Piticlonti de iulie-august 2004 (220)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by papadie

Foaie verde brustureluuuuuuuu
A-nflorit Macu' si Mieluuuuuuuu'




Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush


Foaie verde de cicoare,Mac si Mielu-s bestiale,si-au niste ochi de te baga-n boale!!!
Olivia cica am rinofaringita alergica si sa caut sa evit factorii care o declanseaza,adik vorghitul cu studentii si munca in laborator..demisie scrie pe mine...mi-a dat aerius si nu stiu ce pastilutze trahisan..
Dana-speel tinem pumnii de pe acum pentru operatie si pupici lui Ricu...mamaaa da'ce intrebare si ce solutie
Meiii io iar sunt singura "patriota"care merge pe litoralul romanesc,ca io tot la neptun vreau da' la niste casutze,la club holiday ca au multa verdeatza si un restaurant super cu formatie,pentru mandra...m-am molipsit de patriotismul frantujilor care nu cumparau nik din magazine daca nu scria ca-i facut in Franta

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ioana si nu s-a oferit sa -ti faca niste teste alergice? Poate asa poti evita si altceva..in afara de demisie M-ai spart cu formatia:))))) Brava pt patriotism!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Olivia nu mi-a zis de teste, a zis sa incerc aeriusul intai,io sincer nu-s prea convinsa de diagnostic....io-s alergica insa la formatii,nu suport nuntile cu formatii,da' la mare ma sacrific,ca asa stau si io linistita la masa si mananc cat Maria este ocupata cu cantaretii...deja ne-a impartit si pe noi,ea canta la microfon,io la pian si tacsu la trompeta
edit,mamaa ce nerf ai avut sa-i suporti pe aia 2 ore,io ii expediam dupa 15 minute,ca-s cam irascibila in ultima vreme
www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

foae verde mac si mel, ionu` ie sigur chel
madam spil, succese cu operatia si felicitari pentru poet, bravo lui, io n-am fost in stare sa-mi fac singura o compunere, plingeam si scriam, hehehe. da` am tras tare cu stiintele egzacte, asa de tare ca azi ma uitam ca la poarta noo la o matrice, nu jtiam de un` s-o apuc;)) nu stiu despre ce masina vorbesti, mac sa citesc in capitolul trecut sa vaz poate ai scris
olivia, nu mi-ai zis da` nu-i timpu` pierdut:D
andrea, felicitari pentru cuc!
cuscra, mai www.raffaello-network.com/raffties/detail.php?itemid=74679&rangeid=99" target="_blank">primesti cadouri??;;)
edit, andrea, imi pare rau, acu am citit...
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ioana , dr asta te-a asigurat pe toat epartile..alergii, infectii bacteriene..cu asta nu are cum sa nu-ti treaca...dar nici nu o sa stii de la ce ti-a trecut
Wow...Irina ce cadou...de 3 350$!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

andrea, tu lucrezi pt daniel condurache??? mie vanda mi-a fost profa la facultate. taare trist. Dumnezeu sa o ierte

la multi ani, ina si tot ce-ti doresti.

mai revin eu

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata' neata' eu azi m-am sculat devreme, caci imi propun sa-l duc pe Victor la gradi pana in ora 9, sa vedem ce-o sa iasa, ieri a fost foarte fericit ca s-a reintors la gradi.

Dana bafta cu operatia!!

Ina, La Multi Ani! sanatate si fericire!!

Imi plac mult Macu si Mielu' sa-ti traiasca si sa te bucuri de ele!!

Ioana eu cred ca rinofaringita alergica nu e de la vorbit, ci poate de la cine stie ce substanta ai tu in laborator, ai schimbat cumva solutia de curatat, detergentii, ceva??? Mocheta ai spalat-o chimic in ultima perioada? Spun asta pentru ca eu am doi super alergici acasa si am devenit detectiv fara voie in depistarea alergenilor...de la vorbit in nici un caz.

