"ocupata"si in doua saptamani ne dai vestea cea mare,nu ma astepta pe mine ca la mine se pare ca nici acum nu e nimik din pacate,iar o sa ma dea plansul cand vin uratii astia,,,offf!te pup dulce!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Ce rau imi pare pentru Roxana, sa-i dea D-zeu putere sa treaca peste acesata pierdere
Michelle cat ma recunosc in trairile si temerile tale, eu i-am spus sotului ca este ultima mea incercare si daca nu va reusi poate sa isi gaseasca pe altcineva, nu vreau sa-i rapesc aceasta bucurie. El a spus atunci ca ma bate daca mai spun asa ceva, ca ma iubeste prea mult pe mine si ca atunci vom adopta un copilas.
Nu stiu de ce trebuie sa suferim atata, de ce ne inconjoara atata durere
Chantal ce mai faci? Cristina_ana cum te simti?
Va pup pe toate si astept vesti bune!

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Laura-ne-ai lipsit atat de mult,toate ma fost panikate pe aici cand am vazut ca nu mai scrii...Condoleante!Imi pare atat de rau ca oamneii buni pleaca mult mai repede dintre noi...si saraca soacra ta,cred ca e la pamant!
Ma bucur ca ti-ai vazut"mogaldeata",deja ai noua saptamani,asa trece timpul de repede,sa ia mare grija de tine si sigur acum va fii bine!Eu din pacate nu voi veni cu vreao veste buna ca am aceleasi simptome de Cm ca luna trecuta deci nici luna asta din pacate nu a fost sa fie desi am folosit teste de ovulatie si am prestat la fieacre doua zile iata ca ceva nu e in regula de nu se prinde...

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput