LMA*Ghiocei de Martie-Aprile 2006*(34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Ciufuletz, mersi, mersi!!!!
daca ai stii ce fain e...spatios, imeens...cam scump, dar zic eu, merita!

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
poze
ursuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

Hop si eu din nou!!

Ileana multumesc frumos pt cuvintele frumoase.Esti o draguta!Chiar acum ma uit la pozele voastre de la nunta!Oi fi fost eu o mireasa frumoasa dar nu te intrec!!Mooooaaammaa si ce tort apetinsat!!Dar de ce va tineati cu totii de tort?
Referitor la ghipsul sotului meu..chiar inainte de Pasti l-a lovit masina ,el fiind cu motocicleta.A fost lovit si la coaste si la barbie.Bine ca nu a fost mai rau! Aici verighetele se pun pe mana dreapta.De ce?Nu stiu...am intrebat dar nu am primit nici un raspuns lamuritor.Abia i-a intrat verigheta pe deget,mai ales ca are si degetele umflate.Acum si-a schimbat-o pe cealalta mana.

carmen multumim pt urari!

Irina am facut exact cum ai zis inca de la inceput dar problema e ca nu-mi deschide poza.Am incercat si de pe alt pc si nu merge... O sa verific de ce nu e activat PM .


Noelino super fain bebe-ul kk-ios!

catrinutza sanatate muciosilor! Multumim pt urari!

ada faci liposuctie??????????

Am o intrebare:ghioceii vostri au facut cumva vaccinul Prevenar?Ca noi l-am facut in 3 doze dar mai avem una.Si pediatrul meu imi zice ca ultima doza se face acum,iar cei de la policlinica unde suntem asigurati (nu platim vaccinurile,in schimb la pediatru da) mi-au zis ca ultima doza tb facuta la 2 ani.Si eu acum nu stiu pe cine sa ascult...Oricum ori cu unii ori cu altii sigur ma voi certa daca nu chiar cu toti...

Pozici:
http://new.photos.yahoo.com/gpoli_ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

Irina iote ca merge de data asta!!! Sper sa nu-l deochi si sa-mi "rotesc" toate pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

AM LIPSIT IAR DE PE AICI ,DAR MOTIVAT,AM FOST IN VIZITE,APOI O ZI DE ALERGATURA PTR A ACHITA RATELE+CHELTUIELILE LUNARE
O ZI PTR CURATENIE,PAPA,SPALAT,ASA CA SPER SA MA IERTATI

LA MULTI ANI PTR IMPLINIREA ANISORULUI
ZUZILICI Isabella Maria
Ciuf Eva Maria
Olgutta Mihaela
CORINAG Tudor-Andrei
SA CRESTETI MARI SI FRUMOSI,SANATOSI SI DESTEPTI


MULTUMESC FETELOR CARE S-AU INTERESAT DE NOI,OCHISORII SUNT BINE!!

LAURA IOANA, FELICITARI

NOI LA MUNTE DE PASTI
POZE NOI CU IULIAN SI ANAMARIA
POZE ANA-MARIA
poze Iulian
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Alina, mai bine va luati unul pe placul vostru, chit ca va fi un sacrificiu financiar mare. dar macar stii ca vei fi o fericita in acel apartament.
Asta e motivul pentru care nici noi nu plecam din casuta noastra. Incepe sa fie cam micuta pentru familionul nostru, dar inca nu ne permitem ceva foarte mare. Si decat sa ma mut intr-o casa un pic mai incapatoare decat a mea si sa ma vait toata ziua ca aia nu-mi place, mai bine stau unde sunt acum. Urasc sa ma mut ca tiganul cu cortul. Prefer sa fac un efort si sa imi iau lucrul la care visez de mult.
Asa si tu. Daca vi-l puteti permite, atunci luati-l. Sa nu va ganditi de doua ori.
Cica niciodata sa nu te indragostesti de o casa. Sa o cumperi cu capul, nu cu sufletul. Aiurea. Cine-o putea? Poate cei care fac din asta o investitie, nu cei care vor sa o locuiasca.
Eh, sfaturi luate de pe net, gen cum sa iti cumperi o casa.
Eu sunt la serviciu si mai arunc cate un ochi pe forum ac astept sa nasca o viitoare mamica din America.
Ma bucur ca ti-a placut filmuletul aniversar al Evei.
Am vrut sa il vad si eu de aici, de la serviciu, si nu merse. Ce oi fi facut, n-am idee.
Aida, sunteti bine? Cum e fara parintii tai? A inceput Alexandra gradinita? Cum se descurca?
Elvie? Nu mai stiu nimic de voi. Sunteti bine? Voi cum va descurcati?
Micaalsa, vazut pozele cu rusnaka mea. Faine de tot. Sa mai pui.
Catrinelu, noutati fotografice, ceva-ceva?
Intrebare-intrebatoare: care are o reteta buna de tort? VReau sa fac saptamana asta unul si nu stiu din ce sa il fac. Am incercat mai demult Tiramisu, a iesit bun ca am folosit Mascarpone, dar cam moale.
Nu vreau retete cu torturi din ciocolata. Nu-mi plac. De fapt nu ma dau in vant dupa ciocolata. Gust din cand in cand. Ciudata, ah?
AS vrea ceva mai racoritor.
Ma ajutati?
Pispi, am citit despre incidentul rutier. Mare e gradina lui DD. Taximetristii astia au cam luat-o razna. Sunt spaima soferilor. Isi cam fac legile singuri si nu e deloc incurajator. Politistii ii altoiesc sau ii cam lasa in plata lor?
Cand am fost in Ro nu am avut deloc curaj sa conduc. Am fost chiar inspaimantata de traficul nostru. In schimb aici conduc de nu am treaba. Imi tin tarlaua mea si nu ma deranjeaza nimeni. Strazi largi, soferi respectuosi, trafic lejer, insa daca conduci prin New York sau chiar Chicago (tocmai am vorbit cu sotul meu si fuse la Consulatul din Chicago si imi povesti ce nasol se conduce acolo, se mira ca nu lovi masina inchiriata) iti cam trebuie curaj. Eh, pana la urma totul tine de obisnuinta. Sunt convinsa de asta. Ca nu ai incotro.
Catrinel, in Germania cum se conduce? Sunt nemtii soferi de treaba? Stiu sa dea prioritate?
Catrinutza, parca o descrii pe a mea fata. Neastamparata, personalitate la ea cu carul, nu asculta, ii fac observatie si rade la mine, daca ridic tonul un pic mai tare, imi arata ca plamanii ei sunt mai puternici ca ai mei.
Ileana, cand ne mai scrii si noua despre Viv?
Fug inapoi la treaba.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Aalina, multumim ca ne tii la curent despre Cameliada. Sanatate multa familiei ei.
Tcelen, ma bucur sa aud ca ochisorii cei mari si albastri sunt bine.




Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Andrei sa cresti mare si frumos!

Alinaalex ma bucur tare ca ai gasit un apartament asa cum iti doresti...Si noi am fi cumparat apartamentul ala daca nu era la mansarda si fara acoperis...avea terasa de 50 m era foarte fain! Iti tin pumnii sa va mutati curand si sa vina bb 2

Ciuf si eu vreau sa aleg din dragoste proprietatea urmatoare...apartamentul asta l-am luat de la niste idioti care ne0au lasat si datorii..cred ca de aia vreau sa ma mut mai mult Tin pumnii sa gasiti casuta perfecta ptr 3 copii, un caine si 2 parinti-familia perfecta!

Fetele am vazut-o pe Andreea G la tv! Sper sa nu ma insel, insa cred ca prezinta vremea la emisiunea de dimineata de la Romantica, cea cu Nicoleta Voica si Catinca. Andreea sa ma ierti daca ma insel!

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Ciuf, multumesc de sfat, asa gandesc si eu! of, inca de cand am vazut in ziar anuntul am stiut ca e apart. pe care-l caut! il vazusem pe din afara de n ori, e pe traseul nostru de plimbari si chit ca e la bloc, e foarte frumos! si am vazut oameni civilzati pe acolo, avem spatiu verde, loc de parcare, chiar si o boxa pe scara pe post de camara. Intr-adevar, efortul financiar va fi mare daca-l luam. Dar stiu sigur ca ne vom descurca. Mai avem si alte credite, dar va fi bine. Si ce mi-a placut e ca oamenii aia au copii destul de mici si e in asa fel amenajat ca pt. o fam. cu copii. Ce mai, sunt pe spate! Sufletul imi spune ca decizia mea e luata! Acuma ramane sa-l conving si pe sot, el e plecat pana duminica la Bucuresti, cand i-am spus la tel. s-a crucit, el n-ar vrea, voia casa sau apart. de 3 camere, dar daca-l va vedea sigur o sa-i placa si lui! Abia astept sa vina.
Sa stii ca si noi ne simtim tare bine in apart. asta , mi-a fost drag de la inceput, mai ales ca avem parc in fata blocului, zona linistita, dar deja este prea mic pt. noi, avem doar 2 camere.

Mihaser, mersi, iti tin si eu pumnii sa gasesti o casutza asa cum va doriti si cat mai repede bb2!!! Voi aveti unul de 3 camere?
Andreea G la Romantica? o sa ma uit si eu maine dimineata, ca-s curioasa.


Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
poze
ursuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileana spune:

Poli , vaaai, asa compliment n-am mai primit never-ever, pe cuvant. Probabil te refereai la bebe din burtica, proaspat mishcaretz la vremea respectiva (il simtisem de 5 zile), ca eu eram (si sunt) sub forma de balena-balonata ....ca sa ma iesprim. Noroc ca eram cu mai la vedere ca aveam cu ce sa iau ochii privitorilor. Hi-hi-hi.

Ileana si Andrei Ioan
Poze Andrei Ioan Pestritzu - primul an

Pozele noastre

Life is like a box of chocolates...You never know what you're gonna get

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileana spune:

Noe, marfa de tot poopy baby ala. Abia astept sa ajung acasa sa i-l arat lui Andrei, sigur o sa il distreze.


Ileana si Andrei Ioan
Poze Andrei Ioan Pestritzu - primul an

Pozele noastre

Life is like a box of chocolates...You never know what you're gonna get

Mergi la inceput