INEXISTENTA OVULATIEI DATORITA OVARELOR POLICHISTI

INEXISTENTA OVULATIEI DATORITA OVARELOR POLICHISTI | Autor: NEACSUFLORI

Link direct la acest mesaj

Buna dragi memebre ale acestui forum. Devenind membru al acestui forum sper din tot sufletul sa gasesc o solutie la problema mea.
In urma ecografiilor ginecologice realizate am fost diagnosticata cu ovare polichistice. Am facut de doua ori tratament cu clostilbegyt si ova-mit pentru stimularea ovulatiei dar fenomenul nu s-a produs.
Astfel ca medicul ginecolog mi-a dat trimitere la Bucuresti in vederea efectuarii unei interventii la ovare (cred ca laparoscopie).
As dori sa aflu cat mai multe despre acest subiect.
Va multumesc si sper sa ma primiti si pe mine, ca si incepatoarea pentru moment alaturi de voi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Operatia laparoscopica presupune o curatare a ovarelor de chisturi,de verificare si eventual desfundare a trompelor,de curatare a eventualei endometrioze!Nu este foarte dificila,se face sub anestezie!Unele fete s-au simtit mai rau,altele mai bine,depinde de fiecare!
Unde si cu cine o sa faci laparo?
Multa bafta!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Uite aici un subiect despre laparoscopie unde poti siscuta cu fetele care au facut sau or sa faca:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93115

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Neacsuflori, bun venit pe forum. Uite aici discuta fetele despre ovare polichistice si sindromul ovarelor polichistice(PCOS).

Sunt si eu posesoarea sindromului ovarelor polichistice (care difera si e mai usor tratabil decat ovarele polichistice). Eu am facut tratament naturist - vezi la semnatura mea, mai jos, la povestea obtinerii sarcinii.

Oricum, aici pe forum o sa gaseti fete care o sa iti impartaseasca din experienta lor...



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Florentina, bine ai venit!

Fetele ti-au dat doua link-uri la subiectele care te intereseaza pe tine, asa ca te rog sa citesti si sa continui discutiile acolo.

Multumesc. Aici inchidem.

Mergi la inceput