Miresele anului 2006 (74)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ginutza, ia o cafelutza de la Alynutza si te servesc si eu cu o cana mare, nu cumva sa adormi cu capul pe birou, Doamne fereste!

Nu lasa pe maine ce poti face azi, ca poate maine nu mai trebuie facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza, fete frumusele!
Aly, multam de cafelussa, tare buna !!

Eu, cu gramezi de trebi ...maine, pana vineri o sa fiu colindatoare prin oras...asa ca n-o sa intru decat pe seara/dupa-amiaza...

Aly, sa stapanesti si tu sanatoasa si plimbareatza, noii pantofiori!
Gio, spor al cumapraturi
si...kitzy...spor si tie, daca te hotarasti le gentuza aia
ah..si...ginutza....trezeste-teeeeeeeeee....coana mare ce esti!

ah...si pt ca...niciodata nu e prea tarziu....uitai sa spui la multi ani pentru piciul sarbatorit ieri...george anelin ...si pentru ma-sa care-l nascu ...sa fiti sanatosi si sa cresteti mari
si..hai..treaca de la mine si pt adormicioasa de ginutza

la Multi ani, sarbatoritilor!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Kreliutz, spor si tie la gramezile alea de treburi, vezi sa nu lipsesti mult de pe aici ca te dam disparuta


Nu lasa pe maine ce poti face azi, ca poate maine nu mai trebuie facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetelor, cu riscul sa spuneti ca-s zuza, dar am un lapsus total si poate ma scoateti din impas: nu stiti cumva cum ii zicea la sortimentul ala de capuccino de la "La Festa" care era in pliculete subtiri si lungi (la fel ca alea de cafea 3 in 1) si aromele erau Tiramisu (pliculetz grena), Rum and cocos (pliculetz albastru), ciocolata (pliculetz maro) si scortisoara cu ceva (pliculetz verde)?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

aaahhh...nu stiu ca je beau numa' jacobs

acu', serios vorbind...habar n-am fata...ca pt mine toate astea sunt la fel..eu cand iau ii zic vanzatoarei d-aia si d-aia ... si d-aia.....din tot ce are cate un exemplar


quote:
Originally posted by Alynutza

Fetelor, cu riscul sa spuneti ca-s zuza, dar am un lapsus total si poate ma scoateti din impas: nu stiti cumva cum ii zicea la sortimentul ala de capuccino de la "La Festa" care era in pliculete subtiri si lungi (la fel ca alea de cafea 3 in 1) si aromele erau Tiramisu (pliculetz grena), Rum and cocos (pliculetz albastru), ciocolata (pliculetz maro) si scortisoara cu ceva (pliculetz verde)?



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

cu intarziere:
George Anelin!!! Sa cresti mare, cuminte si sa asculti de parinti, caci frumos esti.
Ginutza si spor la munci!!!! si eu iti ofer o ceasca mare de .
Aly nu te pot ajuta, ca nu beau asa ceva, sorry.

eu am fost la Metro de am mai luat una alta pt. casa si cam atat.
merg sa pun o ciorbitza la foc.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Multumim fetelor pentru urari.
Si noi adresam un calduros "La multi ani" celor ce si-au sarbatorit ziua onomastica ieri.
Noi iar am tras chiulul o vreme pe motiv de program de bb plangacios (nu stiu daca de la alti dinti sau ...doar asa) plus ca a venit caldura asa ca am program de mers cu piciul in parc. Poate asa mai dau si eu din burta jos.


si va rugam sa ne iertati daca nu semnam condica zilnic. NE facem noi mari si pe urma intram iar mai des.

P.S. Doar la mine merge forumul asa rau?



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

www.dropshots.com/extazis" target="_blank">Poze Anelin-George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Buna seara doamne mele dragi

Seminarul a fost super...chiar nu m-as fi asteptat sa fiu atat de incantata!...am invatat multe!

...dupa ce ,asa ca de fiecare data, am auzit remarci mai mult sau mai putin jignitoare in momentul in care spuneam "...I'm from Romania" ....m-am gandit sa le arat ce inseamna sa fi roman

In prima zi, teorie..."tema de casa" pe a doua zi o prezentare de 15 min...
10 participanti...10 prezentari...
profesorul psiholog urma sa ne dea note
...grupul mixt...economisti, ingineri...eu singura jurista

...am ajuns ieri acasa la 9 seara si m-am gandit acu' "le sparg fata" ...mi-am dat seama ca toate prezentarile vor fi legate de firma...cine avea timp sa faca o prezentare noua intr-un timp atat de scurt???

...in loc sa iau o prezentare pe care deja o aveam facuta...m-am gandit sa risc si sa fac ceva iesit din tiparul prezentarilor care urmau sa fie a doua zi
...am lucrat pana la 3 dimineata la o prezentare la care i-am dat titlul "10's Romanian Symbols"

...si a aparut doar je cu Romania

...mi-am inceput prezentarea...la sfarsit le-am multumit pentru atentie...si pentru cateva secunde a fost liniste
...ESEC TOTAL mi-am zis eu
...si in momentul urmator au inceput aplauzele

NOTA 1,07...cea mai buna nota
...de ce nu a fost 1,00??? ... am vorbit prea incet, asa ardeleneste ca acasa...si am tinut un pix in mana!

SURPRIZA...s-a sfasit seminarul, ne-am luat la revedere...si cand imi aruncam in geanta hartiile...m-am trezit inconjurata de colegii mei care imi lasau adresele de e-mail sa le trimit prezentarea pe e-mail de ce? I-am convins ca Romania merita vizitata!!!

M-am cam intins...mii de scuze, dar e primul succes pe care il am aici nu din punct de vedere profesional...ci in calitate de ROMAN!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Hihi, azi dau eu cafeaua!!
Oana, felicitari pentru prezentare!



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

www.dropshots.com/extazis" target="_blank">Poze Anelin-George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza!

Kateryna mersi de cafelutza. Prinde tare bine azi, pe vremea ploioasa de la Cluj.

Onutz bravos!

Va doresc o zi frumoasa, in ciuda vremii.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput