povestea primei intalniri

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk_psk

prima data cand l-am vazut nu m-au lasat sa-l tin in brate...l-am vazut prin geam...si apoi la 3 ore dupa..si stiu ca mi l-a adus plangand...imediat ce l-am luat in brate insa a tacut imediat...tin minte ca au fost cele mai frumoase momente pentru ca i-am examinat fiecare grimasa, ureche, gurita..a fost intr-adevar o experienta chiar daca eram bruiati de celelalte mamici care erau sau nu la prima intalnire cu bebelusul lor..

http://tanaramamica.wordpress.com/


no, eu clar nu mai pricep nimic.
raluk, deci pana la urma si copilul tau e adoptat ???




mami de brotac rocker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk_psk spune:

nu....nu e adoptat alexa...sorry...cred ca am inteles gresit topicul...:D

http://tanaramamica.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk_psk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Manuelita

Ce-ati simtit cand v-ati vazut prima oara copilul. Ma intreb deseori cum va fi. Va zambi si se va lipi de noi sau va plange, voi simti sau nu frica, etc....
Voi ce ati simtit la prima intalnire ?

ma gandeam ca vb din perspectiva unei gravide care se gandeste cum va fi cand isi va vedea copilul... sincera sa fiu nu am citit celelalte mesaje.. atunci eu ma retrag din subiect..

http://tanaramamica.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ralu, data viitoare citeste subiectele ... se merita



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

pai daca ai intrat la sectiunea "Adoptia sau a iubi copiii fara limite", si te gandesti ca e vorba de perspectiva unei gravide... inseamna ca imi fileaza mie o lampa rau de tot...

hai ca editez ca n'are sens...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Cred ca poti ramane raluk-psk, este interesanta si opinia fetelor care nasc si-si tin copilul pentru prima data in brate copilul.
Uneori sentimentele sunt aceleasi. Spre exemplu eu am vazut copilul la 2 zile ale lui (desi l-am adus acasa deabea dupa 45 de zile).
Am reactionat la fel ca si raluk. Era asa de negru si uratel si plangea. L-am luat in brate si i-am analizat orice parte a corpului prin mangaieri fine si ginagase. Atunci am observat ca la o ureche are o mica denivelare (la un lob al urechii). Cred ca daca l-ar fi pus intr-o mie de copii eu il stiam pe al meu. Cum l-am luat in brate a tacut, parca stia ca eu voi fi mama lui. Imi era teama sa nu-i fac ceva rau. As fi ramas acolo, dar nu puteam. Stiam ca acel copil este al meu.............
Socul a fost din partea sotului pentru ca nu era inca pregatit. In ziua cand m-am dus sa-mi vad baietelul, el nu a vrut sa mearga cu mine. Dupa inca 5 zile de lamurire, l-am facut sa mearga cu mine sa-l vada si el copilul. A venit si minunea s-a intamplat. Indiferent cu il tinea asistenta copilul, el isi indrepta privirea dupa sotul meu. Doamne, parca tinea mortis sa-i spuna : ia-ma acasa tati, nu vezi sunt copilul tau. Deodata am vazut fata luminoasa si plina de fericire a sotului meu. Am fost asa de fericita.....Doamne cat a mai trecut de atunci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Cons fara suparare dar daca te intereseaza povestea fetelor care nasc si isi vad prima data copii gasesti o gramada la Nasterea unei stele.

Alexa stai linistita ca nu tie iti fileza lampa

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Multumesc Asi, dar nu ma intereseaza! Deabea sunt la zi cu ce se intampla pe acest forum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk_psk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa Ioana

pai daca ai intrat la sectiunea "Adoptia sau a iubi copiii fara limite", si te gandesti ca e vorba de perspectiva unei gravide... inseamna ca imi fileaza mie o lampa rau de tot...

hai ca editez ca n'are sens...

scuze fetelor...uneori pot fi atat de zapacita...m-am uitat evident la denumirea topicului si nu la cea a forumului..
consextrem de frumoasa experienta cu micutul tau...si asa e...nu stii cand a trecut timpul...pt ca nici nu ai cand sa te plictisesti cu un copil in casa... v-am pupat dulce pe toate si o sa mai trec pe aici...doar si pentru a vedea alte povesti emotionante..

http://tanaramamica.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma spune:

AM VESTI EXCELENTE!
Am fost sa ne vedem copilul. Am avut emotii asa de mari ca parca mi-era teama sa ma misc. Am coborat din masina, el iesea din curte de mana cu maternala(o doamna deosebita, care a crescut ata de bine copilul cum o mama ar fi facut-o!)
S-a uitat la noi cu ochi mari, verzi si curiosi, a venit si m-a luat de mana, si nu s-a mai dezlipit. S-a jucat cu sotul meu ore intregi, a vrut sa manance numai cu mine, a dormit cu noi, si cand am plecat vroia sa vina cu noi. La telefon ne tot intreaba "cand vii la noi?, cand vin la tine?". Adevarul e ca si doamna il pregateste psihic pentru a-i fi cat mai usor. Urmeaza sa se definitiveze actele si sa il luam acasa. Nu va fi usor sa uite de cei pe care acum ii stie si ii iubeste dar cu multa dragoste si rabdare vom reusi in cele din urma. Sunt optimista si stiu ca va fi bine.
Este exact asa cum ni-l doream! Nu doar ca seamana fizic cu noi, dar este foarte istet, sanatos, cuminte, vesel si prietenos. Vorba unei prietene: toti copiii sunt frumosi dar ai mei sunt deosebiti.
Sunt atat de fericita....Il cheama Cristian si e al nostru.



Mergi la inceput