Mamici de martie-aprilie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by Jaana


Fetelor care ati nascut mai pe la inceputul odiseei, la voi cit au durat lohiile?? Eu am implinit azi 3 sapt. si tot nu s-au oprit. E suficient un tampon pe zi, dar ma intreb cit mai dureaza... Si la cit timp putem reincepe ?



io azi am 4 sapt de cand am nascut, lohiile dau semne ca se termina...mai e ceva f putin si f deschis la culoare.
Mie mi s-a recomandat preietenos ca pana la controlul de 6 sapt sa ma abtin de la sex.

roxana, mamica de Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Eu am nascut prin cezariana si in mod normal, dc mi-a zis ca la cezariana lohiile tin mai putin.Am avut 2, maxim 3 sapt , cantitati nesemnificative.Sexul dupa 40 de zile.

adina, proaspata mamica si printesa ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Jaana incearca sa-i dai pe limbuta cu glicerina boraxata si apoi dai si tu pe sfarcuri ...s-ar putea ca si asta sa fie unul din motivele pentru care urla...sa stii ca si eu am patit la fel...am hranit-o cu tzitzi putin si cu lapte muls la biberon...pana intr-o zi cand a supt foarte bine la tzitzi si apoi si mai bine si am renuntat la mult...dar sa o pui in fiecare zi si la fiecare masa la san chiar daca nu mananca si doar se joaca ajuta foarte mult

Roxygeo eu stiu ca dupa 6 sapt se face botezul dar mai bine intrebi preotul

La multi ani Mada sa fii sanatoasa si sa te bucuri de a ta minune

Dana-p felicitari sa-ti traiasca bebele

pentru gravidutele noastre

Diana proaspata mamica de RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Dana p sa-ti traiasca fetita sa creasca sanatoasa si mancacioasa si tu sa te bucuri de ea!


Mada rozz La multi ani multa sanatate si multe bucurii!


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Dana_P sa fiti sanatoase amandoua si Deea sa-ti aduca numai bucurii
Florin_a si eu mi-am luat ceai din frunze de zmeur da nu m-am apucat inca sa beau. Poate ne spune mai multe vreo mamica care l-a folosit.

Cria38+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellamiss spune:

LA MULTI ANI,MADA_ROZ!!!!!
DANA_P sa-ti traiasca fetita!!!!!!!!
Hai CRINA,inca nu ai nascut?Iti pun majoretele in miscare si pentru celelalte colege de breasla .Azi am fost si eu la control.Mi-a controlat colul si din pacate era tot inchis.Doctorul s-a mirat de faptul ca la 40 de saptamani eu tot am colul inchis asa ca mi-a deschis colul.Mi-a zis ca in cazul in care nu voi naste pana luni, sa ma prezint luni la ora 7 dimineata la spital cu bagajelul facut pentru a-mi provoca nasterea.Asa ca,fetelor,duminica e ultima zi de asteptare.pupici

ELLA 39sapt.+3 zile
http://bd.lilypie.com/4WaLp2.png
http://community.webshots.com/user/mihaela160705

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

la multi ani, mada_rozz!

Felicitari pentru bebei, kiss si dana_p! Kiss, ma bucur ca ai reusit sa nasti natural si ca nu a durat foarte mult travaliul. 5 ore, mi se pare ok. Stiu ca au fost dureri, dar...se uita.

Noi suntem bine, crestem. Am inceput sa o invat mai bine, sa-i cunosc plansetele si ea are cat de cat un program. Doar seara cand incepe foiala este mai alandala cu masa, dar pana si atunci incerc sa-i dau cam la 2 ore. Am iesit saptamana asta afara, cat a fost frumos. Ieri si azi a fost cam frig si am evitat.

O idee pentru bebelusii care plang dupa baie: noi am inceput de ceva vreme sa folosim un uscator de par ca sa o linistim; ii place la nebunie, zgomotul o linisteste si nu zice nici pas, indiferent cat ii este de foame. Asa ca pot sa o dau cu diverse alifii si sa nu ma grabesc ca atunci cand o auzeam urland de foame.

Votez si eu pentru Albinute si bondarei de martie-aprilie.

Pupici la mamici si burtici.

www.flickr.com/photos/11053824@N00/" target="_blank">O minune mica-Maya - 18.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Dana_P

Ellamiss

Florin-a: Tu esti programata in careva zi? Esti din Bucuresti? Daca da, unde o sa nasti? Multumesc mult pentru incurajari si te incurajez si eu .



Diana 39+ cu Mihai-Alexandru
AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna, fetelor!
Eu sunt o mamica de noiembrie -decembrie 2006 care are un ingerash de fetita, Georgia Helia si inca unul, un pic mai mare, Iasmina Timeea.
vreau sa felicit toate proaspetele mamici, sa le urez multa sanatate,atat lor cat si bebeilor,cat mai putine nopti albe, cat mai putine colici la bebei,multa rabdare la mamici, si, in genetral, numai bine.
In acelasi timp, incurajez viitoarele mamici, pe cele care se pregatesc sa nasca.Sa aveti parte de nasteri usoare, rapide,sa rfaceri repede si sa va intoarceti acasa cat mai repede impreuna cu puiutii vostri.
Daca e de vreun folos, am un sfat pentru GHIBUADINA:
Si fetita mea , Georgia a facut icter. Eu am nascut in UK, la cea mai tare maternitate privata din Londra,iar medicii si moasa care ne-a vizitat acasa dupa nastere ne-a zis sa tinem bebelina la soare, cat mai mult, si sa o facem sa bea laptic,cel putin 30 ml la o masa. Ideea e ca lichidele in cantitati cat mai mari si soarele(chiar daca e sa tii bebele in casa, dar sa fie in fata ferestrei),ajuta mult la recuperare si la vindecare.
Nu stiu cine mai intreba de botez, daca e prea devreme la 5 zile.
Fetita mea cea mare a fost nascuta in Dubai, si am botezat-o acolo la 4 zile, intr-o catedrala rusa.Urma sa ne intoarcem in Londra, si nu am vrut sa fie nebotezata. Acum, Georgia are aproape cinci luni, si inca nu e botezata. Fericitul eveniment se va intampla in Romania, pe 5 mai.
Va urez numai bine!


Cristina, Iasmina Timeea (29.09.2002) si Georgia Helia (01.12.2006)

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Kiss, bine ai revenit acasa. Rabdare multa si pupici ptr Horia. Fain nume i-ai pus

Felicitari Dana_P!!! un bebe sanatos si norocos, iar tie multa sanatate tie

Roxygeo, cum v-a rezolvat dr copilul constipat? si se considera ca e constipat daca nu face kk cate zile sau cum iti dai seama ca e constipat...inafara ca urla si probabil se screme de numa numa, mai sunt si alte indicii?

Se pare ca Floricele si bondari de martie - aprilie 2007 e cel mai popular nume ptr scutece...pana acum...lista ptr propuneri inca mai e deschisa, mai asteptam pana la 1 mai muncitoresc




roxana, mamica de Rares Teodor

Mergi la inceput