***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (60)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by vas

Androix, ce simpatica esti.
Problema mea nu a fost niciodata cat de mare se face burtica cu toate ca la 102 cm cred ca e ok. Si vergeturile de rigoare la fel. Si nu mai pun ca ma mananca de-mi vine sa ma scarpin intr-una.
Problema mea e daca mai ajung inapoi la 60cm?


O sa fiu si eu mamica



NU!
E, hai sa nu fiu asa rea sunt sanse sa revii, dar mici

Andreea mamica lui Filip Stefan
Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

ANdreoix, bine ca sunt si sansele alea cat de mici dar exista, nu?
macar imi pot face vise.

O sa fiu si eu mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Hai Andrada

poze cu noi si bebe

Mary 34+Patrick Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Am vb cu DR. Mi-a zis... ca daca nu cedeaza la NO-SPA si se repeta la mai putin de 10 min. sa vin la spital...

Asa ca ma pun pe cronometrat... Ce sa fac???

Androix... as fi vrut sa fie o surpriza pt toti Dar il chem pe sot daca este Oricum e la 10 min. de casa si ajunge repede ... Saracu' de el... va trebui sa am grija sa nu se emotioneze prea tare

Si muncitorii... vedem noi cum facem Ca prea s-au "potrivit" toate de minune!!!



Daca e sa fie cu noroc ziua de azi... mai intru eu sa va anunt inainte de a pleca la spital...apoi dau SMS... DOAMNE AJUTA!!!


Didalex... asa nasteri rapide... pai nu mai apuc sa ajung la spital


TICKER-ul meu!
HAINUTZE Antonio
Andrada 39+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Bravo Andrada!!! Hai ca punem galeria pentru tine!!! S-a decis si Antonio sa te vada!!

Dragele mele, nu mai reusesc sa citesc din urma, dar felicit toate mamicile proapete si le doresc copilasi sanatosi si mancaciosi!! De asemeni, multa bafta si nastere usoara tuturor mamicilor care isi vor intalni bebelusii inaintea mea!!!

De astazi aterizez si eu la spital, asa ca nu voi mai putea scrie! Am fost luni la eco si fetele mele aveau 2,3 kg, 1,5 kg si 1,6 kg, la 33 de sapt si vreo 2 zile. Doctorita a decis ca este momentul sa facem o monitorizare mai stricta, asa ca de astazi ma internez! Speram ca fetele sa mai stea vreo 10-14 zile (si eu sper ca voi pati ca Andrada sa ma rog de ele sa vina si sa nu vrea) Oricum, dupa saptamana 35 cred ca orice moment va fi bun pentru ele! Sper sa trecem usor peste cezariana si mai ales sper ca ele sa fie ok si fara nici un fel de problema de sanatate!!
O sa o rog pe sora mea sa va tina la curent cu noutatile!!

Pupici,


Mari 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Andrada


Elteka eu o culc pe Ana cand pe o parte, cand pe alta si pe spate uneori, dar oricum, cand o culc pe spate, ea tot cu capul intr-o parte sta. In carti scrie sa nu o culc pe burta din cauza ca poate sa se sufoce, ea neputand sa isi ridice capul acum.
Bine, eu sunt stresata cu regurgitatul, sa nu se inece, si de aceea prefer sa fiu sigura ca e pe o parte, si nu cu capul in sus.

Madi si Ana Teodora

Ana Teodora

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

HAI ANDRADA DOAMNE AJUTA!

ITI TINEM PUMNII!

Mamibiutza

37+ Dominic
POZE

ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Msemcu, mult curaj si multa incredere in Dumnezeu. El va fi langa voi, langa toate 4 si totul o sa fie bine .Asteptam vesti.
Ne gandim la tine.

O sa fiu si eu mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

MSEMCU MULTA BAFTA!


37+ Dominic
POZE

ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

HAI ANDRADA!!!HAI ANTONIO!!! IN SFARSIT ZIUA CEA MARE.SA AI NASTERE USOARA SI RECUPERARE RAPIDA.

MSEMCU sa-ti ajute Dumnezeu sa fie bine.cate un ptr fiecare.

34+Riana Alessya

poze

bebelina mea

Mergi la inceput