Daca pe mine m-ati felicitat pentru bb2 baietel, ei bine nu stiu inca, saptamana viitoare aflu.
Am uitat ce-am mai citit, ma duc inapoi ...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
Dana succes la operatia lui Ric, eu zic ca totul va fi bine! ingenioasa faza cu urnele....te imparti tot timpul intre ei ce masina? din aia electrica? io nu, mersi, am destule tractoare si betoniere in casa si nici nu am curte macar
Andries succes la dusul la gradi...si abia asteptam sa vedem pana la urma sexu' buclucas
Ioana hahahaha te-ai scos, si eu cred ca ai alergie la vorbit cu studentii . eu zic sa ii inveti prin alte metode, tacute . si eu cred ca era cazul de niste teste alergenice...macar sa identifici clasa.
Olivia hahahaha kirby....ce urasc eu metodele astea de vanzare! le-ai zis foarte bine cu mintitul!
Cristal ce mai fac bazdacele?
Gabi zi-mi numele hotelului pls. eu sunt in mare aiureala, nu stiu deloc ce sa aleg!
Papa super posele, ca de obicei. Macu e o scumpa! si sora lu grasu e tare dulcica cu tunsoarea asta!
fug la treaba, va urez tuturor o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

pupaciuni pt laude
ioana da' in ce fel se manifesta alergia ta si cand? noi de cand am venit in Germania face ionu alergie da' in diverse luni (aka poa sa fie si martie, poa sa fie si iunie)
kim auzi da' in camera in care au aspirat macar au aspirat bine? trebuia sa le zici ca de banii aia ar trebui sa si gateasca :)))
Andries succes la fabricarea de 'oute' :))) da, pe tine te felicitam :)))
frau spil felicitarile mele lui SERBAN! misto copil!
si vb. de copii mistoci duamna peserike vazui tzucureii...pupaciunile mele deosebite. pot sa-i fac curte lu' ionu?
leluk imi pare bine ca merge bine terapia cu Stefan. si-a dat drumul la vorbit? Catrina e cam...lipsa. si daca zice ceva incurca consoanele, zice la fel doua chestii absolut diferite etc... geaba spun aici la doc. ca imi baga placa ca e prematur, ca e bilingva . aiureli absolut.
rox domnu' fracsu' lu' catri tot asa vorbaret e?

ma-ntorc.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata, neata!
Roxana - hotelul e asta: Hotel IBEROSTAR MIRABELLO VILLAGE si poti sa-l vizionezi www.iberostar.com/EN/Creta-hotels/Iberostar-Mirabello-Village_3_106.html" target="_blank">aici. Noua ne-a placut tare de tot, mai ales faza cu piscina la usa camerei...
Doamna Papadik - frumoase fete ai, sa iti traiasca!!! Vreau si eu fetita cu ochi albastri......
Apropos de ABA, tocmai ce implinim 2 luni de terapie - deocamdata nu si-a dat drumul la vorbit, dar trag sperante! Ce pot sa va spun este ca acum si-a mai adaugat in vocabular si alte silabe pe linga "ma-ma" si anume ga-ga, ba-ba si pa-pa (si combinatii de aceste silabe). Insa progrese mari se vad la "dexteritati" ca sa zic asa - lucruri de finete, potriviri de obiecte, executat de incastre, puzzle-uri, etc. Acum a inceput si matching de litere asa ca eu zic ca in o luna-doua o sa stie si toate literele si poate o sa-si mai dea drumul si la alte sunete. De inteles insa, pot sa va spun ca intelege aproape tot, e in stare sa execute comenzi mai complicate (din 2 actiuni gen ia hirtia si arunc-o la gunoi...). Sunt curioasa la ce stadiu o sa ajunga pina il dau la gradi in septembrie. Oricum eu sunt tare multumita de cum evolueaza, chiar daca nu e nimic spectaculos!

Gata, ca v-am dat mai multe amanunte decit v-ar interesa probabil pe voi, dar unde sa ma laud si eu cu fecioru, daca nu la voi??!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput