Libido 0 si alaptarea

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

yo nu inteleg de ce trebe sa iei tratament pentru lipsa de libido. Libido zero inseamna ca nu ai chef, nu ai nevoie, deci esti bine merci. De ce sa te legi la cap daca nu te doare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Miau-miau poi, nu stii cum se recomanda pe toate gardurile, ca trebe acordata atentie la sot, ca sa nu se simta exclus? Deci cum-necum, trebuie inclus!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Dupa nastere apar dereglari hormonale...compusul omega 3 care ne ajuta sa ne simtim bine si echilibrati dpdv psihic se secreta in laptele matern ...asa incat creierul nostru fara omega 3 cade intr-o stare de depresie postnatala...sau perioada albastra cum spun cercetatorii americani.

Deci este necesara o suplimentare alimentara cu produse care contin omega 3 , vitamine si minerale esentiale.

Si eu am luat omega 3 si multivitamine de la Forever imediat dupa nasterea prin cezariana.

Foarte important este si mediul in care ne petrecem majoritatea timpului, armonia conjugala jucand un rol important in mentinerea echilibrului emotional si a fericirii in familie.

Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...

Jurnalul meu




Simina cu Teo (7.06.2006) ,Diana (30.05.2003) si Andrei (10.04.2001)


Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte.
Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

de cateva zile iau omega3, cate 1 pe zi, si ma simt mult mai bine.
mi-a trecut starea de nervozitate.

multumesc pentru acesta informatie pretioasa. si

editez: parca am mai mult lapte ce cand iau omega3.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

ia te uita, ce bine ca am dat peste subect... hai sa va confirm si eu: tocmai am nascut de 3 saptamani, tot prin cezariana, si io fac nopti albe la greu ca bebe e marait de nu se poate, iau omega 3, nu neaparat pt. libido ci pt. ca asa m-am obisnuit, ca luam si in sarcina. si drept sa va spun, pe mine nu m-a parasit libido-ul nici o clipa, iar acum dupa ce v-am citit pe voi am inteles explicatia. mai nasol e ca inca nu avem unda verde, mai avem de asteptat vreo luna dar sper sa treaca repede ca tati a fost cam napastuit in ultimele luni

Concluzia: mamici care alaptati, luati omega 3 ca e foarte bun, pe langa ca, dupa cum se vede, mentine buna dispozitie si alunga oboseala, cik trece si in lapte si stimuleaza neuronii lui bebe (adik il face mai dashtept). Si nu uitati nici de uleiul de primula (tot capsule gelatinoase), stimuleaza lactatia si are si multe alte efecte pozitive. am zis!

mami de David Christian


"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

Mai mamici dragute am luat deja o cutie de Omega de la Doppelherz si n-as putea sa va spun ca zbor. Ma simt ca si pana acum, desi nu contest beneficiile produsului, mai ales ca eu nu mananc peste deloc!Cat despre nervoasa continui sa fiu, adica "imi sare repede tandara", dar in mod sigur e si firea de vina...din pacate!
Voi incerca ce mi-a recomandat Simina si va anunt cum merge.
Cat despre ce ziceai tu miau-miau...gandeste-te ca a trecut mai bine de 1.5 ani si sotul are si el limite!Mie imi convine lipsa de "activitate" dar s-a instalat o tensiune f. greu de suportat si care ne afecteaza pe amandoi in tot ce facem.Nu vreau sa ramana lucrurile asa!

http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:)

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

Daca mai aveti sugestii fetelor... e f. bine! Astept.

http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:)

mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Ma bucur ca ai hotarat sa devii o luptatoare!!!

Vei simti cut de mult te ajuta laptisorul de matca din Royal Jelly sa prinzi puteri si sa devii "mai puternica decat zeci de albinute "

Gelul de aloe vera dezintoxica organismul si-l curata impreuna cu ceaiul din 17 plante medicinale astfel incat sistemul imunitar se intareste pe zi ce trece.

Multi-macca este utilizata pentru reglarea organismului dpdv endocrin si hormonal, astfel incat in scurt te vei simti din nou tanara si atragatoare.

Sper din tot sufletul sa te simti mereu frumoasa si plina de energie ca sa reusesti sa faci tot ceea ce ti-ai propus!

Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...

Jurnalul meu




Simina cu Teo (7.06.2006) ,Diana (30.05.2003) si Andrei (10.04.2001)


Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte.
Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

mamacangur ai descoperit secretul? ca-mi face cupilu' maine-poimaine un an si eu tot n-am rezolvat nimic...

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

Dianocica a noastra are 1.5 ani si...eu sunt aproape la fel!
Ceva mai bine, dar nu tocmai entuziasmata!!! spre dezamagirea unora...Probabil ca o data cu intarcarea hormonii isi vor reveni...Dar nu ma grabesc sa intarc.

http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. COPIII ABANDONATI!!! Validarea semnaturii in email e ESENTIALA! Multumim:)

mamica fericita!

Mergi la inceput