Albinute si bondari de martie - aprilie 2007

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

buna dimineata !!!

si multa sanatate albinutelor si bondareilor !!!
Sper din tot sufletul sa intru mai des de acum, sa fiu alaturi de voi si micutii nostri!

Multi pupici ... si sanatate multa!

Magda si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:


buna dimineata si bine v-am gasit la scutece!!!
punem si pentru fetele care au mai ramas.
pentru mine ieri chiar s-a incheiat odiseea, pentru ca de azi au venit rusii , deci oficial am terminat-o si cu lauzia.

imi doresc sa fim si aici o mica familie ... de fapt mai bine spus o mare familie.
va pup!

P.S. Propunere: Fetele din Bucuresti ce-ar fi sa ne vedem pe 1 iunie intr-un parc? Bineinteles ca sunt binevenite si fetele din tara, daca au posibilitatea!!

mami de Matei Stefan 12.03.2007

poze noi cu matei la baita

poze noi ... la 1 luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Imi cer scuze, multmumim, eliana si lui Andrei si Mihai ca au lasat-o pe mami sa ne faca un nou capitol!

www.flickr.com/photos/11053824@N00/" target="_blank">O minune mica-Maya - 18.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Salutari al toata lumea.... toate albinutele si bondareii....

Ca tot ma plangeam ieri ca pitica mea nu doarme....aseara am dus-o afara si a adormit in carut de l 19:30 si a dormit pana la 23 ca am lasat-o in carutz sa doarmqa....apoi de la 12 jumate a dormit pana la 5 si de la 6 dimineatza pana la 10:30 si acum de pe la 11 doarme iara....asa ca depinde de copil....Va si profit de faptul ca doarme sa mai strang si eu prin casa....

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">comoara mea mica
cel mai frumos dar de ziua MAMEI

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Va sarut pe toate si mai ales pe bebei, ca doar e capitolul lor!

Sa dea Domnul sa avem bebei sanatosi, cu cat mai putine probleme sau mai bine deloc,si noul capitol sa-l folosim ptr povestit nastrusniciile lor!

Inca o data ptr toata lumea!

Raluca si bb Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Bine v-am regasit fetelor la scutece! Acum s-a incheiat oficial un capitol din viata noastra si incepe un altul mult mai greu, dar infinit mai frumos. Sa ne dea Dumnezeu sanatate, noua si familiilor noastre si minte luminata sa ingrijim cum trebuie bebeii!

Hai Mady!


Si voi, fetelor care inca va asteptati puiutii!


Nu am mai apucat sa scriu la final de odisee pt ca piticuta mea are niste colici rai si abia o linistesc. Cand simt cum ii fierbe burtica ma apuca plansul. Asa as vrea sa ii iau cumva durerile astea....
Dar sa stiti ca am citit tot si m-au emotionat mesajele voastre. Acum incepe o noua etapa a vietii. Sa fie intr-un ceas bun!

Ela, mamica de Thea-Ioana

Poze cu MINUNEA MEA in prima luna de viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Salut,

bine v-am gasit in noul capitol, evident ca din reflez am intrat prima data dincolo

Multumesc pentru raspunsurile legate de ochisori, vad ca lui Alex incepe in sfarsit sa ii treaca de la musetel... dar nici nu-l mai tin cu capsorul pe altceva decat scutece de finet.

Am depasit o saptamana, poate iesim putin pe balcon azi, sa vedem cat suntem de cuminti, desi strambam tare din fata cand simtim lumina puternica... nu ii place nici la mami, si se pare ca nici la ...

Va las, ca imediat se trezeste...


Diana de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea20 spune:

bine v-am gasit aici la clubul scutecelor
Si eu sunt la fel de emotionata ca s-a terminat un capitol din viata noastra si ca am inceput altul sa speram fara probleme majore.
Nu am apucat sa intru aseara la odisee sa va multumesc si eu dar o fac aici: Va multumesc fetelor pt toate sfaturile acordate, va multumesc ca m-ati integrat cu inima deschisa in clubul vostru chiar daca am fost cea mai mica graviduta, mai vreau sa va multumesc pt viitor ca sunt sigura la la fel de dragute o sa ramaneti si o sa ne ajutam una pe cealalta de fiecare data cand o sa avem probleme.

Desprea albinuta mea ce sa va zic....totul este foarte bine....mai are si zile cand este agitata dar de cele mai multe ori este foarte cuminte, am inceput usor usor sa nu ne mai trezim noaptea pt papa.....daca avem ultima masa pe la 10-11 dormim duse pana pe la 7-8 dim.
Ma duc la ea si revin mai tarziu ca e ora de papa

http://community.webshots.com/user/AndreeaMady


AndreeadeRianna (24.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Ciao, fetelor
si bine v-am regasit aici, la albine si bondari.si mie mi-ati fost de mare ajutor in toata perioada asta, drept pt care-i multumesc lui Dumnezeu ca existati.Si sa fim sanatosi cu totii, sa putem sa dam copiilor nostri tot ceea ce-i mai bun.
Eu deja incep cu problemele, cu intrebarile.
1: Cred ca mi-a venit ciclul si ma enerveaza rau .Sangerez de vreo doua zile.Povestea cineva de mica menstruatie, ce e cu ea, cum e , ca nu mai stiu.E posibil sa fie la mine? Poate , poate scap, as mai fi vrut sa stau fara, in plus cica daca alaptezi devine copilul agitat pe perioada menstruatiei.
2. Comportament de bondar. se trezeste dimineatza la 5 si incepe scremutul.Pana la 8 asa o tine, ba adoarme , ba se trezeste , se screme ca un cerb de ti se rupe sufletul.Reuseste pana la urma sa faca kk, ii dau sa papa si incepe chinul sa adoarma.La mine in bratze merge, dar cum il pun in pat cum se trezeste si tot asa pana pe la 2-3 chiar 4 azi.Nu doarme nici afara, daca-l scot afara e tot cu mainile pe sus, parca-i speriat rau si nu adoarme Doamne fereste.Dupa amiaza doarme, parca mai bine un pic, seara ii fac baie, papa si adoarme pe la 10-10:30.Se trezeste la 1:30 si 3:30 sa manince si doarme linistit pana la 5-5:30 cind reincepe chinul cu scremutul. De ce oare numai dimineazta are, a mai intalnit cineva asa.Am luat bonisan, da' oare sa-i dau? O fi din cauza ca noapte nu prea ragaie, fiind mai mutl adormit?
S-a trezi, culcat de la 16:00, mi-a dormit aproape ora
3; Plange la baie de nu mai stiu ce sa-i fac.Spuneti-mi ca nu numa' al meu face asa ca ma apuca pandaliile
Pupe si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

BINE NE-AM REGASIT LA "CLUBUL SCUTECELOR"!!!

Ma alatur si eu voua, celor care multumiti pentru sfaturi, suport si bunavointa, tuturor fetelor. E asa frumos sa vezi ca ai prietene pe care, desi nu le-ai vazut, le cunosti destul de bine. Ma bazez pe voi si de acum inainte fetelor!!!

Amma, Lucas poate plange la baie ca nu-i place temperatura apei. La noi asa se intampla. Poate e mai rece/mai calda decat prefera el. Daca nu asta-i motivul ci e pur si simplu speriat de apa, se va obisnui destul de repede.

toate fetele si bebeii lor dragi!

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

Mergi la inceput