Mesaje private sterse

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

asa cum se pun tot felul de stiri pe prima pagina tot asa de frumos si normal mi s-ar fi parut sa fim anuntati...ultimele 3 luni..atunci de ce am mesaje din 2006 si cele din 2007 s-au dus????e corect??asa se procedeaza???sau noi nu avem drepturi ci doar obligatii...aveam mail-uri foarte importante pe pm si va asigur ca daca am fi fost anuntati le salvam in alta parte. URAT DIN PARTEA VOASTRA!!!!!!!!!

dolores si David Cristian -22.11.2006-

poze dolores
album David Cristian
www.youngnutrition.net/member/tickers/61338/ticker4.png" target="_blank">catre primul anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

mda, tot ce era mai nou de 3 luni....nasol. nu cred ca strica un mic anunt inainte...


diana si david ( 03.12.06 ) vor spune nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Ne cerem scuze ca am rulat actiunea fara a face un anunt in prealabil.

Dar din pacate, erau asa de multe mesaje incat afectau viteza forumului.

oricum mesajele private sunt temporare si speram ca nu ati pierdut date importante.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
special:www.supereva.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Eu chiar m-am suparat.Pentru ca mi s-au sters mesaje proaspete-proaspete, de o zi. Iar alea vechi au ramas... Am asa niste nervi acuma... Cum sa fiu sigura ca nu s-a sters si mesaj scris cuiva, dar care ieri inca nu era citit?

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Probabil ca am facut o greseala de logica in scriptul care a sters mesajele. O sa ma uit din nou pe el.

Imi pare nespus de rau pentru toti cei care au pierdut date importante.

Oricum mesajel;e private au in general un caracter temporar. Pentru viitor, incercati sa va salvati din cand in cand datele.

Ne cerem asadar inca o data scuze dar din pacate nu mai este nimic de facut.

Va multumim pentru intelegere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Pentru mine cel mai suparator a fost ca s-au sters anume ultimele mesaje. Bineinteles, daca se stergeau asa cum s-a planificat cele mai vechi de 3 luni nu mai ziceam nimic, ca e logic sa le stergem din cand in cand.
Poate puneti o limita mai mica de mesaje pentru inbox si pentru outbox. Acuma sunt 20. Lasa sa fie 10, sau ma rog chiar mai putin. In felul acesta eu voi sterge mereu mesajele mai vechi si imi voi salva din timp info utila si nu va mai fi nevoie de a fi sterse de admini. Cu siguranta nu vor mai aparea astfel de surprize neplacute


Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Asa cum am mai spus intentia a fost sa le stergem pe cele mai vechi de 3 luni. Din pacate printr-un singur semn (undeva am pus semnul mai mic in loc de mai mare) functionalitatea a fost intoarsa pe dos si in asa fel am sters mesajele mai noi in loc de cele vechi.

Intre timp BUG-ul a fost fixat si s-au sters si mesajele vechi.

Am dorit sa fac un restore si sa va readuc mesajele inapoi din backup dar am constatat ca fisierul de backup era corupt (aceasta fiind o problema mult mai severa care a fost de asemenea rezolvata).

Concluzia:
- ne pare rau ca am pierdut mesajele. Lucrurile acum sunt automatizate in acest sens si prin urmare nu se mai pot face greseli umane.
- partea pozitiva: a fost identificata si reparata o problema mai grava care ar fi putut cauza pierderea tuturor mesajelor din forum!

Cu aceasta ocazie va anunt ca am mai cumparat un server nou la desprecopii.com. Acest server va inlocui unul din serverele vechi (care si-a atins timpul de viata). El este un server puternic cu 2 procesoare si va accelera incarcarea site-ului. Serverul vechi nu va fi scos complet la pensie. El devine server pentru test si development in asa fel ca lucrurile sa fie testate bine inainte sa fie instalate pe serverele principale. Astfel vom evita incidentele ca cel descris mai sus.

Inca o data scuze.
Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Puteti sa va cereti mii de scuze acum, e inutil!

Bunul mers al forumului trebuia sa va oblige sa anuntati ce aveti de gand sa faceti; nu sa ramanem noi cu ochii-n soare dupa diverse date foarte importante salvate prin Pm-uri!

deci, inutil acum! Fiecare isi face curatenie in pm-uri, stiind ca sunt cu caracter temporar,nu asta sa fie problema voastra! si in plus, cred ca mai putin asta afecta problema de rulaj a forumului, ci alte probleme!


Deci,multumim mult si mai asteptam si pe viitor astfel de surprize demne de tot respectul nostru!


Edit ca sa spun ca in yahoo am mesaj ce-mi arata ca am primit Pm si cand vreau sa-l citesc ma uit ca vitelul in cutia de mesaje! e frumos, nu?
Poate chiar ateptam un mesaj foarte important, nu credeti?

Kasi si Victoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Offf, ce usurata ma simt ca nu sunt eu singura care a ramas fara mesaje. Ma si grabeam sa strig "Conspiratiune!"

Bine ca stiu ca toata lumea a fost afectata, acu' stau cuminte si astept ca cei care mi-au trimis PM-uri si vor raspuns sa-mi scrie din nou. Pai de ce sa ma enervez pe chestii pe care nu le mai pot schimba?

Va doresc o saptamana cat mai frumoasa si o zi plina de soare maine, sa va bucurati de timpul liber!


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

*****************************
Adevar > Autonomie > Identitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Haideti, fetelor sa ne calmam. Mie mi-a trecut.
Toata lumea face greseli. M-am suparat si eu, dar asa cum a zis Felicia, oricum nu se mai schimba nimic.
Sa incercam deci, sa ne concentram pe ceea ce putem schimba.
Eu daca am vazut ca s-au tot sters, am scris din nou mesaje despre care stiam ca nu erau inca citite cu o zi inainte.
In rest... ce sa facem.. sa fie asta cel mai mare necaz din viata noastra..

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput