Varicela in saptamana 36

Varicela in saptamana 36 | Autor: Florentina Roman

Link direct la acest mesaj

Am reusit sa iau varicela de la copilul unor prieteni(nu stiau ca are) si am 35 de spt si 4 zile. Sunt mamici care au trecut prin chinul asta? Au fost ceva complicatii la nastere?Bebeii au patit ceva?

35+ si Tudor(5.07.2002)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Initial creeata de Florentina Roman

Am reusit sa iau varicela de la copilul unor prieteni(nu stiau ca are) si am 35 de spt si 4 zile. Sunt mamici care au trecut prin chinul asta? Au fost ceva complicatii la nastere?Bebeii au patit ceva?

35+ si Tudor(5.07.2002)



In sarcina atat de inaintata sigur nu! Sora mea geamana a facut varicela in primul trimestru, cand toti medicii au sfatuit-o sa faca avort. Ea n-a facut si copilasul are 5 ani si e sanatos, vesel si destept:) Succes si nu-ti face griji! Intreaba medicul, evident, dar sigur nu vor fi probleme. Pupici si nastere usoara!

http://bd.lilypie.com/ZcINp3.png

violeta, 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

nici eu nu cred sa fie probleme, dar intreaba medicul. tinem pumnii sa fie totul bine.

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Drga mea, nu stiu exact de varicela, stiu insa ca ...rubeola(de ex) daca o iei dupa sapt 20 de sarcina , nu mai afecteaza fatul.
Deci banui ca in cazul varicelei nu poate fi altfel.
Eu am fost suspecta de rubeola la inceputul sracinii, si stiu ca medicul mi-a spus asta, plus ca am citit si pe forum.
Aici, dupa sapt 35 de sarcina dr. mi-a spus ca pot manca si sushi si friptura in sange, deci trag concluzia ca bb e destul de puternic , si rezistent.

A...si rubeola e cea mai periculoasa in sarcina....

26+
haine gravidutzaaa

Mergi la inceput